PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863851}
5,7 3 921
ocen
5,7 10 1 3921
4,8 16
ocen krytyków
Orlęta. Grodno ‘39
powrót do forum filmu Orlęta. Grodno ‘39

"Orlęta" wciągają, bulwersują, chwilami są wstrząsające. Gra aktorów znakomita, zwłaszcza Leoś Rotman jest świetny. Szkoda, że Grodno choć trochę nie jest podobne do prawdziwego Grodna, jest też sporo błędów historycznych. Może celowych? Po mieście przed ojną krążą bojówki ONR, zdelegalizowanego w 1936 r. Policja znajduje ulotkę Komunistycznej Partii Polski, zlikwidowanej przez Moskwę rok wcześniej. Ale jak ktoś słabo zna historię, tego po prostu nie zauważy. Ja zauważyłem, bo jestem producentem fabularyzowanego dokumentu "Krew na bruku. Grodno 1939" - polecam obejrzenie przed "Orlętami", jest na YouTube...

ocenił(a) film na 6
PiotrKoscinski

ONR został zdelegalizowany w 1934 roku. Tak, rzeczywiście dużo było tych błędów, nie wiem też, po co tak eksponowano ten wątek oenerowców, ukazując go tak jednowymiarowo i płasko...

ocenił(a) film na 4
frauilein

Mam wrażenie że autorom chodziło o takie mówienie wprost, nieco łopatologiczne. Gdyby jacyś cywile bez oznakowania ataowali Żydów, nikt nie wiedziałby o co chodzi. A że nosili symbole ONR, to już było wiadomo. A znów ulotka KPP była potrzebna, by każdy wiedział, że chodzi o komunistę.

PiotrKoscinski

Widziałem. Fajny był.

PiotrKoscinski

Zgadza się ja takich szczegółów nie zauważyłem, ale to że sowieci mieli byc wybawcami a stali oprawcami to fakt.

ocenił(a) film na 10
PiotrKoscinski

Rzeczywiście jest kilka błędów historycznych, tutaj już była mowa o nich, ale ogólny wydźwięk filmu robi takie kolosalne wrażenie, że te błędy nikną. Na mnie zrobił ogromne wrażenie, siedziałam na sali kinowej na najwyższych emocjach. super produkcja

ocenił(a) film na 8
PiotrKoscinski

Dzięki za informację o filmie. Świetny materiał. Założę zaraz nowy post z linkiem do filmu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones