film

Opowieści kanterberyjskie

I racconti di Canterbury
1972
2h 2m
6,5 2 570
ocen
6,5 10 1 2570
6,4 5
ocen krytyków
Film oparty na niewielkim poemacie ojca poezji angielskiej, pełnym realistycznych obserwacji czternastowiecznej Anglii i humoru. Pier Paolo Pasolini wybrał tylko osiem... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Opowieści kanterberyjskie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Niedźwiedź
Film zdobył nagrodę Złoty Niedźwiedź
Sprawdź wszystkie nagrody

Film oparty na niewielkim poemacie ojca poezji angielskiej, pełnym realistycznych obserwacji czternastowiecznej Anglii i humoru. Pier Paolo Pasolini wybrał tylko osiem nowel - wesołą historyjkę o żakach uwodzących żonę i córkę młynarza, historię o podłym życiu złego mnicha, o starym królu... Film szokował wizualną dosłownością,Film oparty na niewielkim poemacie ojca poezji angielskiej, pełnym realistycznych obserwacji czternastowiecznej Anglii i humoru. Pier Paolo Pasolini wybrał tylko osiem nowel - wesołą historyjkę o żakach uwodzących żonę i córkę młynarza, historię o podłym życiu złego mnicha, o starym królu... Film szokował wizualną dosłownością, brutalnością scen erotycznych i fizjologicznych, za co często zdejmowany był z ekranów. Ale to cały kunszt sztuki mistrza Piera Paolo Pasoliniego.

na podstawie
Geoffrey Chaucer (książka)
studio
Les Productions Artistes Associés / Produzioni Europee Associati (PEA)
tytuł oryg.
I racconti di Canterbury
inne tytuły
The Canterbury Tales Miedzynarodowe
The Canterbury Tales USA
więcej
Film kręcono w Battle, Layer Marney, Fairfield, Bradford on Avon, Bath, Cambridge, Canterbury, Chipping Campden, Coggeshall, Hastings, Lavenham, Maidstone, Rolvenden, Rye, St Osyth, Warwick i Wells (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Rzymie i przy wulkanie Etna (Włochy).
Jeden z trzech filmów trylogii Pasoliniego "Trilogy of Life", do kórej zalicza się "Dekamerona" i "Kwiat tysiąca i jednej nocy".
Okres zdjęciowy trwał od 16 września do 23 listopada 1971 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pasolini ojciec kina plugawego - pokazuje zepsucie, cudzołóstwo średniowiecza, ... bardzo barwny, i w ogólnym odbiorze śmieszny film, aczkolwiek bywa niesmaczny ;)

4/10

ocenił(a) film na 4

Oparty na klasycznym, XIV-wiecznym poemacie Geoffreya Chaucera zbiór ośmiu nowel filmowych, które w całości stanowią część tzw. Trylogii życia Pasoliniego. Reżyser cechował się dosyć anarchicznym podejściem do erotyzmu i tak też jest w Opowieściach kanterberyjskich, które w mojej opinii nie dorównują Dekameronowi...

Za co ten złoty niedźwiedź? Zupełnie nie rozumiem.

i autorytatywnie stwierdzam, że trwał tam dokładnie 1 godzinę i 46 minut. Dlaczego ten czas różni się od "nominalnej" aż o 16 minut? Co, w takim razie polska TV wycięła z tego filmu?

Sympatyczne i lekkie opowieści będące w istocie pochwałą życia. Ogląda się jednym tchem, bo nurt życia okazuje się porywający i niezwykle ludzki. Ciało odgrywa dużą rolę, ale w naszym społeczeństwie, tak zawstydzonym, warto zwrócić uwagę na tę sferę.
Istotne pozostają też ostatnie sceny - bo każde życie nawet...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones