PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118442}

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
7,4 324 447
ocen
7,4 10 1 324447
6,2 24
oceny krytyków
Pachnidło: Historia mordercy
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy

Film oburzający, obrzydzający, bezsensowny, chory.

Seryjne morderstwa przez chorego psychicznie człowieka są do zaakceptowania w filmach, ponieważ nawet nie zdajemy sobie sprawy, że istnieją wśród nas tacy ludzie a naświetlanie tego obrazu uczy nas czujności, mądrości i obliguje do przestrzegania zasad kultury w jakiej normalne społeczeństwo funkcjonuje.

Niestety TEN film jedyne czego może nauczyć to obrazu dobrej zabawy wynikającej z zabijania, maltretowania i sponiewierania zwłok.
Podczas oglądania cały czas szukałem sensu w fabule i kiedy go już znalazłem sceny końcowe zniszczyły cały film.
Masowa orgia mieszkańców na placu egzekucji spowodowana nieziemskim zapachem skazanego oprawcy, uniewinnienie go a na sam koniec kiedy wrócił do rodzimego miasta zjedzenie go żywcem również z powodu tego zapachu "ukrzyżowało" całą fabułę i sprawiło ją totalnie bezsensowną.

Robienie perfum z ludzi skojarzyło mi się z robieniem mydła z Żydów.
To jest chore i obłąkane, a kiedy się taki obraz upiększa w filmie jak dla mnie nie do zaakceptowania!

Wstyd mi za wszystkich którzy dobrze ocenili tą produkcje.

ocenił(a) film na 1
brian007

Przeczytaj książkę to zrozumiesz.


Ahahahahaaha!!!

ocenił(a) film na 9
goodfiles26

ale film nie jest po to by zrozumiec go po przeczytaniu ksiazki

ocenił(a) film na 9
narf1121

Moim zdaniem w filmie ukazana jest przypadłość psychiczna,która jest zmorą głównego bohatera.O to w tym filmie chodzi by ukazać to jako problem i sceny drastyczne czy niesmaczne po prostu to podkreślają.Myślę,że film sam w sobie jest genialny właśnie poprzez ukazanie tego odosobnienia.Nikt przecież nie rozumie Grenouilla.Czy nie jest tak czasem i dzisiaj?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones