PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95536}

Pamiętny rok 36

Meres Tou 36
6,1 78
ocen
6,1 10 1 78
6,3 3
oceny krytyków
Pamiętny rok 36
powrót do forum filmu Pamiętny rok 36

Obejrzałem większość filmów nakręconych po Pamiętnym roku 36(nie widziałem m.in. Podróży komediantów i Myśliwych) i z przykrością muszę stwierdzić, że w porównaniu do późniejszych dzieł(wśród których większość to arcydzieła!) film ten wypada blado. Najbardziej brakowało mi pięknych, poetyckich ujęć i świetnej muzyki, czyli rzeczy do których przyzwyczaił mnie reżyser w swych późniejszych filmach. Tutaj tego nie było. Kilka niezłych ruchów kamerą to za mało. Jeśli chodzi o fabułę to nawet po jakimś czasie zaczęło mnie interesować co się stanie z więźniem, ale znowu rozwiązanie akcji nie było niczym odkrywczym. Film mimo wszystko polecam, ale nie tym, którzy chcą zacząć przygodę z Grekiem, ale fanom reżysera, którzy widzieli już większość jego dzieł.

Mr Minio

A mi właśnie te "ruchy kamerą" (sporo jazd) (+ głównie plany ogólne) bardzo się podobały. :)
Treść jak treść, chwilami dość enigmatyczna, pewnie czytelniejsza dla ludzi "oblatanych" z grecką historią (choć niekoniecznie - całość jest z premedytacją opowiadana w taki sposób, żeby nie wszystko było nazbyt klarowne), ale dla reżyserskiej roboty zdecydowanie warto obejrzeć. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones