The Last Castle

2 godz. 10 min.
7,5 46 514
ocen
7,5 10 46514
11 143
chce zobaczyć
{"type":"film","id":31546,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Last+Castle-2001-31546/tv","text":"W TV"}]}

Robert Redford gra skazanego przez sąd wojskowy generała Irwina. Wyrokiem sądu zostaje on osadzony w więzieniu. Nadzór nad placówką sprawuje pułkownik Winter (James Gandolfini), którego metody resocjalizacji budzą sprzeciw więźniów. Wkrótce generał stanie się inspiratorem buntu przeciwko strażnikowi i jego ludziom.

Bohater wojny w Wietnamie i Zatoce, generał Irwin, popełnia fatalny błąd. W jego wyniku giną jego podwładni, a Irvin zostaje zdegradowany i zamknięty w więzieniu o zaostrzonym rygorze dla wojskowych. Na domiar złego więzieniem rządzi sadystyczny płk Winter. Irwin chce usunąć go ze stanowiska. Wznieca, więc bunt...

severus_snape
opis użytkownika

Błyskotliwa kariera generała Irwina (Robert Redford) kończy się w sądzie. Postąpił zgodnie z własnym sumieniem, lecz w armii liczy się tylko rozkaz. Zostaje zdegradowany i skazany na więzienie o zaostrzonym rygorze, w którym rządzi pełen kompleksów pułkownik Winter. Początkowo Winter odnosi się z należytym szacunkiem do osławionego generała. Wkrótce jednak zaczyna okazywać mu wrogość. Szczególnie gdy ten bez ogródek komentuje jego metody zarządzania więzieniem. Zdeterminowany pułkownik wszelkimi środkami usiłuje złamać generała.

Beta
opis użytkownika

Postawiony przed sądem wojennym były generał Irwin został skazany na więzienie wojskowe o zaostrzonym rygorze. Więzienie kierowane jest przez pułkownika Wintera, który początkowo odnosi się z należytym szacunkiem do osławionego generała. Wkrótce jednak zaczyna okazywać mu wrogość. Szczególnie gdy Irwin komentuje jego metody prowadzenia więzienia. Zdeterminowany Winter wszelkimi środkami decyduje się złamać generała. Jego praktyki napotykają jednak na opór Irwina, który w swojej misji znajduje zwolenników wśród pozostałych więźniów. Celem Irwina jest przejęcie władzy nad więzieniem i usunięcie pułkownika Wintera z jego stanowiska.
Opis dystrybutora.

Dwukwiat
opis użytkownika

Generał Irwin jest legendą amerykańskiej armii, zdobył odznaczenia w walce, opublikował książki traktujące o sztuce dowodzenia. Niestety, jego błyskotliwa kariera zostaje nagle przerwana. Generał popełnia fatalny w skutkach błąd, odmawia wykonania rozkazu, co w konsekwencji doprowadza do śmierci kilku jego podwładnych. Sąd wojskowy skazuje go na ciężkie więzienie. Szefem więzienia, do którego trafia Irwin jest pułkownik Winter (James Gandolfini). Pułkownik utrzymuje dyscyplinę żelazną ręką, wielu jego podopiecznych nie bez powodu twierdzi, że jest on sadystą. Dla niego pojawienie się w twierdzy legendarnego generała oznacza nadejście czasu wielkiej próby. Winter od początku swej kariery ma obsesję na punkcie dyscypliny wojskowej, od lat też podziwia Irwina, teraz sam nie wie, jak ma postąpić z generałem. Ma wątpliwości nawet w tak błahej sprawie, jak to, czy powinien pierwszy mu salutować. Tymczasem generał Irwin nie ma żadnych wątpliwości, jest urodzonym przywódcą i sięga po władzę wszędzie tam, gdzie rzuci go los. W więzieniu też zamierza narzucić swoją wolę innym. Irwin otwarcie krytykuje brutalne metody Wintera. Wkrótce po jego stronie opowiada się wielu więźniów. Winter zbyt późno orientuje się, że nie zareagował w porę i że ma oto do czynienia z regularnym buntem. Gdy wreszcie próbuje go stłumić, okazuje się, że jest już za późno. Pułkownik, który całe życie spędził za biurkiem nie ma doświadczenia w walce, tymczasem jego przeciwnik, generał Irwin to zaprawiony w boju znakomity strateg. Więźniowie, którym tak długo wmawiano, że nigdy nie staną się armią, pod wodzą prawdziwego przywódcy udowadniają, że jednak potrafią walczyć.

Little_My
opis użytkownika

Generał Eugene Irwin (Robert Redford) trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze. Rządzi nim pułkownik Winter (James Gandolfini). Utrzymuje on w zakładzie żelazną dyscyplinę, a wśród więźniów ma opinię sadysty. Usiłuje zniszczyć Irwina, który krytykuje jego metody utrzymywania porządku. Więzień stawia opór. Po pewnym czasie udaje mu się doprowadzić do buntu.

pro415
opis użytkownika

Bohater wojny w Wietnamie i Zatoce Perskiej, generał Irwin, na skutek niesubordynacji doprowadził do śmierci ośmiu swoich podwładnych. Po procesie zostaje zdegradowany i osadzony na dziesięć lat w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Tu rządzi despotyczny i zakompleksiony pułkownik Winter. Jego reżim resocjalizacyjny bardzo utrudnia życie więźniom, pozbawiając ich praw i godności. Konfrontacja wydaje się nieuchronna. Na początku generał jest jednak Wiedniem wręcz idealnym, potulnym i zdyscyplinowanym. Jednak kiedy Irwan ostro skrytykuje metody prowadzenia więzienia, Winter zacznie go szykanować. Generał postanawia stanąć na czele rebelii przeciwko naczelnikowi więzienia.

margot_
opis użytkownika

Generał Eugene Irwin zostaje postawiony przed sądem za błędny rozkaz, w wyniku którego zginęli jego podkomendni. Ponieważ przyznaje się do winy, zostaje zdegradowany i skazany na pobyt w więzieniu wojskowym o zaostrzonym rygorze. Dyrektorem więzienia jest pułkownik Winter. Przybycie Irwina powoduje poruszenie wśród byłych żołnierzy. Swoją postawą były generał daje im nadzieje na to, że mogą pokonać narzucone ograniczenia. Pułkownik Winter, zaczyna czuć się zagrożony. Więźniowie go nie lubią, ale ta praca to wszystko co potrafi. Pojawienie się Irwina wytrąca go z równowagi. Szczególnie po tym, jak słynny generał krytykuje jego metody prowadzenia więzienia. Winter postanawia wszelkimi sposobami złamać osobowość Irwina. Jego praktyki napotykają jednak na zdecydowany opór. Celem Irwina jest przejęcie władzy nad zakładem karnym i usunięcie komendanta ze stanowiska. Skazani przestali być żołnierzami, ale teraz mogą udowodnić, że ciągle są jeszcze w stanie wygrać wojnę. Jednak Winter nie zamierza się łatwo poddać. Prosi o pomoc długoletniego przyjaciela Irwina, generała Wheelera, aby ten pomógł mu umieścić Irwina w zakładzie psychiatrycznym.

domonika
opis użytkownika

W tym mocnym, widowiskowym filmie akcji spotkały się prawdziwe gwiazdy - Robert Redford, zdobywca nagrody Academy Award ("Zawód: Szpieg") i zdobywca nagrody Emmy James Gandolfini ("Rodzina Soprano"). Więzienie wojskowe o zaostrzonym rygorze jest ostatnim przystankiem w błyskotliwej, wojskowej karierze generała Eugene'a Irwina (Redford). Wydał błędny rozkaz, który zaprowadził na śmierć jego podkomendnych. Skazany i zdegradowany trafia do więzienia kierowanego przez pułkownika Wintera (Gandolfini). Irwin krytykuje jego metody prowadzenia więzienia i wkrótce zyskuje zwolenników. Jego celem jest przejęcie władzy nad więzieniem i usunięcie Wintera ze stanowiska.

opis dystrybutora dvd