PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34441}

Ostatni film o Legii Cudzoziemskiej

The Last Remake of Beau Geste
7,3 1 887
ocen
7,3 10 1 1887
Ostatni film o Legii Cudzoziemskiej
powrót do forum filmu Ostatni film o Legii Cudzoziemskiej

..., którego programy śmieszyły mnie gdy miałam 5 lat... Po prostu nudzący "Ostatni (na szczęście) film o Legii Cudzoziemskiej", a porównania do humoru Monthy Python'a, z którymi zetknęłam się w kilku gazetach są żenujące...

miriam_b

jakoś trudno mi się z Tobą zgodzić. o gustach się podobno nie dyskutuje, ale jeśli masz takie zdanie o tym filmie, to znaczy, że po prostu nie zrozumiałaś specyficznego poczucia humoru, jakim charakteryzuje się ten film. Ostatni film o Legii Cudzoziemskiej należy do filmów znanych i cenionych. widziałam go pewnie 2 razy i za każdym razem ten film mi się podobał.

ocenił(a) film na 9
miriam_b

Mi jednak się wydaje, że temu filmowi bliżej do Monty Pythona niż do Benny Hilla i nie chodzi mi o jakiś tam poziom dowcipów w tym czy w tamtym, ale o to, że ten rodzaj humoru jest bliższy MP.

miriam_b

Ten film to takie małe rendez-vous Monty Pythona z Melem Brooksem. Absurdalne poczucie humoru przypomina widzowi z jakiego kraju pochodzi Marty Feldman, jednak prostota żartu nawiązuje do takich produkcji jak "Młody Frankenstein" czy "Płonące Siodła". Tak, jak napisał jeden z przedmówców, film jest znany i ceniony wśród amatorów komedii absurdu, zarówno tej bardziej intelektualnej, jak i prostszej, nie wymagającej większego obycia. Szkoda, że ostatnimi czasy nieco zapomniany.

malgorzata

I naprawdę nijak się ma do Benny'ego Hilla. Amen.

ocenił(a) film na 10
miriam_b

skoro smieszył cię benny Hill w wieku 5 lat to gratuluje. a pewnie w wieku 7 Monty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones