Film

Mr. Deeds Goes to Town

1936 1 godz. 55 min.
7,5 1 358
ocen
7,5 10 1358
1 811
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":4}
{"id":"39814","linkUrl":"/film/Pan+z+milionami-1936-39814","alt":"Pan z milionami","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/98/14/39814/6965949.2.jpg"}
Klasyka komedii. Longfellow Deeds pochodzi z małego miasteczka, Mandrake Falls. Prowadzi spokojne życie, utrzymuje się z... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy reżyser w roku 1937 dla Frank Capra
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Klasyka komedii. Longfellow Deeds pochodzi z małego miasteczka, Mandrake Falls. Prowadzi spokojne życie, utrzymuje się z pisania rymowanek na okazjonalne kartki pocztowe. Lecz jego życie ma się całkowicie odmienić pewnego pięknego dnia za sprawą właśnie zmarłego wujka - multimilionera, który zostawia mu w spadku całą swoja fortunę. IKlasyka komedii. Longfellow Deeds pochodzi z małego miasteczka, Mandrake Falls. Prowadzi spokojne życie, utrzymuje się z pisania rymowanek na okazjonalne kartki pocztowe. Lecz jego życie ma się całkowicie odmienić pewnego pięknego dnia za sprawą właśnie zmarłego wujka - multimilionera, który zostawia mu w spadku całą swoja fortunę. I chociaż Deeds nie jest zbyt entuzjastycznie nastawiony do nowej sytuacji, wyrusza do Nowego Jorku, by poznać uroki bycia jedną z najbogatszych osób w kraju. W Nowym Jorku czekają na niego jednak nie tylko przyjemności, ale również krewni, prawnicy i ludzie z różnych organizacji, ktorzy zainteresowani sa pieniędzmi młodego milionera. Sytuację psują jeszcze ośmieszające Deedsa artykuły - dla całego miasta staje się za sprawą gazety "Cinderella Manem" (Męskim Kopciuszkiem).

na podstawie
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia)
data produkcji
1936
tytuł oryg.
Mr. Deeds Goes to Town
inne tytuły
Pan z milionami Polska
Więcej...
Capra od samego początku był przekonany, iż Gary Cooper będzie najlepszym odtwórcą głównej roli. Ponieważ jednak w tym czasie Cooper był zajęty, czekano na niego 6 miesięcy, co kosztowało 100 tys. dolarów.
Szef wytwórni Columbia Harry Cohn był przeciw obsadzeniu Jean Arthur w roli Babe, zmienił jednak zdanie w wyniku namowy Capry.
Pierwotnie to Carole Lombard miała wcielić się w Louise "Babe" Bennett, jednak 3 dni przed rozpoczęciem zdjęć zaczęła prace na planie innego filmu - „Mój pan mąż”. Wobec tego produkcję filmu rozpoczęto bez obsadzonej głównej roli żeńskiej.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Capra czaruje

  Caligula ocenił(a) film na 8

  Gary Cooper jako poczciwiec z prowincji, który z dnia na dzień staje się posiadaczem ogromnej fortuny - Frank Capra znów daje nam lekcję "człowieczeństwa", jednocześnie bawiąc i krzepiąc. Historia jest naiwna i naciągana, praktycznie jak w każdym filmie reżysera. Tyle, że w jego przypadku nie jest to żaden ... więcej

  6
  • Cudo. Frank Capra mistrzem.

   Saint_Dumas

   Istna perełka kina. Szkoda, że dziś już nikt takich filmów nie robi, a Gary Cooper po prostu wymiata.

   3
   • Może i komedia

    TangoAndWaltz ocenił(a) film na 10

    ale życiowa - miałam okazję spotkać w realu ludzi, którzy z całą pewnością nakarmiliby przy sposobnej okazji konia pączkami. Dla luzaków świat rekinów biznesu jest obcą planetą, i vice versa zresztą.

   • Napisy

    Szalik999 ocenił(a) film na 9

    Czy posiada ktoś polskie napisy do tego filmu? pozdrawiam

   • potrzebuję napisów (polskich) do tego filmu jeśli ktoś ma to proszę o pomoc