PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 120 614
ocen
8,0 10 1 120614
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Skąd zachwyt?

ocenił(a) film na 3

Szczerze? Nie czaje kompletnie zachwytu nad tym filmem. Ciężko się to oglądało, trzygodzinny trailer gdzie prawie pod każdą sceną dialogową była muzyka, do tego ten poszatkowany montaż, przez który żadna postać nie była porządnie zbudowana. Kilka planów czasowych które czasami przenikały się mało czytelny sposób. Niezrozumiałe było dla mnie umieszczenie tam wielu scen które nic specjalnie nie wnosiły do całej historii, właściwie wszystko co stało się po wybuchu bomby było dramatem sądowym który gnał pospiesznie nie dając człowiekowi wniknąć porządnie w tą historie. Nie wiem, może musze jeszcze raz obejrzeć, ale przy pierwszym podejściu w kinie miałem ochote już wyjść pod sam koniec.

immanency

Mam podobne odczucia. Jedyny film Nolana, który uważam za słabszy. A swoją drogą - rola Florence fatalna. Zamiast uczynić tę postać istotną (bo była) to dano dwie sceny w stylu "o laska c**ki pokazuje, hehe" i to nie miało żadnego sensu. Równie dobrze mogli wyciąć pół godziny filmu i byłoby akurat

ocenił(a) film na 5
Joanna_7

Dokładnie. Po co Pugh była w tym filmie to nie mam pojęcia. Dla cycków chyba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
espequer

Dla kariery i kasy a szkoda bo zaczynałem jej talent podziwiać a nie jej brzydkie cycki.

ocenił(a) film na 5
Joanna_7

Mnie postać grana przez Florence przeraziła bardziej, niż ta bomba. Nie znoszę takich "skomplikowanych kobiet". Są jak pokrzywa. W prywatnym życiu trzymam się od takich z daleka.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

Żyjemy w świecie, gdzie system zajmuje się hodowlą takich czarownic niestety.

Joanna_7

Jeszcze gorszy niż gniot Interstellar? O rany... Poza tą bzdurną bają i średnią Dunkierką reszta jego filmów jest nawet ok, włącznie z Tenet choć żadna z nich Ziemia obiecana.

ocenił(a) film na 7
grzegorz_cholewa

"Tenet" powinien być zdelegalizowany, a "Dunkierka" reglamentowana. Masz kiepski gust, więc się więcej nie wypowiadaj.

grd1

Nolan ma jeden zły film a ty masz łeb skwaśniały jakich wiele wśród skrzeczących plemników. Ja natomiast jestem wyjątkowy.

ocenił(a) film na 3
grzegorz_cholewa

Oppenheimer wygląda jak 3 odcinki tasiemcowego serialu sklejone razem.
Coś podobnego zrobiono z polskim Wiedźminem.
Poza tym Oppy pokazuje ciągle tą "zamyślaną" gębę i ma jakieś zwidy.
Tandeta.

ocenił(a) film na 7
GunMeat

Wyraźnie było w filmie powiedziane, że Oppenheimer praktycznie nie spał, więc nie dziw się, że był wiecznie "zamyślony".

immanency

Ja chciałam wyjść po dziesięciu minutach. Po półtorej godzinie faktycznie wyszłam. Poirytowana i zmęczona tym jazgotem.

ocenił(a) film na 10
sylwka2210

najwyraźniej nie znasz się na prawdziwym kinie.

ocenił(a) film na 6
benek_hk

Ty się znasz? Ten film jest co najwyżej średni. Dokument na Sky Showtime, ukazujący się jako kolejna propozycja po obejrzeniu seansu, jest dużo lepszy.

sylwka2210

Miałem tak samo -irytująca ciągła ,przeszkadzająca autonomiczna ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 8
immanency

Czytając te komentarze zastanawiam się jak wy trafiliście na ten film? Bo nie wypada nie być? Bo komuś się podobał?

ocenił(a) film na 3
Seecue

Eee no offence ale troche durnowate pytanie. To byl jeden z najbardziej wyhajpowanych filmow roku, temat ciekawy, doborowa obsada, swietny rezyser. Jak mozna bylo nie trafic na ten film? Ja osobiscie lubie nolana, wiele z jego filmow mi sie podobalo, wiec chyba naturalne ze poszedlem. Jak widac po mojej ocenie niespecjalnie mnie obchodzi zdanie innych na temat tego filmu.

ocenił(a) film na 8
immanency

Nie znam osobiście Nolana, by go lubić (lub nie), ale znając jego filmy spodziewałbym się specyficznego montażu, symbolicznych scen, które mogą wydawać się nie na miejscu, a nawet przeplatających się różnych linii fabularnych.
Mam głęboko hajpy i chodzę na to, na co chcę, więc zapominam czasem o tym, że wielu widzów dokonuje nieświadomych wyborów lub idzie, bo inni, bo recenzje...
Akurat u mnie "ciekawy temat, doborowa obsada i świetny reżyser" zapewniło dobrą rozrywkę. No i może u paru jeszcze osób, skoro średnia ocena jest powyżej 8/10 ;)

ocenił(a) film na 3
Seecue

Po twoich cwaniackich odpowiedziach totalnie widzę cie jako osobe ktora nie odroznia tego jak wiekszosc filmow nolana jest inna od tego gniota, także wszystko się zgadza, ciesze sie ze ci sie podobal film xdd

ocenił(a) film na 8
immanency

unikam dyskusji z tutejszymi trollami, więc to był tylko wyjątek
EOT

ocenił(a) film na 8
Seecue

immanency dość klarownie opisał swoje wrażenia i podjął polemikę z Twoim czepialstwem, więc czemu nazywasz go trollem?

ocenił(a) film na 8
potas13

Przepraszam bardzo, ale w którym miejscu wypowiedzi 'immanency' jest jakakolwiek klarowność a tym bardziej podejmowanie polemiki? To nawet nie jest merytoryczny komentarz a jedynie wątpliwa "ocena" nieznajomej osoby na podstawie posiadanego przez nią odrębnego zdania.
Tak, immanency to najzwyklejszy troll.

ocenił(a) film na 6
kondor82

Zerknij na listę komentarzy pod filmem - to nie jest odrębne zdanie a zdanie wielu osób. Ja też mam podobne - wczoraj oglądałem z żoną i o ile ja dobrnąłem do końca, to żona już po 20 minutach odpuściła - towarzyszyła mi ale z głową w smartfonie. Film niestety nie porwał, z powodów jak wyżej - Nolan, zamiast na projekcie Manhattan, skupił się przede wszystkim na pracy komisji która miała zdeprecjonować Oppenheimera, do tego pociął i wymieszał różne wątki czasowe, tworząc trudnoprzyswajalną papkę. Ja tego nie kupuję.

ocenił(a) film na 8
tentego

U mnie nie było najdrobniejszych problemów z jakimkolwiek "przyswojeniem produkcji", nawet nie mogę powiedzieć, że przesadnie się nad nim skupiałem. Film ani nie jest trudny, ani tym bardziej niezrozumiały. Nolan skupił się nie na tym, na czym chciałeś? O rany! To film o najważniejszym członku Projektu Manhattan a nie samej inicjatywie. Halo!

ocenił(a) film na 6
kondor82

Nie, ten film w dużej części jest o Straussie, który za cel wziął sobie zdeprecjonowanie Oppenheimera. Cała ta komisja, która przewija się przez większość filmu, zagłuszyła główną treść. I tak, oczekiwałem filmu skupionego na operacji Manhattan, a nie na przesłuchaniach i doszukiwaniu się komunistycznej działalności Oppenheimera. Ta komisja się wydarzyła i odsunęła go na bok na 10 lat, ale wolałbym zobaczyć ją w ciągu chronologicznym, a nie jako główny motyw filmu. Nie podoba mi się perspektywa z jakiej tę historię przedstawił Nolan i tyle. I nie tylko mi.

Seecue

A co jest złego w kierowaniu się ogólną opinią? O filmie się mówiło wszędzie ,wiec naturalnie wzbudził duże zainteresowanie. Zresztą kolega wyżej podał dodatkowe argumenty: dobra historia, obsada i reżyser. Ale rozumiem ,ze ty jesteś inny nie taki mainstreamowy jak my. Nie wiem czym ty się kierowałeś w takim razie przy wyborze tego filmu i jak go odkryłeś. Ogólnie nie rozumiem twojej wypowiedzi w której podjęłeś się analizy widza i jego motywacji ,a nie oryginalnie przytoczonych argumentow

ocenił(a) film na 6
Seecue

Masz mentalność przedszkolaka, jak komuś się nie podoba to krzyczy "to zrób lepszy".

ocenił(a) film na 8
mrkracy

mrkracy dziękuję za dogłębną analizę psychologiczną i zupełne rozminięcie się z faktami. Brawo!

ocenił(a) film na 5
mrkracy

A ja tu w nim widzę kolejnego narcyza z pokolenia gimby ;-D podintelektualizowany cmentarniak. Na tym portalu wypadałoby najpierw spytać kto ile ma lat, bo jak gimba to nie ma sensu. Oni są produktami systemu.

ocenił(a) film na 8
dzenero

Wyraźnie widać (po powyższej wypowiedzi), że sam jesteś niezłym "produktem systemu".

ocenił(a) film na 6
Seecue

Bo każdy słyszał o projekcie Manhattan, bombach zrzuconych na Hirosimę i Nagasaki, i każdy kto był ciekawy tej historii, chciał to zobaczyć. Do tego wielki szum, mnóstwo nominacji i długa lista nagród. Wręcz, jak nie obejrzeć, można zapytać.

ocenił(a) film na 8
tentego

Teraz tak; ja oglądałem gdy nie był jeszcze znany i tylko nazwiska przyciągały część widzów do kina. Była prawie pełna sala i nikt nawet popcornu nie chrupał ;-)
Nikt też raczej nie spał, a na pewno nie wyszedł po 20 minutach, jak to robią przebodźcowani konsumenci streamingu obecnie

Seecue

Czyli kiedy?
Openhimer był głośny niemal z miejsca

Seecue

Brawo. Jaki ty jesteś wspaniały ! Bo chyba tego oczekiwałeś ? Widzę ,że ego top

ocenił(a) film na 8
sunako

To te dni, czy hejt w necie to twoja religia?
Pytanie retoryczne. Wpełznij z powrotem, skądkolwiek jesteś.

Seecue

Przeczytaj jeszcze raz może komentarze - moje i swój i zastanów się w którym jest hejt. Widzę ,ze schodzisz do takiego poziomu który wykracza poza normy kulturalnego zachowania. Kończę dyskusje ,bo szkoda czasu. Powodzenia w szukaniu rozmówcy na podobnym poziomie.

ocenił(a) film na 5
Seecue

Był spory hype, świetna obsada, Nolan, nazwisko za którym stoją niesamowite filmy o nowej jakości, w dobie sequeli i prequeli. Do tego, w moim przypadku, mega zainteresowanie tematyką (fizyka teoretyczna).

immanency

Również nie wiem skąd zachwyt,wróciłem i powiem jedno takie mocne 3/10, emocji tyle co kot napłakal...takie proste zagrywki, płytkie, które maja zmusić niby do myślenia, ale wszystko takie rozlazłe, że szok, co tam mialo porwać? Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego na ten film był taki hype?

ocenił(a) film na 5
immanency

Nolan do takich filmów się po prostu nie nadaje. Chciał zrobić kolejna "Incepcję" (mam na myśli nastrój pełen tajemnicy i wiszącego w powietrzu, abstrakcyjnego zagrożenia). Stąd pewnie tak nieustająca muzyka w tle i te graficzne przerywniki, pokazujące iskrzenie... (nie wiem, co te animacje miały przedstawiać - zjawiska zachodzące w atomie?).

Ale w takiej historii zupełnie nie o to chodzi. Fincher robi takie filmy lepiej. Dużo lepiej.

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Te animacje miały przedstawiać wyobrażenia kłębiące się w głowie gł, bohatera nt nieujarzmionej energii atomu

ocenił(a) film na 3
immanency

Pocztówki bez głębi. Tylko animacje pozwalają to znieść, bo są odskocznią. Gwiazdka wyżej za sympatie komunistyczne.

ocenił(a) film na 3
Dramat

Jednak nie. Poddałam się po 30 minutach.

ocenił(a) film na 7
Dramat

Naprawdę Twoje oceny są podyktowane poglądami politycznymi? Dramat xD

immanency

Dokładnie. Wydaje mi się, że gdy ludzie usłyszeli hasła "fizyka kwantowa", "bomba wodorowa", "czarna dziura" i zobaczyli Einsteina, to poczuli się jakby byli inteligentni ;) Podczas gdy były to tylko hasełka, które dziecko by zrozumiało. Nolan geniusz, wie jak trafić w serca widzów ;)

ocenił(a) film na 5
immanency

Ten film to dowód na to, że przy dobrej promocji wszystko sprzeda się jak ciepłe bułki. To jest film dla masochistów. O ile pierwsze 2godziny mogą zainteresować, o tyle ostatnia godzina, to rzeka łez od ziewania.

Ibrah

O Boże, że tacy ludzie się tu wypowiadają. Typowe pokemony

immanency

Też mam takie wrażenie, dziś wypożyczyłem na prime ten film i w połowie własnie zrobiłem sobię przerwę, ta muzyka w tle jest tak strasznie męcząca że na prawdę nie mam ochoty dalej tego oglądać....

ocenił(a) film na 8
mrn85pawlik

Po obejrzeniu filmu nie jestem w stanie sobie przypomnieć choćby dwóch nut owej muzyki. Tak dobrze wtopiła się w tło.

ocenił(a) film na 3
immanency

Mam podobne zdanie. Udało mi się obejrzeć nieco ponad połowę tego filmu i to też ostatnie ~30 minut to się zmuszałem. Cały czas w tym filmie to gadanie i gadanie, a to generał idzie do pułkownika, a to pułkownik gdzieś do podpułkownika. Potem konsultacje z naukowcem jednym potem z drugim i znowu wykład Opennheimera i znów wchodzi jakiś generał i w sumie nic w tym filmie się nie dzieje ciekawego przynajmniej do połowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones