PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800118}

Oni

Loro
6,3 16 899
ocen
6,3 10 1 16899
5,7 26
ocen krytyków
Oni
powrót do forum filmu Oni

Czy będzie jakakolwiek szansa na obejrzenie w kinach studyjnych pełnej 4,5 h wersji podzielonej na dwie części, jak to miało miejsce we Włoszech? Nie rozumiem, czemu u nas chce się pokazać skrócony aż o dwie godziny film

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

Najwidoczniej z "bunga-bunga" pokazane zostanie u nas (tylko i aż) "bunga".

Naprawdę nie rozumiesz, dlaczego nie będzie wyświetlany film o długości 4,5h?

Academy_Award_Winner

nie interesuje mnie twoje zdanie na temat tego, co rozumiem, a czego nie... pytam osoby, które są związane z dystrybutorem i mogą udzielić mi merytorycznej odpowiedzi, dotyczącej kin studyjnych... Myślę, że w Warszawie byłoby zainteresowanie taką wersją wśród fanów Sorrentino

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

Jeszcze zdania nie wyraziłem, jedynie zacytowałem twoje "nie rozumiem".

I proszę na mnie nie krzyczeć. Proszę o to wszystkich fanów Sorrentino, korzystając z okazji.


Merytorycznie:
http://gutekfilm.pl/kontakt/

Academy_Award_Winner

Obejrzałam wersje 2,5 godzinną i moim zdaniem była o godzinkę za długa. Jestem fanką Sorrentino ale gdzieś za 10 razem scena podrygujących pośladków, prężących się pań, Silvia rozprawiającego z pseud-filozoficzną głębią staje się po prostu nudna.

ocenił(a) film na 9
ciociatusia

Zazdroscisz paniom ;)?

tolerancja91

Za trudny w tej dlugosci dla holoty.... ale i nie przejdzie ze wzgledu na orgie.....

tolerancja91

Wersja dłuższa została przygotowana tylko z myślą o Włoszech. Na całym świecie dostępna jest wersja skrócona.

tolerancja91

Ale to by tłumaczyło wiele nieścisłości. Pojawiające się sceny znikąd. Byłam w kinie studyjnym i w pewnym momencie przewano seans i puszczono od początku film. Myślałam, że zabieg zamierzony, ale może mieli druga wersje filmu

karcianh

w krakowskim Arsie 25 grudnia przez pomyłkę puszczono na początku Wielkie piękno

karcianh

właśnie tego obawiam się najbardziej, że będzie bardzo dużo nieścisłości, postaci pojawiających się znikąd i znikających bez słowa... pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na włoską wersję w necie, skoro dystrybutor ma gdzieś oczekiwania widzów

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Jeśli mam być szczery, film nie ma aż tak wielu nieścisłości. Właściwie nie ma żadnych poważnych. Wątek każdej z pierwszoplanowych i drugoplanowych postaci został poprowadzony dosyć sensownie. Właściwie mam wrażenie, że to co wycięte pozwala na domysły (mówię tu o jednej z ostatnich scen z Tamarą, tej przy oknie, jak ktoś widział to wie co mam na myśli, ale nie będę teraz niczego zdradzał) i cały film w sumie zyskuje na subtelnych niedopowiedzeniach.

tolerancja91

Raczej niea się co spodziewać 4 h filmu chyba że jakiś maraton sorrentino, prędzej gdzieś w necie po włosku pewnie się znajdzie

tolerancja91

Również z chęcią bym obejrzał wersję trwającą 4,5h. Zawsze pozostaje nadzieja, że na Dvd zostanie wypuszczona pełna wersja filmu

tolerancja91

Nieplanowane jest wyświetlanie dłuższej wersji w kinach. Poza Italią nigdzie nie było takich pokazów. W kwietniu ma wyjść Blu-ray w Criterion i jest spora szansa że tam będzie wersja reżyserska.

maytman

Swoja droga, skad wiesz o CC? Bo Youth chyba nie wyszlo u nich? Nie wiem czy czekac z obejrzeniem, odpuścić seans w ogole, czy pojsc do kina i sie rozczarować

matbla2000

Oj, pomyłka! Szło o Curzona. Info z jakiegoś forum blurayowego.
"Being released by Curzon Artificial Eye in the UK, 12th April 2019 release date."

maytman

Ale jeśli lubisz Sorrentino to idź koniecznie! To na pewno nie jest rozczarowujący seans :)

maytman

Szkoda. Czekam, moze w Londynie sie ukaze :)

maytman

No I sie rozczarowalem, w dodatku rezyserska wersja : (

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Wystarczyło napisać do dystrybutora, zamiast szukać osób z nim związanych, na forum. Film prawdopodobnie nie zostanie wydany w wersji rozszerzonej na DVD, w Polsce. Poniżej zamieszczam odpowiedź, którą otrzymałem:
"Niestety nie mamy jeszcze ustalonej daty premiery filmu „Oni” na DVD. Film wszedł dopiero do kin i najczęściej wydajemy DVD około 5 miesięcy od momentu premiery, więc myślę, że późna wiosna 2019 r. jest najbardziej prawdopodobnym terminem. Jeśli chodzi o drugą część Pana pytania – film na pewno zostanie wydany z polskimi napisami, jednak raczej w obecnej wersji, którą można oglądać w polskich kinach. Wersja reżyserska, czterogodzinna została przeznaczona na włoski rynek, natomiast na rynek międzynarodowy przygotowano tę krótszą wersję. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej i fanpage’a na Facebooku. Będziemy tam na pewno informować Państwa o dacie premiery filmu DVD i ewentualnie dostępnej, rozszerzonej wersji."
Wielka szkoda, bo sam bardzo chętnie zobaczyłbym wersję reżyserską.

ocenił(a) film na 8
Dr_Gonzo35

Trzeba śledzić ich fanpage. Może coś się w tej kwestii zmieni. Zapomniałem odpowiedzieć na pytanie o możliwość wyświetlenia pełniej wersji w kinie, ale skoro prawdopodobnie nie znajdziemy jej na DVD, to tym bardziej w kinach trudno na to liczyć.

Dr_Gonzo35

Jezu no to jest forum, tak to dziala. Zawsze wiekszosc contentu by wypadla, gdyby ludzie wykazali minimum zaradnosci.

tolerancja91

Z tego co widzę w Niemczech i we Włoszech, 29 marca 2019 ukaże się zwykła - 159 minutowa wersja filmu na bluray. Być może później wyjdzie reżyserska - trzeba będzie polować na okazje na amazonie:)

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Na tegorocznych Nowych Horyzontach oraz na pojedynczych seansach w wybranych kinach, chociażby 9 sierpnia w Kinie Pałacowym w Poznaniu.

tolerancja91

A skąd ta informacja o 4,5 godz. wersji? Na Nowych Horyzontach była wyświetlana pełna wersja 2-częściowa i miała łącznie 204 min, więc jakby nie patrzeć do 4,5 godz. trochę brakuje. IMDb też nie wspomina nic o tak długiej wersji. Radzę więc nie powielać już tych głupot.

ocenił(a) film na 5
tolerancja91

Muranów w Warszawie właśnie pokazuje wersję rozszerzoną :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones