film

Pan z milionami

Mr. Deeds Goes to Town
1936
1h 55m
7,4 1 859
ocen
7,4 10 1 1859
7,2 12
ocen krytyków
Longfellow Deeds dziedziczy fortunę po zmarłym wujku. Wkrótce przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie zwraca na siebie uwagę mediów. Zobacz pełny opis
Pan z milionami zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 6 innych nagród oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Klasyka komedii. Longfellow Deeds pochodzi z małego miasteczka, Mandrake Falls. Prowadzi spokojne życie, utrzymuje się z pisania rymowanek na okazjonalne kartki pocztowe. Lecz jego życie ma się całkowicie odmienić pewnego pięknego dnia za sprawą właśnie zmarłego wujka - multimilionera, który zostawia mu w spadku całą swoja fortunę. IKlasyka komedii. Longfellow Deeds pochodzi z małego miasteczka, Mandrake Falls. Prowadzi spokojne życie, utrzymuje się z pisania rymowanek na okazjonalne kartki pocztowe. Lecz jego życie ma się całkowicie odmienić pewnego pięknego dnia za sprawą właśnie zmarłego wujka - multimilionera, który zostawia mu w spadku całą swoja fortunę. I chociaż Deeds nie jest zbyt entuzjastycznie nastawiony do nowej sytuacji, wyrusza do Nowego Jorku, by poznać uroki bycia jedną z najbogatszych osób w kraju. W Nowym Jorku czekają na niego jednak nie tylko przyjemności, ale również krewni, prawnicy i ludzie z różnych organizacji, ktorzy zainteresowani sa pieniędzmi młodego milionera. Sytuację psują jeszcze ośmieszające Deedsa artykuły - dla całego miasta staje się za sprawą gazety "Cinderella Manem" (Męskim Kopciuszkiem).

na podstawie
studio
Columbia Pictures (przedstawia)
tytuł oryg.
Mr. Deeds Goes to Town
inne tytuły
Capra od samego początku był przekonany, iż Gary Cooper będzie najlepszym odtwórcą głównej roli. Ponieważ jednak w tym czasie Cooper był zajęty, czekano na niego 6 miesięcy, co kosztowało 100 tys. dolarów.
Szef wytwórni Columbia Harry Cohn był przeciw obsadzeniu Jean Arthur w roli Babe, zmienił jednak zdanie w wyniku namowy Capry.
Pierwotnie to Carole Lombard miała wcielić się w Louise "Babe" Bennett, jednak 3 dni przed rozpoczęciem zdjęć zaczęła prace na planie innego filmu - „Mój pan mąż”. Wobec tego produkcję filmu rozpoczęto bez obsadzonej głównej roli żeńskiej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Capra czaruje

ocenił(a) film na 8

Gary Cooper jako poczciwiec z prowincji, który z dnia na dzień staje się posiadaczem ogromnej fortuny - Frank Capra znów daje nam lekcję "człowieczeństwa", jednocześnie bawiąc i krzepiąc. Historia jest naiwna i naciągana, praktycznie jak w każdym filmie reżysera. Tyle, że w jego przypadku nie jest to żaden mankament,...

więcej

sympatyczny filmik,

ocenił(a) film na 4

ale nic ponadto

Istna perełka kina. Szkoda, że dziś już nikt takich filmów nie robi, a Gary Cooper po prostu wymiata.

Może i komedia

ocenił(a) film na 10

ale życiowa - miałam okazję spotkać w realu ludzi, którzy z całą pewnością nakarmiliby przy sposobnej okazji konia pączkami. Dla luzaków świat rekinów biznesu jest obcą planetą, i vice versa zresztą.

Poczciwy autor rymowanek w tarapatach...z powodu nagłego milionerstwa i atrakcyjnej dziennikarki. Jak zwykle w retro produkcjach atutem błyskotliwe dialogi .
"... Karmił pączkami konia , bo chciał sprawdzić po ilu pączkach koń poprosi o kawę" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones