PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32350}

Pająk

Spider
6,9 14 625
ocen
6,9 10 1 14625
6,4 16
ocen krytyków
Pająk
powrót do forum filmu Pająk

Mam zamiar zrobic projekt o schizofrenii i szukam filmu ktory pomoglby mi zrozumiec tak naprawde jaka to choroba. Poniewaz to co przeczytalam nie wystarcza mi. Chce miec tego jakis obraz. Tak wiec, czy ten film ukazuje caly obraz tej okropnej choroby?

ocenił(a) film na 8
ujadaczek

Nie mam pojęcia. Nigdy nie spotkałem kogoś chorego na schizofrenie. Nie wiem jak bardzo to, co mamy w filmie, jest podobne do schizofrenii.

ThePanB

Wiem tylko tyle, ze schizofrenia nie jest zwyczajna choroba. Nie da sie jej opisac, poniewaz za kazdym razem inaczej wyglada. Takze jezeli w filmie pokazana jest troche ta choroba, to mi to wystarczyloby. Reszty juz dowiedzialam sie z artykulow, ksiazek i od psychiatrow. ;)

ocenił(a) film na 8
ujadaczek

W jakim stopniu odzwierciedla schizofrenię, to tak jak pisałem powyżej, nie wiem. Masz ode mnie znacznie większą wiedzę w tej materii, a więc obejrzyj i się sam przekonaj. To najprostsze rozwiązanie. Albo niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie.

ocenił(a) film na 8
ujadaczek

Ale jak masz zamiar obejrzeć ten film to życzę udanego seansu.

ujadaczek

Skoro tak to obejzyj

El_Draque

Hm, projekt już skończyłam. Nawet zdążyłam już go przedstawic. Ale dzięki za fatygie. A co do filmu, to miżliwe że go obejrze. Pozdrawiam ;)

ujadaczek

obejrzyj Piękny Umysł dobry film który przedstawia geniusza chorego na schizofrenie

ujadaczek

Polecam Donnie Darko. Trochę za późno na pomoc projektowi, ale film sam w sobie - rewelacja.

schpackmann

Dzięki, oglądałam film i podpisuje sie pod twoją opinią. ;D

ocenił(a) film na 7
ujadaczek

Filmu nie widziałem, ale mam zamiar po niego sięgnąć. Nie wiem czy spotkałes sie z książką Antoniego Kępińskiego - Schizofrenia. Kiedys próbowałem ją przeczytać ale to trudna lektura i bardzo fachowa więc po kilkudziesięciu stronach dałem spokój. Myślę, że będzie Ci pomocna. Mam jednego kumpla schizofrenika, rzadko go widuje. Jednak moge Ci napisać pare moich obserwacji. Kontakt na pw.

lagaj

Dziękuję że chcesz pomóc, ale jak pisałam wyżej, projekt już skończyłm i przedstawiłam. No ale nadal interesuje mnie ta choroba, więc chętnie dowiedziałabym się o niej czegoś więcej. :) A książki nie czytałam, ponieważ nie mieszkam w polsce a ciężko w internecie jest znaleźć ebooka tej książki. Ale za to czytałam wiele innych książek.

ocenił(a) film na 10
ujadaczek

książki nie powiedzą Ci aż tak wiele jak relacja osoby chorej. "Pająk" to jeden z lepszych filmów na ten temat jaki widziałam. Znam juz go chyba na pamięć i z dnia na dzień widzę coraz więcej, widzę to oczami bohatera. Niby film oddaje sedno, nie mniej jednak tylko w jakiejś tam części, ponieważ nie pokazuje ogromu "wrażeń" jakie miotaja bohaterem. Masz tutaj jakby jeden rozbudowany wątek, a schizofrenia to nie tylko to, co pokazano w filmie. Ciekawi mnie, jak powstał projekt i dlaczego akurat F20. Sama kręcę się w tym kręgu, ale chyba nie całe F20 "przemawia do mnie", stawiam mimo wszystko(jeśli można tak powiedzieć) na F20.0 i F20. 2

closterkellerka

Właśnie dlatego zależało mi na tym aby obejżeć chociaż jeden film który pokazuje w pewnym stopniu te chorobe. I jeżeli mówisz że film "pająk" jest dobrym filmem, to jutro zabieram się za oglądanie. ; )

ocenił(a) film na 10
ujadaczek

Nic tylko życzyć miłego oglądania i powodzenia w zrozumieniu filmu:) Podobno film zrozumie tylko pewna grupa ludzi.

closterkellerka

Dziękuje, i ja chyba jednak nie będę miała problemu w zrozumieniu. ;D

ocenił(a) film na 10
ujadaczek

Jeśli się zagłębiasz w to, temat Cię interesuje albo szkolisz się w tym kierunku <taki mały wniosek> to zapewne przyjemnie będzie pojąć ten film:)

ocenił(a) film na 6
ujadaczek

Jeżeli nadal interesuje Cię ta tematyka, to zdecydowanie polecam ''Clean, shaven'' http://www.filmweb.pl/film/Clean%2C+Shaven-1993-109820. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie, polecam :)

ocenił(a) film na 7
ujadaczek

To ja jeszcze polecam "Wstręt" Polańskiego. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones