PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826116}
6,2 15 778
ocen
6,2 10 1 15778
5,9 34
oceny krytyków
Pan T.
powrót do forum filmu Pan T.

Pan Leopold

ocenił(a) film na 7

Z fabuły wygląda, że to film o Leopoldzie, jednym z moich ulubionych pisarzy :) czekam niecierpiliwie

byczepeto

Jaki Leopold ?

ocenił(a) film na 5
krzysiekk109

Tyrmand

byczepeto

Inspirowany może tak, ale na początku filmu zostało podkreślone, że te film nie jest absolutnie żadną biografią :)

ocenił(a) film na 8
byczepeto

Przecież ten film to fikcja z tłem historycznym. Często każdy film jest inspirowany jakimiś wydarzeniami lub ludźmi. Ale nigdzie nie zostało powiedziane, że film jest o Tyrmandzie.

olekkania333

Wiadomo, a litera T. w tytule pojawiła się dlatego, że to ulubiona litera Kryształowicza. Boże, widzisz i nie grzmisz...

ocenił(a) film na 5
byczepeto

wczoraj czytałem artukuł na onecie, sporo kontrowersji bo twórcy zaprzeczają, natomiast w filmie podobno są sceny i dialogi żywcem wzięte z Dziennika Tyrmanda.
Ciężko powiedzieć może to kontrolowane kontrowersje mające na celu wzbudzić zainteresowanie filmem.

jose_mourinho88

Też o tym czytałam. Afera aferą, ale film zapowiada się naprawdę ciekawie więc warto zobaczyć i samemu ocenić.

jose_mourinho88

Na pewno syn Tyrmanda nie dałby się wciągnąć w tego typu grę.

jose_mourinho88

czytałem ten artykuł, i jest to tak śmieszne że aż rzeczywiście skłaniam się do tezy o podsycaniu zainteresowania, niby twórcy twierdzą że to nie jest o Tyrmandzie, teza ta rzekomo poparta jest badaniami jakichś autorytetów i rzeczoznawców, a jednocześnie widząc tytuł, aparycję filmowego Wilczaka i Warszawę lat 50/60, każdy może sobie dodać 2 do 2wóch

byczepeto

Ja czytałam, że film nie zawiera żadnych fragmentów z Dziennika 54 wiec to raczej autorskie dzieło z wymyślonymi postaciami ;) Tak czy siak zapowiada się ciekawie

byczepeto

pewnie nie stać ich było na wykupienie praw autorskich do "Dziennika 1954", więc mamy takiego Nietyrmanda na"T", w 53 a nie 54 i wszelkie podobieństwa są, ponad wszelką wątpliwość, całkowicie i absolutnie przypadkowe.

byczepeto

Nie sądzę. Tyrmand wielką osobowością był, ale to nie jest film o nim. Główny bohater to symbol intelektualistów, którym przyszło żyć w siermiężnych czasach powojennych, a jak wiemy łatwo nie było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones