Film

2015 1 godz. 50 min.
6,4 28
ocen
6,4 10 28
104
chce zobaczyć
{"id":"748155","linkUrl":"/film/Orlean-2015-748155","alt":"Orlean","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/81/55/748155/7711094.2.jpg"}
Życie kilkorga mieszkańców prowincjonalnego miasteczka Orlean zmienia się po przejściu gwałtownej burzy. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Nad rosyjskie prowincjonalne miasto o dziwnej nazwie Orlean nadciąga nawałnica, a nikt z mieszkańców miasteczka niczego się nie domyśla. Fryzjerka Lida sypia, z kim chce, lekarz Rudik, korzystając z pozycji służbowej, sprowadza do domu kolejne kochanki, policjant Niewolin nie stroni w swej pracy od bandyckich metod, a iluzjonista naprawdęNad rosyjskie prowincjonalne miasto o dziwnej nazwie Orlean nadciąga nawałnica, a nikt z mieszkańców miasteczka niczego się nie domyśla. Fryzjerka Lida sypia, z kim chce, lekarz Rudik, korzystając z pozycji służbowej, sprowadza do domu kolejne kochanki, policjant Niewolin nie stroni w swej pracy od bandyckich metod, a iluzjonista naprawdę przepiłowuje statystów na arenie cyrkowej. W tym cichym zakątku zjawia się "pewien obywatel", który sam siebie nazywa egzekutorem i w dość ekscentrycznej manierze obiecuje mieszkańcom Orleanu wieczne męki, które czekają ich jeszcze za życia. Egzekutor jest wszechobecny i... niezbędny.

data produkcji
2015
tytuł oryg.
Orlean
inne tytuły
Орлеан Rosja
Więcej...
  • Mroczna opowieść z elementami baśni o tym, że sumienia nie można zagłuszyć a wyrządzone zło zawsze powraca. Świetnie zagrane, do tego wartka fabuła i zaskakujące zwroty akcji. Debiut reżyserski Andreya Proshkina w wielkim stylu.

    2