PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124129}

Półmrok

Half Light
6,4 8 869
ocen
6,4 10 1 8869
Półmrok
powrót do forum filmu Półmrok

PóŁMROK to dość ciekawy film - jednak nie jest on do końca udany.REżyser nie mógł się zdecydować czy chcę kręcić historie o duchach czy dramat.Do połowy film przekonuje, ale kolejne zwroty akcji prowadzą widza na manowce.Szczególnie nieudane jest ostatnie 25 minut gdzie Rosenberg gwałtownie skręca w stronę standardowego thrillera i serwuje nam niezbyt prawdopodobne zakończenie (parę błędów logicznych). W efekcie po pojawieniu się napisów końcowych wielu widzów może poczuć duże rozczarowanie.choć PÓŁMROK nie jest wcale taki zły.Dobre jest tu aktorstwo DEMI MOORE - od momentu powrotu na ekrany jej aktorska forma wyraźnie wzrasta. Dobrze wypada też Hans Mattheson w 2 planowej roli. Zaletą tego filmu jest piękna i nastrojowa muzyka oraz stylowe zdjęcia. Szkoda, że w efekcje powstało niezbyt udane połączenie CO KRYJE PRAWDA, ZAWROTU GŁOWY, SZÓSTEGO ZMYSŁU i UWIERZ W DUCHA.
Nie polecam jakoś szczególnie, ale też nie odradzam. Można ten film zobaczyć, pytanie tylko : po co?

Zgadzam się z przedmówcą. Film można obejrzeć ale przez cały czas ma się wrażenie że to już kiedyś było....

mam prosbę : wymien te błędy logiczne zakonczenia, bo mam problem z interpretacją tej dziwnej końcówki. o co w tym filmie naprawdę chodziło?!

użytkownik usunięty
velur_contra_moher

Drogi Użytkowniku ten film uleciał mi z pamięci niesamowicie. Był niezbyt dobry - więc takie rzeczy szybko się zapomina. Mam go na DVD - ale wątpie czy che mi się doń wracać... no chyba,że ze względu na piękną muzykę.Natomiast błędów logicznych było kilka o ile pamiętam. nie mogę ich zdradzić, gdyż popsuje zabawe tym, którzy PÓLMROK chcą zobaczyć...a to by było no fair?! Tutaj mamy wpisywać swoje opinie , opisywać wrażenia po projekcji a nie wkładać setki SPOILERÓW . Z grzeczności nie opiszę tego na tej stronie

rzeczywiście ja również spodziewłem się po tym filmie czego więcej ... początkowo ciekawa akcja, potem przez ponad pół godziny smętnej historii (aż mi się zaczęło ziewać co jakiś czas) no ale potem końcówka, która zburzyła wiele moich (i zapewne innych widzów) rozmyślań. Filmik dobry na jesienne wieczory, kiedy już naprawde nam się nudzi ... jedyne co dobre, to iż możemy nacieszyć wzrok pięknymi widokami i uszy piękną muzyką ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones