PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118442}

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
7,4 324 438
ocen
7,4 10 1 324438
6,2 23
oceny krytyków
Pachnidło: Historia mordercy
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy

Od kiedy obejrzałam ten film cały czas coś mi o nim przypomina. Chociaż chciałabym zapomnieć, bo był odrażający. Najpierw w tym samym dniu szukałam jakiejś fajnej mangi do poczytanie i pierwszą którą otworzyłam... Historia, o której opowiadał ten komiks była identyczna jak w tym filmie. Też był jakiś chłopak, który zabijał dziewczyny dla uzyskania perfum. To mnie przeraziło. Nie zastanawiałam się nad tym długo, bo tłumaczę to sobie jako " zbieg okoliczności. ".
Ale wczoraj przeczytałem Skąpca. Gdy doszłam do końca był temat "o autorze", a że lektura mnie wciągnęła to i to postanowiłam przeczytać. Moją uwagę przyciągnęło to, że Molier to tylko pseudonim, a autor naprawdę nazywał się JAN BAPTYSTA... zamarłam, gdy to przeczytałam.
No nie wiem co o tym myśleć. Odkąd obejrzałam ten film dzieją się w ogóle dziwne rzeczy.
Może to tylko zbieg okoliczności, ale musiałam o tym napisać.
P.S czy dużo francuzów nazywało się Jan Baptysta?

semzon

dużo francuzów nazywa się w ten sposób. To dość popularne imię i nazwisko we Francji ;)

ocenił(a) film na 6
semzon

Nie ma się co przejmować. Nie wiem jaka masz osobowość ale neurotycy (ja mam skłonności do takich nastrojów) przejmuja się czasem czyms tak nieistotnym. Nie ma co doszukiwać się podobieństw. A odnajdujesz je tylko dlatego ze film zapadł Ci w pamięć (negatywnie co prawda ale jednak) więc nic dziwnego że jakies skojarzenia się pojawiają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones