PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8325}

Olbrzym

Giant
7,7 8 490
ocen
7,7 10 1 8490
7,2 6
ocen krytyków
Olbrzym
powrót do forum filmu Olbrzym

neurotyk dean

ocenił(a) film na 8

kawalek dobrego kina chociaz do poziomu"na wschud od edenu",i "buntownika bez powodu" sporo brakuje.dodatkowym plusem jest swiadomosc ze jest to ostatni film deana przed smiertelnym wypadkiem na drodze do salinas.tuz po zakonczeniu zdjec do filmu james zginal testujac swojego srebrnego porche spider.wraz z nim jechal tagze mechanik.dean gra w "olbrzymie"jak zwykle swietnie,ratujac caly film.pozostali aktorzy jak na muj gust graja zbyt sztywno i konwencjonalnie.obraz ten opowiada historie rodu bennedict,jest to swego rodzaju saga rodzinna,konczaca sie upadkiem zbyt dumych,konserwatywnych i nie potrafiacych dostosowac sie do nowych warunkuw bennedictuw.jet rink jest mlody nie boi sie ryzyka,i pomimo swojego osamotnienia i odrzucenia osiaga sukces i staje sie bogaty.pustka jednak daje znac o sobie w scenie kiedy rink upija sie na przyjeciu.dean wystepuje w typowej i charakterystycznej dla siebie roli zbuntowanego chlopaka,troche neurotycznego i zamknietego w sobie,a jenak wrazliwego ,pragnacego ciepla i zainteresowania.jego relacje z kobietami sa pelne niepewnosci,wahan,rink jest niesmialy,najezony,jednoczesnie przyciaga i odpycha od siebie ludzi.jednak za kolczasta oslona kryje sie wrazliwy,cieply chlopak,troche zagubiony.wszystkie role deana maja wspulny mianownik.czesto myli sie aktor z postacia filmowa,tak bardzo identifikuje sie on z postacia grana przez siebie,ze nie wiadomo gdzie konczy sie dean a gdzie zaczyna aktor.moja ulubiona scena z filmu:kiedy rink czujacy ze chca go zwolnic z pracy,przychodzi uderza piescia w stul i muwi ze odchodzi.genialna przekora,istota buntu i sprzeciwu,a tagze szczyt przekory.film obowiazkowy do ogladniecia,klasyk pomimo ze pozostale filmy z deanem byly lepsze.moja ocena 8/10.

blandest

dla tych, którzy mają problem z ortografią: podręcznik "jak nie wolno pisać".
Także dla jaj: ile można zrobić byków w najkrótszym wyrazie..... N.p. "fshut", fspulnyh waHań, stul, muwi, tagże, - gdy ktoś tu zajrzy to może jeszcze coś "złowi'...

ocenił(a) film na 8
abert

Akurat słowo 'wahań' jest napisane poprawnie.

blandest

Osoba, która ma problemy z podstawami ortografii zapewne ma na tyle subtelny gust, by rozumieć niuanse amerykańskiej kinematografii lat 50., charakterystyczną poetykę dekady i docenić znaczenie filmu. Z pewnością jest też specjalistą w kwestii technik aktorskich i ich rozwoju w historii kina. Pisz dalej najsłodszy krytyku, bowiem twa przebogata i płynna polszczyzna zachęcają do dalszej lektury. Czekamy z niecierpliwością na więcej!

ocenił(a) film na 7
Stanley_Hartman

Ja nawet nie zauważyłam tych błędów.. sama mam problemy z ortografią. To w niczym nie uwłacza o ile ktoś sensownie pisze.
(Rozumiem, ze Twój komentarz jest sarkastyczny, więc niepotrzebny. )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones