PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118442}

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
7,4 324 426
ocen
7,4 10 1 324426
6,2 23
oceny krytyków
Pachnidło: Historia mordercy
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy

beznadziejny.

ocenił(a) film na 3

przebrnęłam jakoś przez pół, na drugą połowę nie potrafilam sie juz zmusić. usnęłam na nim. nie widze w tym filmie nic ciekawego, godnego zobaczenia. nie polecam.

ja55

Wysil umysł. Film naprawdę wyjątkowy i oryginalny, tylko ta końcówka...

ja55

jak można na tym filmie zasnąć?
wszystkie sceny są ciekawe każda jedna. rewelacyjne...

EM_DE_KE_AS

autor postu ma rację...

wynudziłem się strasznie, SŁABIZNA, jak praktycznie każda francuska projekcja

zawiodłem się dlatego daję 4/10 ;/

NIE POLECAM!

ocenił(a) film na 8
Patruell

Film trzeba obejrzeć z odpowiednim podejściem. Przed obejrzeniem filmu polecam przeczytanie książki. Jeśli chodzi o film według mnie jest bardzo wiernym jej odwzorowaniem.

ocenił(a) film na 9
Rutson

Zgadzam się - lektura powieści po obejrzeniu filmu jest ciekawym przeżyciem.
Tykwer zachował wierność przekazowi, jaki niesie oryginał; co więcej, nie dostrzegłem, by wymagało to od reżysera jakiejś szczególnej sztuczności czy zaniedbania. Film znakomity wizualnie, precyzyjna adaptacja scenariuszem. Muzyka - bardzo ważna, jak w niektórych filmach Kieślowskiego - czuć, że pisana była w trakcie pracy nad scenariuszem. 8/10 za "całość".

ja55

przysypiałem podczas ogladania tego filmu, kiedy zobaczyłem końcówke zastanawiałem się, jak komuś taka głupota mogła przyjść do głowy :| nie czytałem książki ale film jest nudny.

ocenił(a) film na 10
ZycieCarlita

film nie jest nudny i daje wiele do myślenia. pokazuje, jak wielką moc ma miłość i co się dzieje, gdy ktoś jest do niej niezdolny...film piękny, wspaniały i z przesłaniem!

ocenił(a) film na 2
patrycjamulica

^^ pla pla pla

Koleś robi zapach z trupów ładnych dziewczyn i potem wszystkich nim uwodzi, ratując się od śmierci. Oczywiście może film ma jakieś przesłanie, ale ja na nie poprostu leje.

ocenił(a) film na 10
Kris006

no oczywiście, można i tak. gratulacje za świetne podsumowanie filmu i książki

ocenił(a) film na 2
patrycjamulica

A może tak nie jest? Wiem upraszczam, ale ja tam człowieka niezdolnego do miłości, jak wspomniałaś, nie widzę. Widzę za to niezłego debila który ściąga zapachy z kobiet.

p.s książki nie czytałem(uff)

ocenił(a) film na 10
Kris006

cóż, każdy ma prawo do własnego zdania i interpretacji. ale dla mnie ten człowiek był niezdolny do miłości - fascynował go jedynie zapach kobiet i choć nie potrafił o pierwszej kobiecie zapomnieć, to jednak pokochać też jej nie mógł. i w akcie desperacji wrócił do swojego rodzinnego miasta, by wylać perfumy, które nie potrafiły zrobić z niego prawdziwego człowieka zdolnego do miłości. a przecież zapach tych perfum wywoływał w każdym miłość...tylko nie w nim

ja55

Jacy niektórzy są zarozumiali - wg nich film "nie ma w sobie nic ciekawego, godnego zobaczenia" tylko dlatego, że im się nie podobał. Tak jakby to był wyznacznik wartości filmu.

To , że ja nie lubię filmów sci-sf, sensacji (tzw. mordobić), nie znaczy, że co któryś nie jest dobry w swoim rodzaju, prawda? Ja po prostu nie muszę ich oglądać.

Wg mnie film bardzo dobrze przedstawił atmosferę czasów, w których rozgrywa się jego akcja. Opowiada o człowieku zredukowanym niejako do węchu, z czym wiążą się jego fascynacje i to co i jak robi. I z tego punktu widzenia wszystko ma sens.
Jeśli ktoś nie lubi takich filmów, tematyki i tego typu muzyki filmowej, to jego prawo, ale oceniać film tylko wg własnego gustu ???


Wodnica79

o to właśnie chodzi żeby oceniać film według własnego gustu bo wyrażamy przecież tylko naszą opinie na temat danego filmu :)

ocenił(a) film na 2
ZycieCarlita

"Wg mnie film bardzo dobrze przedstawił atmosferę czasów, w których rozgrywa się jego akcja"

to akurat prawda;
Tylko film niesprawdza sie u mnie jako thiller

ocenił(a) film na 4
Kris006

muszę przyznać autorowi racje , co jak co ale przy drugiej połowie miałam oczy przymknięte, tylko końcówka nijako przerwała mój stan otępienia umysłowego. Przekonam się może bardziej gdy dopadnę książkę w mojej bibliotece, narazie słabe 4/10. Nie widze nic w facecie produkującym z początku zapach z kota , nieudanie. Szkoda biedaka , by następnie robić zapach z ludźi. Przepraszam za ten smutny fakt ale skoro było mydło to czemu nie perfum z ludzi. Film swój klimat ma, ale mam nadzieje że dzięki książce będę mogła dostrzec wiecej pośród kłębów i oparów wprost z ludzi. I błagam, nie będę próbowała dostrzec wiecej w tym filmie , skoro jest stanowczo mniej. Dodam ,że to był stracony czas i wolałabym obejrzeć powtórki Doktora Who.

ja55

Mnie też się nie podobał, ja też oa mało nie usnęłam...

ocenił(a) film na 4
ja55

Jak dla mnie fajne zakończenie byłoby gdyby ojciec zamordowanej dziewczyny zabił psychola wśród tych wszystkich kochających się ludzi. Jako jedyny nie dał by się uwieść perfumom a tamten i tak by umarł. Dzięki temu nie było by dłużyzny w końcówce i by było rzeczowo i do rzeczy. Alan był zaje...! ale to za mało i daje 4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones