PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652101}

Ostatnie dni na Marsie

The Last Days on Mars
5,4 11 012
ocen
5,4 10 1 11012
Ostatnie dni na Marsie
powrót do forum filmu Ostatnie dni na Marsie

Bakterie

ocenił(a) film na 5

Ten pomysł był bardzo dobry, ale jak się zdziwiłem (na minus), kiedy zobaczyłem jak został on wykorzystany. Od początku byłem niemal pewien, że będzie on wywoływał jakieś halucynacje, zwidy (jak w Kuli z 1998), albo zmiany osobowości, może nawet jakiś fanatyzm (jak w Event Horizon czy Sunshine z 2007). Według mnie całkowicie zmarnowany pomysł na fabułę. Zapowiadało się bardzo dobrze. Dałem dość wysoką ocenę jedynie za fakt, że to nie były zwykłe bezmózgie zombiaki (pomyślcie o Irwinie męczącym się w swoim zainfekowanym ciele dryfując w nieskończoność w kosmosie), no i też za końcówkę, decyzję Vinca. Jestem fanem sci-fi i ogólnie film mi się podobał, ale potencjał zmarnowany po całości.

I najgłupsza rzecz, totalny debilizm irytujący mnie przez całą drugą połowę filmu. Rozumiem, że po śmierci dowódcy załoga jeszcze miała nadzieję na uratowanie go. Ale gdy okazało się to nieskuteczne, czemu go po prostu nie zabili? Czemu tarmosili się z resztą zainfekowanych zamiast im po prostu dać w łeb jakimś narzędziem (choćby wkrętarka jak zrobił to Marko), których tam było pełno? A zaraz potem scena, gdzie Vinc zabija zainfekowaną Lane kamyczkiem. Następnie świetnie ogłusza Irwina dając mu z główki) Bezsens, totalna głupota i nieścisłość.
Rozumiem, thriller, ma być przerażony, niewyszkolony, bojący się i mający 0 instynktu samozachowawczego zespół debili (typowe w filmach). Rosnące napięcie? Jeśli jest ono realizowane w taki sposób to ja dziękuję. Jako sci-fi 7/10, jako thriller 4 to za dużo.

ocenił(a) film na 6
jahras

w trakcie filmu pomyślałam dokładnie tak samo jak ty, dlaczego, jeśli wiedzieli już, co dzieje się z osobami zainfekowanymi, po prostu nie zmiażdżyli mu głowy jakimś ciężkim narzędziem żeby go unieszkodliwić na dobre? chyba panika wyłączyła im myślenie. ogólnie na tego typu filmach zawsze zastanawiam się dlaczego wysyłają w kosmos, wydawałoby się, najgłupszych ludzi, jakich mogli wybrać, do tego główny bohater miał klaustrofobię... film nie był najgorszy, dla fanów gatunku, bo tylko oni są w stanie przymknąć oko na niedociągnięcia i różne głupoty. ogólnie lubię gdy filmy źle się kończą, dla mnie mogliby dowieźć to świństwo na Ziemię, byłabym bardziej usatysfakcjonowana :)

ocenił(a) film na 6
talulah92

i u mnie to samo... szukali antybiotyków, zamiast rozpi@przyć im łby... czizas, przecież mieli przewagę liczebną...

ocenił(a) film na 6
Denis

Hmmm.... dostał nożyczkami w udo i patrz: infekcja.... :D
I zombie co biegają w tempie łazika jeśli zajdzie taka potrzeba.....

użytkownik usunięty
balint

Bawią mnie zawsze zdania typu "jakim cudem zombie biega? jakim cudem robi to, czy tamto?"
Oczywiście widziałeś zombie i wiesz jak się zachowują w realnym świecie, wiesz też co z organizmem mógłby zrobić nieznany nikomu wirus...

ocenił(a) film na 4

To były bakterie, nie wirus i generalnie to w ogóle nie były zombie, jak się tak bawimy.

użytkownik usunięty
JanKoniecpolski

Nie zrozumiałeś o co chodzi. Akurat nie ma znaczenia czy to bakterie, wirus, czy coś tam jeszcze. Nie ma też znaczenia czy to zombie, wilkołaki, czy wampiry.
Przeczytaj jeszcze raz i wyłap sens.

ocenił(a) film na 2
jahras

Festiwal absurdów zaczął się już od początku. Były to m.in.
- brak procedur bezpieczeństwa/postępowania na wypadek odnalezienia obcej formy życia,
- brak kontroli szefa nad załogą. Prywata i tajemnice na porządku dziennym
- pojawienie się leja krasowego akurat w miejscu znalezienia obcych form życia i akurat w czasie, gdy na miejscu przebywał człowiek
- pozostawienie na miejscu wypadku samotnej laski, która chwilę przed tym w ataku paniki chciała zeskoczyć bez sprzętu na dno leja o pionowych ścianach i bliżej nieokreślonej głębokości(dno zasłonięte warstwą pary wodnej(!!!);
- organizacja nocnej akcji by wydobyć zwłoki;
- pojawienie się inteligentnych zombie i to co było dalej, komentarza już nie wymaga.

ocenił(a) film na 4
acidity

Nocna eskapada po zwłoki to u mnie numer jeden xp dodatkowo oddelegowano do tego faceta ze skłonnością do ataków paniki ;p nawiasem mówiąc opieka psychologiczno-medyczna nad członkami załogi pozostawiała tam wiele do życzenia xp

Dodam jeszcze od siebie zachowanie załogi tego transportowca na końcu, która cała wybiegła zaalarmowana nieznanym zagrożeniem pozostawiając pojazd otwarty i niestrzeżony -_-" ech... procedury bezpieczeństwa tam nie leżały, one praktycznie nie istniały xp

ocenił(a) film na 4
jahras

Niestety również rozczarowałam się potwornie :(

Po początkowym obiecującym klimacie, obsadzie i zdjęciach oczekiwałam czegoś ambitniejszego niż ten infantylny w sumie koszmarek o Zombie na Marsie xp o przepraszam, bakteriach xp oj żeby taki absurd kręcić na poważnie...

I tylko ten biedny Liev którego mi szkoda, lubię aktora, ale niech lepiej dobiera te scenariusze xp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones