PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112874}

Opowieści z krypty

Tales from the Crypt
6,6 2 729
ocen
6,6 10 1 2729
Opowieści z krypty
powrót do forum filmu Opowieści z krypty

niestety, ale film jest robiony na poważnie, więc głupota jest tu wadą, a cały film jest głupawy i naiwny. historie są nierówne, ale wszytskie łączy ta właśnie głupota. niby każda traktuje o każe za... hmmm, no za grzechy, ale robi to w sposób niemalże bezsensowny. efekty są średnie, krew wygląda jak farba, ale w przeciwieństwie do filmów Argento, nie służy to żadnej grze kolorów. Aktorstwo jest po części słabe, po części ok. Klimatu grozy tu nie wiele. gore tez raczej nie ma.
mimo tych wszystkich wad film jest bardzo ciekawy i dostarcza radości z oglądania, choć jak ktoś chcę się troszkę pobać na horrorze z dawnych lat, ja bym poszukał innego filmu.
ten film w brew intencjom twórców może nas za to troszkę rozśmieszyć, choć to raczej śmiech pobłażliwy niż drwiący :)
ogólnie filmik ok 5.5/10. dla fanów grozy z lat 70ych albo fanów antologii. tak po za tym nie ma co polecać, bo to żadna rewelacja.

ocenił(a) film na 6
kangur_msc_CM

lol. jak mogłem napisać "kaŻe"?? sorry :D

ocenił(a) film na 5
kangur_msc_CM

Takich błędów jak "każe" jest więcej... serio, to nie takie trudne przeczytać co się napisało, przed umieszczeniem w sieci.

ocenił(a) film na 6
yag12

Trudno mi czasem nie klikać w 'wyślij' odruchowo, trudno potem edytować posta na filmwebie. Może adhd, może dysleksja, może byłem najarany, a może po prostu jestem głupi. Pewnie wszystko naraz. Bez znaczenia. W każdym razie: tak wiem, 90% moich komentarzy na fw woła o pomste do nieba z racji gramatyki, ortografii, stylu, języka, literówek, jak również chamstwa i głupoty. Ale dzięki za cynk ;) PS: pouczanie o błędach popełnionych 11 lat temu jest niezwykle pomocne.

ocenił(a) film na 5
kangur_msc_CM

Może adhd, może dysleksja, może byłem najarany, a może po prostu jestem głupi... Ok, będę pamiętał.

ocenił(a) film na 6
yag12

Nom, lepiej nie czytaj moich komentarzy. I tak mam fatalny gust. Pozdro.

kangur_msc_CM

Drogi kangurze, nie uważasz, że ten komentarz jest totalnie bezsensu? ;) Tak chyba napisany byleby był? W życiu bym nie pomyślał, że ktoś sięgając po "Tales from the crypt", czy to w formie komiksowej czy filmowej, będzie oczekiwał nie wiadomo jakich dreszczy i emocji. Do tego porównanie do filmów Argento? Jestem skłonny wybaczyć, bo pisałeś to 6 lat temu ;) Z zasady przecież te opowiastki mają śmieszyć i mieć pewien morał. Jak dla mnie reżyser świetnie podszedł to tematu, jest zabawnie, jest kiczowato i tak jak miało być. 8/10

ocenił(a) film na 6
klotz

Średnio pamiętam ten film, ale z tego co czytam i przez mgłę pamiętam, to drażniło mnie, że nie jest taki groteskowy i humorystyczny w intencjach, jak serial, tylko silił się na poważne tony. W takich sytuacjach głupota razi. O ile dobrze pamiętam, nie chodziło mi o realizm konkretnych sytuacji, tylko o sens samego zarysu fabuły każdej historii w kontekście konceptu zbrodni i kary. Ale głowy nie daję, bo, jak wspomniałem - nie wiele pamiętam. Ogólnie to po tak znanym tytule spodziewałem się więcej. Są lepsze antologie z lat 70-tych. A Argento to chyba luźne skojarzanie przez tą farbę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones