PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34040}
5,3 241
ocen
5,3 10 1 241
Opowieść z rodzinnych stron
powrót do forum filmu Opowieść z rodzinnych stron

Morał: musiało dojść do tego, do czego doszło [kto oglądał, ten wie], żeby facet zmienił myślenie.

Ogólnie film nie kręci. Mimo, iż długo nie trwa - bo coś z godzinę, to jednak się dłuży. Końcówka bardzo przewidywalna. Kilka scen nużące. Gdyby nie ten morał końcowy uznałabym, że film był właściwie o niczym.

Jeszcze jedna sprawa. Na pudełku mam napisane jak byk, że były polityk zostaje dziennikarzem, szefem lokalnej gazety i zakochuje się w Iris - (którą gra Marilyn)...Na fw w opisie stoi, że Iris ucieka przed pożądliwym wzrokiem swojego szefa (czyli ów byłego polityka - Blake'a)... Coś mi tu nie halo. tym bardziej, że owa Iris owszem nie mogła się opędzić od pożądliwego wzroku, ale nie Blake'a tylko jego pracownika Slima, a Blake był szczęśliwie zakochany w Janice od samego początku trwania filmu...

Co do reszty: Blake ma strasznie młodziutką tą siostrę...no ale cóż - tak kiedyś dobierali aktorów. Mało ważne. Drugie: kto przyprowadza do biura psa? Po trzecie: kto na wycieczkę klasową zabiera ze sobą psa? Widać, jest to absurd - zrobiony na siłę, bo gdyby nie to nie doszłoby do [...wiadomo czego...], a co za tym idzie facet Blake nie zmieniłby swoich przekonań. A wtedy wiadomo: nici z morał, więc film byłby o niczym...

5/10 z powodu wyżej wymienionego morału, a także dlatego, że nie miałam wielich oczekiwań po tej produkcji więc nie ma 4/10. Słabym filmem też nie jest mimo kilku absurdów, które można podarować - choć nie wszystkie.

EM_DE_KE_AS

Lepiej bym tego nie ujęła :) Przypadkiem obejrzałam ten film drugi raz, dopiero w końcówce zaświtało mi, że już go oglądałam, więc film nie jest najwyższych lotów, szybko się o nim zapomina. Również dałam 5, nudnawy.

Mademoiselle315

:-)
Cieszę się, że tak mało zainwestowałam w ten film (bo był jako dodatek do gazety;)) A skusiłam się dzięki osobie Marilyn (swoją drogą - zabieg był chyba celowy, żeby umieścić właśnie ją na okładce tak, jakby grała główną rolę, podczas gdy tych scen z nią jest jak na lekarstwo).
Dziś nawet nie pamiętam o czym już był - także - racja - mało zapadający w pamięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones