PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8485}
7,9 6 481
ocen
7,9 10 1 6481
7,9 7
ocen krytyków
Paciorki jednego różańca
powrót do forum filmu Paciorki jednego różańca

Moim marzeniem jest przenieść się w czasie i zobaczyć Giszowiec w całej jego okazałości.Nikiszowiec, osiedle górnicze zbudowane w tym samym czasie co Giszowiec na szczęście nie ucierpiało wskutek "wielkiej budowy". Jest to spowodowane faktem , że o ile Giszowiec został zaprojektowany w stylu wiejskim, to Nikiszowiec miał pomieścić o wiele więcej rodzin górniczych, stąd jego miejski styl. Co sobota przechodzę przez Nikisz i za każdym razem natykam się na grupy zwiedzających. Miłe uczucie mieszkać niedaleko miejsca, które wzbudza tyle zainteresowania....

ocenił(a) film na 7
bozi3

Mieszkam w sąsiednim mieście, tak kazdy chwali ta dzielnice za unikalny klimat ze musze kiedyś się tam przejechać.

użytkownik usunięty
bozi3

Ja z kolei marzę o tym, by przenieść się w czasie i zobaczyć całe Katowice z przełomu XIX i XX wieku :) Za każdym razem, gdy oglądam stare zdjęcia lub pocztówki zastanawiam się, jak to musiało wyglądać "na żywo"...

ocenił(a) film na 8

Myślę, że takie marzenie, to akurat każdy ma na temat swojego rodzinnego miejsca. Niezależnie skąd pochodzi.. Pozdro

ocenił(a) film na 9
bozi3

Wiem że odkopuje :P , ale wątpię by ktoś chciał się przenieść w tamte czasy. Okres świetności miał dość krótki, a późniejszy okres to czas głodówek i nowopowstających bieda-szybów.
W gwoli ścisłości, budowa Nikiszowca przypadła już pod zakończeniu budowy obszaru dworskiego Giszowca, jak i pewnej części osiedla. Wszystko za sprawą Zillmannów, którzy chcieli się spełnić i zauważyli bieg czasu i bezsensowość osiedli pracowniczych typu wiejskiego.
Miejsce eleganckie do przechadzek dzięki przeprowadzonej rewitalizacji osiedla.

ocenił(a) film na 8
bozi3

Chyba raczej "zapraszam do Nikiszowca" (nie "do Nikiszowiec", prawda?

pejot_21

A jak będziemy w Warszawie, to zaprosisz nas "do Woli" / "do Pragi" czy może jednak "na Wolę" / "na Pragę"?

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

Gdy pisałem tamten komentarz, gdzieś tam wyżej było napisane "zapraszam DO NikiszowIEC".

pejot_21

Na Nikisz!

ocenił(a) film na 8
bozi3

Przedwczoraj obejrzałam na Planeta + film o nikiszowcu i giszowcu, bardzo interesujące, nigdy nie byłam na Śląsku czy w Zagłębiu i dlatego jest to dla mnie takie ciekawe, uwielbiam serial Blisko coraz bliżej oraz Rodzinę Kanderów bo coś można się dowiedzieć z tych filmów a szczególnie z Blisko coraz bliżej, to jak podręcznik historii. Teraz będę oglądać film Kutza Paciorki jednego różańca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones