PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863851}
5,7 3 874
oceny
5,7 10 1 3874
4,8 16
ocen krytyków
Orlęta. Grodno ‘39
powrót do forum filmu Orlęta. Grodno ‘39

Orlęta Grodzieńskie to pierwsza produkcja o agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku.

adam_441

O proszę, bardzo dobrze, ze się biorą za produkcje historyczne, traktowane dotąd po macoszemu, ważne, żeby o tym mówić wreszcie głośno i do szerszej publiczności (nie tylko w kręgu historyków iip.), a już zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy Rosja cały czas atakuje...

ocenił(a) film na 10
AnnaKu_2

Dokładnie. Super, że w końcu taki film. Warto mówić o Sowietach, nie tylko o agresji nazistowskich Niemiec. Myślę, że warto zobaczyć, zainteresować dzisiejszą młodzież historią.

ocenił(a) film na 8
nati_131

Osobiście lubię historyczne produkcje. Jestem ciekawy jak wypadnie ten film. Chociaż jak patrzę na obsadę i reżyserkę to spodziewam się wiele dobrego. Główni bohaterowie to dzieci więc będzie wiele wzruszeń

ocenił(a) film na 10
maron_4

Wygląda na to , że będzie to film wojenny zrealizowany z hollywoodzkim rozmachem. Widziałam plakat, ujęcia, obsadę. Super!

monikakalinowska_2

Oj, trochę dziwna ta dyskusja w tym wątku. Taka jakaś podejrzanie reklamowa i promocyjna. Myślę, że powinniście doklejać sobie wąsy i zakładać peruki, żeby lepiej wczuć się w rolę, to może damy się nabrać.

piotrowy

Taaaaa fałszywie coś dźwięczy

piotrowy

Propagandziści TVP nawet używają tego samego sloganu, który pojawił się w pierwszym poście. ;)

Martin von Carstein

Zadek puecze lewaku ?

Agata_Rad_fw

O tak. Uwielbiasz szczekać. A jak prezes wyda rozkaz to pewnie też potrafisz się np. turlać. :D

Martin von Carstein

A gdzie twoja tolerancja lewaku? Tak się z nią obnosicie wszem i wobec. A gdzie język miłości?

viking_PL

Oglądam TVP więc nie mam pojęcia o czymś takim jak "tolerancja" i "miłość". :D

Martin von Carstein

Propagandziści TVN używają sloganów po niemiecku więc pewnie ciężko ci zrozumieć.

markowaw

Tylko wyborcy PiS, którym jesteś, mogło przyjść coś takiego do łba.

TVN jedynie używa wielosylabowych słów w swym przekazie, których nie rozumiesz i odbierasz je jako "jeżyk obcy". :)

Martin von Carstein

Stwierdził Martin von Carstein, pajac, którym jesteś :)

markowaw

O właśnie. Jednosylabowe słowa, które jesteś w stanie przyswoić i następnie zastosować w praktyce.

Martin von Carstein

Nawet się nie łudziłem, że wiesz co to są "jednosylabowe słowa" :)

markowaw

A ja, że odróżniasz jedno- od dwusylabowych.
Widocznie twoja edukacja w Collegium Humanum (całe 3 miesiące) poszło na marne. :D

Martin von Carstein

I że zrozumiesz co napisałem...

markowaw

Łał. Potrzebowałeś zaledwie trzech dni aby wymyślić taką błyskotliwą i kąśliwą odpowiedź.

Martin von Carstein

Widocznie w przeciwieństwie do ciebie nie spędzam życia w internecie i nie czuję się zobowiązany błyskawicznie odpisywać na każdy idiotyzm :)

markowaw

Ależ oczywiście. :D

Patrz... a ja już pierwszego dnia całkowicie zapomniałem o tej "rozmowie". Nie lubię marnować pamięci na pisowskie kretynizmy, które nic nie wnoszą do mojego życia.

A ty o moim "idiotyzmie" jednak myślałeś, tworzyłeś odpowiedź, pofatygowałeś się na to forum.

Wzruszające.

ocenił(a) film na 10
Martin von Carstein

Moim zdaniem film jestem mega i godnym polecenia, a kto uważa inaczej cóż każdego wolna wola.

ocenił(a) film na 8
AnnaKu_2

To samo pomyślałam, ze film na czasie:) Ciekawe jak wyjdzie. Obsada spoko

ocenił(a) film na 10
AnnaKu_2

Ten film powinien dotrzeć do jak największej ilości młodych ludzi. Naród nieznający swojej historii jest skazany na jej powtarzanie. Warto pamiętać te słowa
!

ocenił(a) film na 10
ZbyszekMi

Oby to nie były prorocze słowa, ostatnie wydarzenia jednak zdają się to potwierdzać. Film skłania do refleksji, postać głównego bohatera, Leosia kapitalnie pomyślana i zagrana. Film wzruszający i poruszający, ale bez patosu.

ocenił(a) film na 10
AnnaKu_2

Bardzo Dobry film. Tylko bardzo ciężki i brutalny niemniej WARTO obejrzeć . Mnie przypominał "Miasto 44" z tym że tutaj są młodsze dzieci niż dorosła albo prawie dorosła młodzież jak w mieście... no i akcja toczy się 5 lat wcześniej.

ocenił(a) film na 4
AnnaKu_2

Polecam "Krew na bruku. Grodno 1939", dokument fabularyzowany ukazujący realia bitwy o Grodno - dostępny na YouTube.

adam_441

Chętnie zobaczę. Dobra obsada, w końcu prawdziwi aktorzy, nie celebryci, to dobrze wróży . No i temat ważny, a w polskiej historii trochę pomijany.

ocenił(a) film na 10
magdabol

Plakat wygląda spoko, obsada jeszcze lepsza, kadry też fajne. Zobaczymy, ocenimy ;)

magdabol

Trochę pomijany, to niedopowiedzenie, moim zdaniem totalnie pomijany, ja nic w szkole nie miałam na temat obrony Grodna. Dziwne. Myślę, że takich produkcji powstanie więcej. Ja osobiście czekam tez na film o lekarzu, który zrobił w bambuko Niemców fałszując wyniki itp, odnośnie tyfusu, ocalił mnóstwo osób w ten sposób.

ocenił(a) film na 9
magdabol

dokładnie, zgadzam się, obsada filmu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie :)

adam_441

Będzie chyba kicha. Premiera filmu za 3 tygodnie, a nawet porządnego trailera nie mogę znaleźć na YT.
Natomiast na zdjęciach z planu widziałem... czołg 7TP. Nie przypominam sobie aby którykolwiek z nich został użyty bojowo w rejonie Grodna. Co więcej uszkodzone wozy, które trafiły w ręce Sowietów, zostały zagarnięte... przez Front Ukraiński, który maszerował na Lwów.

Martin von Carstein

Nie szczekaj śmieciu

Agata_Rad_fw

Szczekanie pozostawiam tobie, gdy warujesz pod Twierdzą swego prezesa. :D

ocenił(a) film na 3
Martin von Carstein

No właśnie to dziwna sytuacja. Praktycznie nie ma żadnej promocji filmu, na zwiastun natrafiłem przypadkiem przeglądając kanał jutubowy Kina Helios. W sieci przeczytałem, że TVP, która jest współproducentem, wydała 0,5 mln zł na firmę, która miała zająć się reklamą filmu. No na razie to efektów za bardzo nie widać, tak samo jak tej pół bańki z publicznych pieniędzy.
Co do samego filmu, to mnie też zaskoczył widok 7TP, ale podejrzewam że "wystąpi" on jako sowiecki czołg (podobieństwo do T-26), bo na zdjęciach z planu obwieszony był czerwonymi flagami. No średnio, tym bardziej, że na planie znalazły się dwie całkiem fajnie zrobione imitacje T-26, po co dokoptowano tego 7TP to nie mam pojęcia, ale razi w oczy. Tym bardziej, że nawet jest w polskim kamuflażu. No chyba że twórcy chcą wprowadzić polski pancerny wątek, ale to by było przekłamanie historyczne.
Zresztą podobnych kwiatków jest więcej, np. skąd w rękach polskiego żołnierza czeski rkm ZB vr. 26 (albo 30 nie jestem ekspertem) - czyżby ekipa filmowa nie mogła wypożyczyć strzelającego polskiego Browninga wz. 28? a w scenie walki na moście widać polską armatę przeciwlotniczą (co jest zgodne z faktami), ale co tam robi przeciwpancerna armata Boforsa? takiej broni obrońcy nie mieli.
No i tradycyjnie jak to z polskimi filmami historycznymi bywa, budżet filmu zapewne marny, bo przecież tak trudno TVP z 2 mld budżetu rocznie wygospodarować kilkadziesiąt milionów złotych na pierwszy film o sowieckiej agresji na Polskę w 1939r.

BartekJerzy

Zgaduje, że pieniądze z promocji zostały zagospodarowane po "pisowsku". Skala korupcji w ostatnim roku ich władzy przypomina mi tą z państw postsowieckich...

Szykuje się najwidoczniej film przy którym "Westerplatte" (2013/2014) wyjdzie na dzieło wybitne. Nabrali sprzętu gdzie tylko się dało, wrzucili na plan, ktoś obejrzał "Fury" więc ściągnął jedyną mobilną replikę 7TP... Szkoda.

A faktury zapewne jak u Lwa Rywina gdy kręcił "Quo Vadis".

ocenił(a) film na 3
Martin von Carstein

Czy aż tak źle będzie to się zobaczy, ja poczekam na pierwsze niesponsorowane recenzje filmu i wtedy zdecyduję. "Karbala" mi się średnio podobała, ale znowu tak tam, jak i tu kłania się zbyt mały budżet.
Obawiam się, że będzie to kolejny film z cyklu "szkoły pójdą", a jak jeszcze fabuła, dialogi i bohaterowie będą do bani to więcej narobi szkody niż pożytku. Oby nie.

BartekJerzy

Ja obawiam się tego, że ten film przez rozmaite błędy oraz patos będzie na tyle niepoważny, że strony zainteresowane - Białoruś i Rosja - jedynie go wyśmieją zamiast potraktować go serio (co wywołałoby agresywną prosowiecką argumentacje w recenzjach).

Widziałem cały zwiastun na YT. Ten ZB-26 mnie zmiażdżył zważywszy ile miejsca mu w niej poświęcono.

Ale w sumie też czekam na recenzje. Póki co raczą mnie swymi komentarzami jedynie opłacone trolle.

ocenił(a) film na 8
Martin von Carstein

Uwielbiam wypowiedzi typu" nie bylem , ale sie wypowiem" , ... i nie jestem oplacona przez TVP. , po prostu nie rozumiem tej polskiej mentalnosci i nienawidzę tych hejterskich komentarzy.

BartekJerzy

Jakieś dwie godziny temu oberznąłem film, nie znam się na broni, więc nie miałem pojęcia jakie czołgi powinny brać udział w filmie, ale dzięki temu skupiłem się na samym obrazie, a ten mi się podobał. Wierność szczegółów jest ważna, przypuszczam jednak, że spora część oglądających również nie jest ekspertami od militariów i nie będzie to dla nich jakimś większym problemem. Rozumiem, jednak Wasze komentarze, każdy ma swojego konika.

ocenił(a) film na 4
adam_441

To oczywiście pierwszy film fabularny o obronie Grodna, polecam dokument fabularyzowany "Krew na bruku. Grodno 1939". https://www.youtube.com/watch?v=Dq9hhO6u1IU&t=7s W "Orlętach" Grodno w niczym nie przypomina prawdziwego Grodna, błędów historycznych mnóstwo, ale film się ogląda bardzo dobrze.

PiotrKoscinski

To ciekawe. Film mnie poruszył, straszne jest nie tylko na ekrnaie, ale jeszcze abrdziej, ze takie rzeczy działy sie naprawdę, a niestety za naszą granicą tuż obok znów Rosja jest najeźdxca i dzieją się rzeczy straszne :( Jako obraz kinowy piękne. Prawdziwe zachwyca i porusza emocje.

ocenił(a) film na 6
adam_441

Powinno być więcej filmów na ten temat o Brześciu na przykład

ocenił(a) film na 5
adam_441

Zapewne jesteś spod znaku tych prawych,bo pewnie jeszcze nie oglądałeś,a już dałeś 9,tylko dlatego,że to o złych Ruskich jest.

adam_441

świetny film, szacunek dla twórców!

adam_441

Świetny film !!! Ukazujący prawdę tamtych czasów, ofiarność i bohaterstwo młody ludzi. przywraca nam wiarę w patriotyzm i tożsamość narodową...

adam_441

Ja widziałem w dniu premiery. Bardzo dobre, mocne kino historyczne. Fabuła bardzo ciekawa, pokazane jak Sowieci nas zaatakowali chociaż część społeczeństwa liczyła, że nas wyzwolą. Bardzo dobry pomysł i realizacja. Brawo!

ocenił(a) film na 3
adam_441

Obejrzałem ten film i normalnie nie wiem, kto był kim, kto kogo i za co - normalnie dla mnie to jakaś łamigłówka i masakracja - tyle w temacie

ocenił(a) film na 10
adam_441

Oby nie ostatni. Aż się prosi o filmy na temat choćby Bitwy pod Szackiem, czy na przykład szlaku bojowego pułkownika Jerzego Dąbrowskiego. Polacy nadal wiedzą zbyt mało o walkach naszych wojsk w trakcie roSSyjskiej inwazji we Wrześniu 1939 roku. Nadal zbyt mało ludzi rozumie jakim szczególnym okrucieństwem wykazywali się roSSjanie wobec Polaków. Na przykład odcinanie głów żołnierzom KOP Sarny przy użyciu piły do metalu (na żywca), czy rozjeżdżanie czołgsmi wziętych do niewoli po Obronie Grodna. Część historii dotycząca Wojny Polsko - roSSyjskiej we Wrześniu 1939 roku, jest nadal zbyt mało znana. Trzeba to zmienić jak najszybciej, a ten film to pierwszy i dobry ku temu krok.

ocenił(a) film na 10
adam_441

Bardzo autentyczny, prawdziwy film. Niestety smutny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones