PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685807}

Omar

7,2 4 846
ocen
7,2 10 1 4846
7,4 5
ocen krytyków
Omar
powrót do forum filmu Omar

zna ktoś tytuły innych dobrych filmów z bliskiego wschodu ? pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
paterro

Co prawda nie z Bliskiego Wschodu, ale mogę polecić Ci "Pogorzelisko" z 2012. A do pytania się podłączam, też chętnie obejrzę coś więcej.

paterro

"Paradise now" (o ile się nie mylę tego samego reżysera), "Walc z Baszirem", "Viviane chce się rozwieść", "Shiva", "Wziąć sobie żonę", "Ajami", "Ślub mimo woli", "Sąsiedzi Boga", "Or", "Meduzy", "Przyjeżdża orkiestra", "Zero motywacji", "Persepolis", "Rękopisy nie płoną", "Boska interwencja", "Chronicle of a Dissapearance", "5 rozbitych kamer", "Miral", "Dokąd teraz?", "Karmel", "Anioł", "Zamach", "Stopniowanie", "Czas, który pozostał", "Theeb", "Oczy szeroko otwarte", "Yossi & Jagger", "Bańka mydlana", "Moja Australia", "Dziewczynka w trampkach", "Przypis", "Cukiernia Anat", "Checkpoint", "Twierdza w Beaufort", "Liban", "Magicy", "Sekrety", "Syryjska narzeczona", "Potop", "Kadosz", "Goście", "Drzewo cytrynowe", "Jaffa".
Miłego seansu. :)

yokooo

dziekuje, dopiero teraz zauwazylem odpowiedz . Coś sie obejrzy :D

paterro

Pytanie co uznajesz za Bliski Wschód, czy konkretnie tereny pomiędzy Bosforem a Jemenem, Synajem a Eufratem, czy może kulturowy obszar obejmujący na wschodzie Maroko a na zachodzie Afganistan. W każdym razie polecam izraelski "Walc z Baszirem", kurdyjski "Pewnego razu na Dzikim Wschodzie" albo turecki "Zimowy sen".

doliwaq

bardziej od Maroka do Afganistanu :) dzieki !

ocenił(a) film na 6
paterro

Oj to tu można pisac i pisac.. poszukaj na filmwebie, bo to tysiace filmow.

Dorzuce cos od siebie, by i moj post cos wniosl.

Zapewne spodoba Ci sie np.: Mustang, Lato May, Dzieci Boga. Z ciezszych to: Czas nosorozca, Cywil.

Lub jesli jestes ciekaw, ale tylko jako ciekawostka to: Awaria, Po bitwie.

Yokooo chyba wymienila wiekszosc ciekawych pozycji kina izrealskiego ostatnich lat, no moze poza: wypelnic pustke oraz filmow o tropieniu zbrodniarzy nazistowskich jak profesjonalista, eichman show itd.

W kinie iranskim znajdziesz kopalnie ciekawych filmow, choc to ani bliski wschod, ani araby. Np. iranski dywan (chyba nieobecny na filmwebie, kiedys szukale i nie znalazlem).

Pozdrawiam

paterro

A na przykład Azja Środkowa? Bośnia? Czy już nie?
Przypomniał mi się jeszcze dobry film "Drabina jakubowa" (Przetłumaczone na polski jako Kair, historia pewnej kamienicy), dobrze pokazuje współczesny Egipt, możesz obejrzeć na Youtube. Z tureckich jest jeszcze genialna "Ballada o rozbójniku" oraz podobno bardzo dobry, ale nie oglądałem "Ojciec i syn". Jeśli chodzi o Iran to pewne słyszałeś, ale jeśli nie to warto zwrócić uwagę na "Persepolis" i "Rozstanie".

paterro

https://www.filmweb.pl/film/The+Reports+on+Sarah+and+Saleem-2018-802545?ref=ls_d _1_thereportson

W scenerii konfliktu w Strefie Gazy, a więc zbliżony tematyką/miejscem do "Omara". Dla mnie rewelacyjny, choć/bo mocno przejmujący..*.*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones