The Accused

1 godz. 50 min.
7,4 9 132
oceny
7,4 10 9132
6 826
chce zobaczyć
7,2 5
ocen krytyków
{"rate":7.2,"count":5}
{"type":"film","id":8418,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Accused-1988-8418/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Oskarżeni
 • i wygłaszają inne podobne mądrości. Szczerze Wam życzę, żeby następnym razem, kiedy za dużo wypijecie w barze lub w klubie, ktoś zajął się waszymi tyłkami. Bo jak gdzieś przeczytałam, eksperci szacują, że ofiarami gwałtów pada około 3% mężczyzn, więc to nie jest takie mało prawdopodobne. ;)

 • nineell ocenił(a) ten film na: 6

  Zapiekanka Zgadzam się. Mogłaby po klubie biegać nago, ale jeśli nie wyraziła zgody na stosunek jest to gwałt. Nie jesteśmy przecież zwierzętami!

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • krisimovie Jeśli chcesz żyć w świecie, w którym panuje prawo dżungli, bardzo proszę. Ja wybieram cywilizowany świat.

 • krisimovie ocenił(a) ten film na: 6

  kessi8529 Poprosił bym o adres... do tego "cywilizowanego świata":)

 • krisimovie kieruj się na zachód ;)

 • krisimovie ocenił(a) ten film na: 6

  kessi8529 Buhahahaha, padłem... nie wiem kiedy wstane;d

  Tak się składa że zachód jak i północ (Norwegia, Szwecja) są kolonizowane przez muzułmanów, którzy raczej nie są wzorami do bycia dżentelmenem-delikatnie mówiąc. Poczytaj troche o tym co się dzieje w Belgii, ogólnie jak są traktowane kobiety na zachodzie przez muzułmanów których nawet nie możesz skrytykować. Ot cała CYWILIZACJA.
  Ja absolutnie nie jestem za 'dawaniem nauczki" kobiecie która lekko się prowadzi (nawiązanie do filmu), ale jakieś granice muszą być, nie sądzisz?:)

 • GustGustaw85 ocenił(a) ten film na: 8

  krisimovie Zgadzam się w zupełności z tobą @krisimovie jeśli chodzi o to że nasi północni sąsiedzi są zalani tymi kozojeb*cami którzy nie mają szacunku dla kóz a co dopiero dla kobiet;)

  wystarczy obejrzeć te filmiki;):

  http://www.youtube.com/watch?v=EPnMVv9runs

  http://www.youtube.com/watch?v=SBLx0zuXB_I

  http://www.youtube.com/watch?v=lI9IPjDwce8

  Żeby nie było to jestem tolerancyjny i mam szacunek do wszystkiego co pełza, pływa, chodzi i lata lecz nigdy nie będę tolerował niby tzw. religii kozojeb*ów którzy mają w swej wierze traktować kobiety jak wywłoki;/

  Szacun:)

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • GustGustaw85 ocenił(a) ten film na: 8

  krisimovie Znalazłem dość ciekawe wypowiedzi oraz wersety z koranu wzucone przez internautów;)

  " Islam i Chrześcijaństwo

  Islam pozawala na posiadanie 4 żon na raz, chrześcijaństwo na tylko jedną aż do śmierci.
  Islam pozwala na posiadanie niezliczonej ilości żon (+byłych żon) oraz rozwody. Chrześcijaństwo (Chrystus: Mateusz 19: 6-9) nie zezwala na rozwody!
  Islam pozwala na małżeństwa przyjemności MUTAH i MISYAR, URFI (legalną prostytucję, czyli umawianie się na seks na godzinkę, noc, kilka dni itd. Po wygaśnięciu kontraktu małżeństwo nie istnieje), chrześcijaństwo zabrania seksu przed małżeńskiego oraz skoków w bok.
  Kobieta dla muzułmanina przedmiot do seksualnego zaspokajania się (Koran 2:223). W chrześcijaństwie mają status równy z mężczyzną.
  Islam pozwala na seks ze zwierzętami (arabska tradycja - Ks. Kapłańska 18 i 20), chrześcijaństwo zabrania.
  Islam pozwala na nielimitowany w sensie ilości kobiet. Seks z seksualnymi niewolnicami (te/tymi, którymi zawładnęły muzułmanów prawice, kobietami z dżihadu nie-muzułmankami).
  Islam pozwala na posiadanie niewolników (jasyr) ludzi najechanych w wyniku dżihadu (świętej wojny). Sprzedawanie ich na tragach i wykorzystywanie (np. do pracy i w inny sposób).
  Islam pozwala na pedofilię (Koran 65: 4), chrześcijaństwo nie pozwala.
  Islam dopuszcza kazirodztwo (jest to element tradycji arabów i muzułmanów, małżeństwa wśród kuzynów, aranżowane itd. Dowód w Ks. Kapłańska 18 i 20), chrześcijaństwo zakazuje kazirodztwa.
  Islam dopuszcza nekrofilię na kobietach po ich śmierci, chrześcijaństwo zakazuje.
  Islam daje muzułmanom po 72 czarnookie dziewice w raju Allaha za mordowanie chrześcijan i gdy muzułmanie są sami mordowani (męczennicy Allaha).
  W islamie kobieta jest zapakowaną rzeczą muzułmanina - burki, nikaby, czadory.
  W islamie kobieta znaczy mniej, bo zaledwie 1/2 majątku należną muzułmaninowi jej przypada.
  W islamie kobieta jest workiem do bicia jak nieposłuszna
  W islamie kobieta nie może powiedzieć nie, bo muzułmanin ma nad nią wyższość
  W islamie kobieta jest nieczysta
  W islamie kobieta jest niedostatecznie inteligentna (deficytowa w inteligencji).
  W islamie kobieta jest mieszkanką piekła.
  W islamie sądowe świadectwo kobiety jest warte 1/2 zeznania mężczyzny (trzeba aż 2 kobiet, aby zrównoważyć zeznania 1 mężczyzny).
  W islamie każda z muzułmanek po śmierci idzie do piekła [hadisy] i staje się jedną z 72 czarnookich dziewic (Houri) w raju Allaha dla jednego terrorysty samobójcy lub męczennika (Koran 4:95, 78:33).
  Islam dopuszcza aborcję, chrześcijaństwo nie.
  W islamie wszystko się kręci wokół seksu i dla seksu (nagroda dla muzułmanów za mordowanie innowierców) w chrześcijaństwie nie chodzi o seks i przyjemność a jedynie o przekazanie życia (w idealnym założeniu Boga, a nie ludzi).
  Każdy nie - muzułmanin jest winny niewiary w Allaha i jako niewierny ma być terroryzowany: mordowany, gwałcony, bity, poniżany, katowany, torturowany.
  Chrystus zabrania mordowania a propaguję wybaczenie i pojednanie. Chrystus karał żydów i chrześcijan z złe postępowanie. Poprzez nasyłanie nam chociażby Asyryjczyków (Arabów) lub muzułmanów (np. 11-12.09.9.1683 Pod Wiedniem). Dozwolona jest nam obrona naszych granic i wiary (gdybyśmy tego nie robili już by nas nie było a bylibyśmy częścią islamu)."

  "religia diabła :
  2:190 Zwalczajcie na drodze Allaha tych, którzy was zwalczają

  5:33 Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Allaha i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym.


  Opowiadane przez Ibn 'Umar: (Muhammad) Apostoł powiedział: "Rozkazano mi, abym walczył przeciwko ludziom, dopóki oni nie oświadczą, że nikt nie ma prawa być czczony oprócz Allaha, a Muhammad jest Jego apostołem. A ludzie będą ofiarowywać modlitwy doskonałe i dawać obowiązkową jałmużnę. Więc jeśli wykonują to wszystko, w ten sposób oni chronią swoje życie i mienie przede mną (Muhammadem). Koniecznie niech przestrzegają prawa islamskiego, a następnie ich czyny będą oceniane przez Allaha. "(Hadis Bukhari:... Tom 1, Księga 2, nr 24, Khan)


  8:65 O proroku! Pobudzaj wiernych do walki! Jeśli wśród was jest dwudziestu cierpliwych, to zwyciężą dwustu; a jeśli jest stu wśród was, to oni zwyciężą tysiąc niewiernych, ponieważ oni są ludźmi, którzy nie rozumieją.


  8:67 Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi...


  9:73 O Proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. Jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!


  66:9 O Proroku! Zwalczaj niewiernych i obłudników i bądź względem nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. A jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!


  48:29 Muhammad jest posłańcem Allaha. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie.


  4:14 A kto się zbuntuje przeciw Allahowi i przeciw Jego Posłańcowi i przekroczy Jego granice, to Allah wprowadzi go do ognia, gdzie będzie przebywał na wieki. I ta kara będzie dla niego poniżająca!


  9:113 Nie godzi się Prorokowi i tym, którzy uwierzyli, aby prosili o przebaczenie dla bałwochwalców - nawet gdyby byli ich krewnymi - odkąd stało się dla nich jasne, że oni są mieszkańcami ognia piekielnego.


  33:66 W tym Dniu, kiedy ich twarze będą odwracane w ogniu, oni powiedzą: "Biada nam! Gdybyśmy słuchali Allaha, gdybyśmy słuchali Posłańca!"

  48:6 I ukarze On obłudników - mężczyzn i kobiety, i bałwochwalców - mężczyzn i kobiety, którzy mają złe mniemanie o Allahu. Przeciwko nim będzie zły obrót losu. Allah zagniewał się na nich i przeklął ich; i przygotował dla nich Gehennę. A jakże nieszczęsne to miejsce ostatecznej wędrówki!"

  "Kiedy Apostoł Allaha wyszedł na Musalla (zaoferować modlitwę) o ' Id- al- Adha lub Al- Fitr modlitwy. Potem przeszedł obok kobiet i powiedział: "O kobiety ! Dajecie jałmużnę, ja widziałem, że większość mieszkańców ognia piekielnego były (kobietami).” Dlaczego tak jest, zapytały apostoła Allaha? “ On odpowiedział: "Wy (kobiety) przeklinacie często i jesteście niewdzięczne dla swoich mężów. Nie widziałem nikogo bardziej deficytowego (ułomnego, ograniczonego) w inteligencji i religijności niż wy. Ostrożnie rozsądny człowiek (mężczyzna) mógłby być uwiedziony przez niektóre z was. " Kobiety zapytały: " Apostole Allaha! Na czym polega deficyt naszej inteligencji i religijności? " On powiedział: " Czy to nie jest dowód, że świadectwo dwóch kobiet jest równe świadectwu jednego człowieka (mężczyzny)? " One odpowiedziały twierdząco. Powiedział: " To jest jest właśnie brak w jej inteligencji. Czy to prawda, że kobieta nie może ani się modlić, ani pościć z powodu własnej miesiączki? " Kobiety odpowiedziały twierdząco. Powiedział: " To jest brak (niekompletność, ułomność) w jej religijności."
  Sahih Bukhari 1:6:301"

  Żydzi fakt faktem też mają niezłą schizę jeśli chodzi o ich wiarę ale nie są tak zkozojebnie*i jak jakiś AhmedWisiMuLacha;)

  Pozdro:)

 • GustGustaw85 Jak krytykujesz islam, zresztą słusznie, to nie w kontekście chrześcijaństwa, które jest nie wiele lepsze. Co Ty bredzisz? Chrześcijaństwo nie dopuszcza kazirodztwa? Cały stary testament jest nim naszpikowany, zaczawszy od dzieci Adama i Ewy, które dymały sie tylko między sobą. Kobieta jest rowna mężczyźnie - niby w którym się miejscu biblii czy nauki kościoła? Zasadniczo jest kusicielką, powodem grzechu. A jeżeli uważasz, zakaz seksu dla przyjemności jest czymś pozytywnym, a nawet seksu przed ślubem z osobą, którą się kocha, nie mówiąc już o kompletnie bezpodstawnym zakazie antykoncepcji, to jesteś ograniczonym umysłowo dewotem.
  Zresztą chrześcijaństwo usprawiedliwia każdą podłość, a nawet potworność, jako sprawę pomiędzy człowiekiem a bogiem, i daje do niej prawo, byleby tylko się takie bydlę wyspowiadało, i niewybaczalny nakaz wybaczania każdemu, nawet najgorszemu potworowi.

 • GustGustaw85 ocenił(a) ten film na: 8

  krisimovie Polecam:

  http://www.filmweb.pl/film/Ukamienowanie+Sorayi+M.-2008-4955...

  http://www.filmweb.pl/film/Nazywam+się+Khan-2010-462544(prze... film o tym jaki to Islam jest cacy;))

  http://www.filmweb.pl/film/Czarne+złoto-2011-593669 (tego sam muszę oblukać;))

  A poniżej dokument o tym jak Żydzi sami sobie (młodym pokoleniom) robią pranie mózgu;)

  http://www.filmweb.pl/film/Dezinformacja-2009-510158

  Pozdro:)

 • GustGustaw85 ocenił(a) ten film na: 8

  GustGustaw85 Sorry za błąd;)

  * http://www.filmweb.pl/film/Nazywam+się+Khan-2010-462544 (przecudny film o tym jaki Islam jest cacy;))

 • krisimovie Muzułmanie pochodzą ze wschodu. Zachód był spoko zanim się pojawili i, jak sądzę, do tego nawiązywała koleżanka.

 • krisimovie Plus dla ciebie.

 • krisimovie "Nie, po klubie nie mogła by biegać nago"
  Tak, mogłaby. I poćwicz pisownię- nie 'mogła by' tylko 'mogłaby' zanim zaczniesz cokolwiek wspominac o jakiejkolwiek nauce jak w cytatach dalszych

  "Jesteśmy zwierzętami"

  Nie, nie jestesmy zwierzetami. Zadne zwierze nie stworzy i nie oprogramuje komputera

  "Nie chcesz być wyruchana, to nie wystawiaj dupy"

  Coś w tym jest i tego nie neguję, natomiast wciaz nie znaczy, ze gwalt jest jej winą. Winę moralną ponoszą gwałciciele tylko i wylacznie

 • aloiv77 ocenił(a) ten film na: 7

  psyychopata Dokladnie jest tak jak piszesz..
  Jestem w szoku, ze mozna myslec inaczej..
  Jestem w szoku, ze mozna mowic, ze jej sie nalezalo..

  Do tych wszystkich co maja watpliwosci czy jej sie nelezalo..zamknijcie oczy i wyobrazcie sobie, ze to sie przytrafilo waszej matce albo siostrze, corce a moze babci?

  Gwalciciel, bywa ze nie pyta o prowadzenie sie, o wiek..a czasami miejsce tez nie musi byc szemrane..gwalt na prostytutce czy dziewicy czy tez mlodym wikariuszu to dalej gwalt

 • Al_Bundy ocenił(a) ten film na: 8

  Zapiekanka 3% sie przyznaje a jesli by wziasc za ofiare gwaltu mezczyzne który sie nie zgodzil ale to olal i mial gdzies to pewnie kolo 90% ofiar gwaltów..

 • Al_Bundy Pisze się "wziąć". Mówisz "braść"? Poczytaj też trochę o polskiej interpunkcji, bo czytanie twoich wypowiedzi to męka.

 • Zapiekanka Ale kobiety mogą pisać, że jej się należało?

 • użytkownik usunięty

  Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Zapiekanka Zarówno ona jak i cała reszta powinna iść do pierdla - bo każdy z nich był winny. Wychla toto, wyjara, a potem się skarży.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Troublesome ocenił(a) ten film na: 7

  Zapiekanka Oczywiście, że się jej nie należało, a tych bydlaków powinni zamknąć na 50 lat, ale to też pokazuje beztroskę takich dziewczyn. Może myślą, że żyją w normalnym świecie - jednak rzeczywistość bywa brutalna. Czasami trzeba używać mózgu. To samo tyczy się facetów i nawet nie chodzi o gwałt. Po prostu w pewnych miejscach i sytuacjach trzeba mieć się na baczności.

 • Zapiekanka Nawet prostytutka nie ma prawa być zgwałcona, jeżeli tacy zwyrodnialcy nie dostają wysokich kar, to dajemy im przyzwolenie na takie działania, bo 2 gówniarzy powie " Dostaniemy zawiasy jak ten typ z telewizji" Ciekawe co ławnicy by powiedzieli, którzy dają wyroki gwałcicielom w zawiasach, a sporo jest ich, jakby jakieś śmiecie zgwałcili im kogoś z rodziny, dziś kobieta, jutro dziecko, choć to taka sama zbrodnia.

 • kejsik Sorry, ale prostytutka nie ma prawa odmówić zgodnie z polskim prawem. Ona nie uprawia seksu z kimś w dosłownym tego slowa znaczeniu, tylko oferuje sprzedaje usługę i/lub swoje ciało. I nie ma prawa odmówić nikomu bez prawnie uzasadnionej przyczyny - a w przypadku prostytucji takiej przyczyny nie ma, poza rodzajem uslugi jaką swiadczy. To jest fakt prawny, a nie moje zdanie.

 • Zapiekanka Nic dodać, nic ująć.Zawsze najbardziej wini się ofiary, a nie ich katów, nie tylko w przypadku gwałtu.

 • Zapiekanka w kiciu pewnie 30 procent ;)

 • Zapiekanka Oczywiście, że jej się należało. Dostała tego Oscara w pełni zasłużenie. Byłem bardzo młody oglądając go pierwszy raz. Mocny wstrząs. Jeden z filmów, który powinien być puszczany nastolatkom w szkole.