PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229074}

Ostatni legion

The Last Legion
5,9 22 543
oceny
5,9 10 1 22543
3,5 2
oceny krytyków
Ostatni legion
powrót do forum filmu Ostatni legion

w stylu "króla artura" albo "troi", no ale może się mylę (miejmy nadzieję...)

sarpedon

Nawet jeśli to co z tego?? Czasem fajnie sobie obejrzeć cos mniej ambitnego ioderwanego od rzeczywistości :)

sarpedon

Kocham filmy historyczne :D Król Artur, Aleksander, Troia, Królestwo Niebiestkie, Gladiator to bardzo dobrze mi znane filmy. Na pewno pójdę do kina także na ten :D

roksinka

osobiście też sadze że filmy historyczne są jednym z najciekawszych gatunków, ale to co robią amerykanie przerabiając obiecujące historie na komercyjne gnioty, aż prosi się o pomstę...

sarpedon

Ta "bajka" będzie oparta na całkiem udanej powieści Valerio Massimo Manfredi, więc miejmy nadzieje, że będzie się wyróżniać.

kasiarzynna

Mam nadzieję, że w Polsce jakiś dystrybutor kupi ten film, bo i ja chętnie go zobaczę.

kasiarzynna

Hej! Wczoraj w nocy skończyłem "Ostatni legion"... Zrobiłem to tylko dlatego, że nie lubię porzucać książek niedoczytawszy ich do końca... Szczerze - ta książka jest nijaka, bohaterowie papierowi, tysiące opresji i za każdym razem jakieś naiwne, nielogiczne rozwiązania (a to erupcja wulkanu - przewidziana co do dnia, a to tajemnicze mgły pojawiające się zawsze w odpowiednim momencie, a to pomroczność jasna niezwykle inteligentnych kiedy indziej barbarzyńców, a to kosmiczna niemal wiedza opiekuna małego cezara, a to zawsze znajdowane tajemnicze przejscia i skrytki, a to szlachetni ludzie na każdym kroku itd., itd.). Bbblluuuueeee...

Co do filmu, to jedyna nadzieja w efektak specjalnych!

Biorg_Janusson

Zgadzam się, książka zapowiadała się obiecująco, ale okazała się do bani. Te tanie chwyty fabuły wołają o pomstę do nieba! Aż strach, co pan Manfredi jeszcze spłodzi i co zdecydują się zekranizowac. Zostaje bodajże niejaki "Spartanin"...
Czytałam recenzje z zeszłorocznego preview filmu "Ostatni Legion" - zapowiada się on nie lepiej niż książka. Autor recenzji pisze, że w trakcie seansu zrywał boki ze śmiechu i dziwił się, że Ben Kingsley zagrał w takim kiczu. No, i Colin Firth, o jego reputację drżę najbardziej ;)

Biorg_Janusson

bez przesady! Niezłe przygodowe czytadło. A w tym gatunku szalone zwroty akcji i dziwne zdarzenia są na porządku dziennym. Chodzi przecież o szybkość akcji i wciągającą fabułę. Ja lubię książki i filmy przygodowe, także te, których akcja dzieje się w przeszłości. Niecierpliwie czekam na polską premierę filmu. Wiecie może kiedy będzie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones