Film

Damien: Omen II

1978 1 godz. 47 min.
7,0 19 823
oceny społeczności
7,0 10 1 19823
2 486
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"8336","linkUrl":"/film/Omen+II-1978-8336","alt":"Omen II","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/83/36/8336/7224097.2.jpg"}
Trzynastoletni Damien stopniowo odkrywa swoją tożsamość oraz przeznaczenie.

Damien powraca by wypełnić swe przeznaczenie. Minęło siedem lat od wielce tajemniczej śmierci rodziców Damiena. Obecnie chłopak ma 13 lat i mieszka ze swym wujem Richardem Thornem (William Holden), ciotką Ann (Lee Grant) i kuzynem Markiem. Kiedy Damien okrywa swą moc i wie, jak ją wykorzystać, potężni opiekunowie, poplecznicy zła, bacznieDamien powraca by wypełnić swe przeznaczenie. Minęło siedem lat od wielce tajemniczej śmierci rodziców Damiena. Obecnie chłopak ma 13 lat i mieszka ze swym wujem Richardem Thornem (William Holden), ciotką Ann (Lee Grant) i kuzynem Markiem. Kiedy Damien okrywa swą moc i wie, jak ją wykorzystać, potężni opiekunowie, poplecznicy zła, bacznie obserwują chłopca. Stopniowo, wuj nabiera podejrzeń, że chłopiec nie jest tak niewinny, na jakiego wygląda. Ciotka jednak stanowczo nie daje wiary ostrzeżeniom i broni Damiena tak, jakby był jej własnym synem. Jednak inni poznali prawdziwą naturę Damiena. Niebawem nadejdzie czas... Rozpocznie się walka dobra ze złem i nastąpi straszliwy koniec. Wkrótce okaże się, czy Damien zostanie zabity, czy też przetrwa jako wcielenie zła na ziemi.

boxoffice
$26 518 355 w USA
studio
Mace Neufeld Productions / Twentieth Century Fox Film Corporation
inne tytuły
The Omen II: Damien (tytuł roboczy) USA
Omen II: Damien (tytuł wznowienia) USA
The Omen II (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Kolejność wersów z Biblii, które Damien czyta na głos, jest błędna.
W scenie, w której Richard Thorn i Charles sprawdzają kontener na stacji, widać Rock Island, która jest w Chicago. A przecież obydwaj znajdują się w tym momencie w Nowym Jorku.
Odbicie drzew w oczach kruka występuje nie tylko na jezdni, kiedy zabija on Joan, ale także w sypialni ciotki Marion.
Coś z czymś, ale bez czegoś
Ove ocenił(a) film  na 
Pierwsza część opowieści o Antychryście w reżyserii Richarda Donnera to, obok "Egzorcysty" Williama Friedkina, jeden z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Przy ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 68%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dla mnie najlepsza czesc

  zegan333 ocenił(a) film na

  Najbardziej z filmu podobala mnie sie muzyka ktora od poczatku towarzyszy widzowi.Maly mninus jest taki ze momentami byl nudny ale to w kazdej czesci jest troche nudy.

 • zabił jej dziecko, a ona za nim?

  sitrej ocenił(a) film na

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • można obejrzeć

  shira8989 ocenił(a) film na

  nie przebija jedynki ale jest znośną kontynuacją

 • Przyzwoity, niestety do "jedynki" się nie umywa.

  malgorzata

  Film bardzo schematyczny i przewidywalny, brakuje takich majstersztyków, jak scena na cmentarzu czy śmierć ojca Brennana. Wszyscy giną jak leci, w zasadzie widz nie ma szansy na przywiązanie się do żadnego z bohaterów. Omen II ma swoje smaczki (śmierć pod lodem czy bardzo ... więcej

 • po oglądnięciu pierwszej części nie mogłam zasnąć,

  jendzajendza ocenił(a) film na

  ta nie zrobiła na mnie wrażenia. jest cholernie przewidywalna, nie ma już tego napięcia. może miałam zbyt duże wymagania co do tego filmu. w każdym razie rozczarowałam się.

  1
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.