PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36675}

Ono

6,3 6 279
ocen
6,3 10 1 6279
4,8 6
ocen krytyków
Ono
powrót do forum filmu Ono

Totalnie zwalony, napewno psuje go bardzo M.Bela . Tego nie da się oglądać. Bardzo się rozczarowałam.

mUnIeCa_2

Ja również się rozczarowałam, wspaniała historia w tym filmie została pokazana w strasznie mdły sposób.

ocenił(a) film na 6
xjuss

Mnie boli w tym filmie jego nierzeczywistość/ brak odniesienia do rzeczywistości. Ogromne postępy w stosunku do poprzednich produkcji (myślę przede wszystkim o "szczęśliwym człowieku") niestety jedynie w warstwie technicznej. Ogromna ilość postaci, wątków wymieszanych z nieokreśloną, niejednolitą formułą. Momentami film próbuje nabrać lekkości i klimatu "Ameli", innym razem zbombardować widza jak największą dawką chorego pesymizmu, który polskie kino akurat bardzo lubi. A ta recepta na filmy u Pani Szumowskiej bardzo mi się nie podoba.
Świetna rola Małgorzaty Beli, zmuszanej niekiedy do wyjątkowych głupot (dziwię się, że moja opinia jest tak odmienna od opinii poprzedniczek - może po prostu niektóre kwestie były tak patetyczne i mdławe, że nawet M. Bela wydała się 'psuć' obraz?). Wątek ojca (zarówno jego choroby jak i relacji między nim a córką) uważam za największy plus filmu. Szkoda tylko, że został tak okrojony. Denerwował mnie Marcin Brzozowski w roli Michała. Z pozoru intrygował, wydawał się być dobrany idealnie. Przykre, że musiał się odzywać. Narkoman-dealer, agresywny dekadent mieszkający na squat-cie efektowniejszym od baru dla motocyklistów-wampirów z "Od zmierzchu do świtu" - świetny pomysł. Może tego po prostu nie dało się zagrać lepiej?
Mimo wszystko film miał swoje plusy. Jednym z nich z pewnością był Marek Walczewski. Oceniam całość na 6/10 - za klimat, nastrój, odwagę twórców oraz osobisty charakter dzieła. Mimo straszliwie smutnej fabuły pozostawia widza z odrobiną nadziei (polecam opowiedzieć sobie film w kilku punktach - mnie rozbawiło, że do jednego filmu można wpakować tyle pesymistycznych wątków).

DJ_Skarbc

Nalezy zadac sobie pytanie czy zycie to jest fabuła czy splot wielu przypadkowych nielogicznie skoligaconych ze soba watkow zycie to mnostwo pesymizmu przeplatanego momentami radosci.Moja rzeczywistosc jest niespojna ,moja rzeczywistosc jest nierzeczywista.Zaczynam powatpiewac w słusznosc oceniania filmow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones