1 godz. 34 min.
5,9 99
ocen
5,9 10 99
97
chce zobaczyć
{"type":"film","id":8344,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/On%2C+ona%2C+oni-1981-8344/tv","text":"W TV"}]}

(I) Po sześciu latach małżeństwa Magda odchodzi od Marka. Odwiedza przyjaciółkę Dankę, której zwierza się ze swoich problemów. Potem jedzie do matki, do Wiślicy. Spotyka tam Romana, który przed laty w niej się kochał. Jego wyznanie miłości robi na niej wielkie wrażenie. Mimo to Magda wyjeżdża z miasteczka.

(II) Marek dowiaduje się, że Magda opuszcza go po sześciu latach małżeństwa. Jednocześnie przeżywa problemy zawodowe. Wbrew woli pracowników fabryki przyjmuje stanowisko dyrektora ds. produkcji, co wywołuje także konflikty z przyjaciółmi. Rozgoryczony Marek szuka pomocy u pani psycholog. Uświadamiając sobie zbytnie ambicje, rezygnuje ze stanowiska.

(III) W sądzie po rozprawie rozwodowej Marek chce porozmawiać z Magdą, ale ona urządza mu awanturę. W pokoju sędziowskim trwa narada, czy udzielić małżonkom rozwodu. Markowi udaje się zmusić Magdę do rozmowy i przekonać ją, że nie powinni się rozstawać. Oboje wychodzą z gmachu sądu.

Dramat ukazujący socjologiczne, psychologiczne i moralne aspekty rozpadu młodego małżeństwa. Mimo wspólnych postaci i ciągłości tematycznej każdą z nowel można traktować jako odrębną całość pod względem treści i stylu artystycznego.

"On, ona, oni" ten trzynowelowy film jest pracą dyplomową absolwentów łódzkiej PWSFTViT. Jest analizą kryzysu małżeńskiego zakończonego rozwodem.
Część 1: "Ona"
Magda po sześciu latach małżeństwa ma już dość życia "obok siebie". Podejmuje decyzję o odejściu od męża Marka.
Część 2: "On"
Marek jest pochłonięty pracą zawodową. Nie chce albo nie potrafi głęboko zaangażować się uczuciowo.
Część 3: "Oni"
W trakcie rozprawy rozwodowej Marek próbuje doprowadzić do porozumienia z żoną oraz uratować małżeństwo.
 

mafia
opis użytkownika