Film

1981 1 godz. 34 min.
5,8 89
ocen
5,8 10 1 89
93
chce zobaczyć
{"id":"8344","linkUrl":"/film/On%2C+ona%2C+oni-1981-8344","alt":"On, ona, oni","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/83/44/8344/7853148.2.jpg"}
Małżeństwo Kieniewiczów przeżywa kryzys. Magda postanawia odejść od męża.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

(I) Po sześciu latach małżeństwa Magda odchodzi od Marka. Odwiedza przyjaciółkę Dankę, której zwierza się ze swoich problemów. Potem jedzie do matki, do Wiślicy. Spotyka tam Romana, który przed laty w niej się kochał. Jego wyznanie miłości robi na niej wielkie wrażenie. Mimo to Magda wyjeżdża z miasteczka. (II) Marek dowiaduje się, że(I) Po sześciu latach małżeństwa Magda odchodzi od Marka. Odwiedza przyjaciółkę Dankę, której zwierza się ze swoich problemów. Potem jedzie do matki, do Wiślicy. Spotyka tam Romana, który przed laty w niej się kochał. Jego wyznanie miłości robi na niej wielkie wrażenie. Mimo to Magda wyjeżdża z miasteczka. (II) Marek dowiaduje się, że Magda opuszcza go po sześciu latach małżeństwa. Jednocześnie przeżywa problemy zawodowe. Wbrew woli pracowników fabryki przyjmuje stanowisko dyrektora ds. produkcji, co wywołuje także konflikty z przyjaciółmi. Rozgoryczony Marek szuka pomocy u pani psycholog. Uświadamiając sobie zbytnie ambicje, rezygnuje ze stanowiska. (III) W sądzie po rozprawie rozwodowej Marek chce porozmawiać z Magdą, ale ona urządza mu awanturę. W pokoju sędziowskim trwa narada, czy udzielić małżonkom rozwodu. Markowi udaje się zmusić Magdę do rozmowy i przekonać ją, że nie powinni się rozstawać. Oboje wychodzą z gmachu sądu. Dramat ukazujący socjologiczne, psychologiczne i moralne aspekty rozpadu młodego małżeństwa. Mimo wspólnych postaci i ciągłości tematycznej każdą z nowel można traktować jako odrębną całość pod względem treści i stylu artystycznego.

studio
Zespół Filmowy "Silesia"
tytuł oryg.
On, ona, oni
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Niestety, popłuczyny po kinie moralnego niepokoju.

    Krzypur ocenił(a) film na 3

    To o takich filmach była mowa w nieśmiertelnym monologu Maklakiewicza w "Rejsie". Nic tu do niczego nie pasuje, ale najgorzej wypada warstwa zdarzeń (a raczej ich brak) i dialogi (przeraźliwie banalne, przewidywalne).

  • YouTube