plakat filmu Opowieść zimowa

Opowieść zimowa

Conte d'hiver
6,8 1 005
ocen
6,8 10 1 1005
1 116
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":117155,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Opowie%C5%9B%C4%87+zimowa-1992-117155/tv","text":"W TV"}]}
Opowieść zimowa

Ten film nie jest obecnie dostępny na platformach VOD.Wbrew tytułowi film zaczyna się od krajobrazów skąpanych w słońcu. Równie gorących, jak chłopak i dziewczyna, którzy kończą wakacje, po uszy w sobie zakochani. Choć zmuszeni do rozstania, nie wyobrażają sobie przyszłości bez rychłego spotkania. Potem pojawia się napis "Pięć lat później" i znów widzimy tę samą, tylko odrobinę zmienionąWbrew tytułowi film zaczyna się od krajobrazów skąpanych w słońcu. Równie gorących, jak chłopak i dziewczyna, którzy kończą wakacje, po uszy w sobie zakochani. Choć zmuszeni do rozstania, nie wyobrażają sobie przyszłości bez rychłego spotkania. Potem pojawia się napis "Pięć lat później" i znów widzimy tę samą, tylko odrobinę zmienioną dziewczynę. Felicie budzi się rano, obok zupełnie innego człowieka i wstaje - by udać się do zakładu fryzjerskiego, gdzie pracuje. Stopniowo dowiadujemy się coraz więcej o jej życiu. Chłopak z jej łóżka to Loic - młody intelektualista, z którym się teraz spotyka. Ma też romans z szefem z pracy. Ta rozrzutność w rozdawaniu miłości to przede wszystkim efekt lęku przed samotnością. Bo w jej życiu jest również czteroletnia córeczka, która codziennie przypomina jej chwile sprzed kilku lat. Czy ojciec dziecka, ów chłopak z wakacji, pojawi się jeszcze w jej życiu? Druga część Rohmerowskiego cyklu - "opowieści czterech pór roku", który realizował w latach 1990-1998.

Opowieść zimowa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.