PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478458}
6,8 59 021
ocen
6,8 10 1 59021
5,4 5
ocen krytyków
Pandorum
powrót do forum filmu Pandorum

MUTANTY - WYJAŚNIENIE ;)

użytkownik usunięty

Przez większą część filmu bohaterowie próbują przeżyć ataki humanoidalnych istot
żywiących się ludzkim mięsem. Zastanawiało mnie to, skąd na statku Elysium wzięły się
te mutanty. Oto trzy możliwe wyjaśnienia (SPOILER) :

1. Wszystko przez syntetyczny enzym, który w czasie hibernacji podawany był pasażerom
statku. Miał on pomóc ludziom przystosować się do warunków panujących na planecie
Tanis.
Za pojawienie się mutantów pośrednio odpowiada także jeden z członków załogi
(Gallo/Payton), który wygnał część pasażerów do podziemi zmuszając ich do aktów
kanibalizmu - a to właśnie kanibalizm przyczynił się do niewłaściwego działania enzymu i
wywołania szeregu mutacji.

2. Mutanty to mieszkańcy planety Tanis, którzy w sobie tylko znany sposób dostali się do
spoczywającego na dnie oceanu (?) statku i zaczęli mordować załogę.

3. Mutanty nie istniały. Za zbiorowymi halucynacjami pasażerów stało tytułowe
pandorum, orbitalny syndrom dysfunkcji (?).

Ej, ale dlaczego opcja nr 2 odpada? Moim zdaniem jest tak samo prawdopodobna jak opcja nr 1. Zauważyłem w pewnym momencie, że po włączeniu komputera czas od wyruszenia wskazywał 923 lat. A podróż miała trwać 123 lat. W 800 lat stwory mogły tam się dostać, a zakładam, że te stworzenia w oceanie to nie są członkowie załogi ani halucynacje.

ocenił(a) film na 1

WTF?! żAL?!

Opcja numer 3 najbardziej realna, zbyt dużo fragmentów filmu gdzie "mutanci" byli pokazani jako zjawy, gdy po raz pierwszy Bower wspomniał o tytułowym Pandorum zobaczył mutanta przebiegającego przez korytarz, wtedy od razu wpadła mu do głowy idea, że jest to przewidzenie. Na końcu filmu także Bower widział wszędzie chcących się dostać na mostek mutantów okazały się jednak tylko halucynacją. Zbiorowa halucynacja nie jest niemożliwa, "król" statku siedząc w fotelu na mostku nawet nie bierze mutantów pod uwagę, mówi tak jakby ich nie było wspominając o braku moralności i prawa zachowuje się jakby ich tam nie było jakby to ludzie byli tymi mutantami (ludzie zepchnięci na niższe fragmenty statku walczyli o przetrwanie między innymi zjadając się wzajemnie) jak to wspomina o tym kucharz.

Tak więc albo to była halucynacja albo mutanci to było odwzorowanie brutalności owego statku, ludzi tak jak w przypadku Paytona walczył sam ze sobą do chwili aż przypomniał sobie kim jest.

ocenił(a) film na 5

Ty nie potrafisz zaznaczyc opcji SPOILER i stąd zdradzasz ludziom co jest w filmie?????

ocenił(a) film na 7
armarange

he? Jestes slepy czy gooopi.... przeciez stoi jak BYK ze to SPOiLER... w trzecim rzedzie!!! Przeciez trza bylo tylko przestac dalej czytac - albo juz nie umiales sie powstrzymac, czy co? ;D
Po drugie - zawsze bylem zdziwiony tym, ze przychodza tu akurat w komentarze osoby, ktore jeszcze w ogole fimu nie ogladaly.... No to sie pytam - po co? Maja cos do zameldowania jak jeszcze go w ogole nie widzialy?
Po trzecie - a w ogole to nie masz sie o co tak tu pieklic - bo szczegolnie tym bardziej, jak jeszcze sie "Pandorum" nie widzialo - to te spoilery nie moga sie w niczym przydac - bo tak naprawde to wlasnie do konca nie jest nic nie wyjasnione - i te spoilery sa tylko przypuszczeniami - one nic nie wyjasniaja! I w ogole przeciez jak widac, to nawet tym co film widzieli - te niby spoilery nie sa zadna w niczym pomoca!

ocenił(a) film na 5
Wikus_Van_De_Merwe

W temacie postu " MUTANTY - WYJAŚNIENIE ;)" zdradzasz istnienie w fabule mutantów. Jak ktoś nie widział ma spieprzone pierwsze minuty filmu bo mutanty pojawiają się w pewnym momencie i jest to zaskoczenie. Co do słowa głupi - bez komentarza. Naucz się myślec zanim napiszesz post na portalu bo temat jaki dałeś zdradza treśc fabuły. Dotarło?

ocenił(a) film na 5
Wikus_Van_De_Merwe

Jak pisałem swój komentarz to film już obejrzałem więc skąd tekst o tych że przychodzą tu tacy co filmu nie widzieli pisany do mnie?
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Wikus_Van_De_Merwe

Skoro jesteś na tyle nierozgarnięty podpowiem: zaznacz opcję spoiler przed opublikowaniem postu a temat postu powinien byc neutrealny ( nie dlatego że ja tak każę ale z powodu szacunku dla innych co nie widzieli filmu a chcą przed obejrzeniem zobaczyc opinie ).

" Po trzecie - a w ogole to nie masz sie o co tak tu pieklic - bo szczegolnie tym bardziej, jak jeszcze sie "Pandorum" nie widzialo - to te spoilery nie moga sie w niczym przydac - bo tak naprawde to wlasnie do konca nie jest nic nie wyjasnione - i te spoilery sa tylko przypuszczeniami - one nic nie wyjasniaja! "

Nie chodzi o wyjaśnienie. Chodzi o zdradzanie elementów fabuły do których każdy ma prawo dojśc samodzielnie.
Czy teraz zrozumiałeś ? Mam nadzieję ze tak. w razie co ..służę dalszą pomocą w objaśnianiu pewnych podstaw netykiety i nie tylko

ocenił(a) film na 7
armarange

chopie daj ze se juz siana, ok? No to jak fim juz widziales, to po co w ogole sie troszczysz o innych? A tym innym - to moze przeciez wcale nie przeszkadzac - zreszta tak chyba na to wyglada - bo do tej pory, nikomu to nie przeszkadzalo, oprocz Tobie - co tak panikujesz?...
Po drugie - sam chyba nie jestes rozgarniety, skoro mi tlumaczysz, uzywanie opcji spoilera oraz ze niby zdradzam cos w tytule.... - Prosze sie zwrocic o to nie do mnie - ja nie jestem autorem tego watku, OK?
Po trzecie - i wlasnie - jezeli juz nawet nad czyms placzesz, ze Tobie ktos juz jakims tytulem watku cos tam zdradzil - czlowieku - to ja nie mam pojecia jak Ty w ogole chodzic chcesz do kina - przeciez juz nawet w wiekszosci tytulow, juz cos tam zdradzaja - wyobraz sobie ze w filmie "Kowboje i obcy" - mamy do czynienia z kowbojami i obcymi... ;D

W ogole, co raz bardziej dochodze do przekonania, ze Ty nie masz w ogole pojecia, co to takiego w ogole jest ten SPOiLER....
Przykro mi - ale w kazdym opisie - nawet skrotowym - podaje sie o czym czy o co toczy sie akcja i kto w niej wystepuje (nawet jesli atakuje kiedys z nienacka! ;D ) - to nie sa zadne SPOiLERY - inaczej czlowieku, co bys mial tu do czytania, na takich portalach - a raczej do ogladania - puste strony, czy co? ;D

ocenił(a) film na 7
Wikus_Van_De_Merwe

PS
a propos:
"Jak pisałem swój komentarz to film już obejrzałem więc skąd tekst o tych że przychodzą tu tacy co filmu nie widzieli pisany do mnie?
Pozdrawiam"
przepraszam - nie wiem dlaczego uwazasz, ze akurat ten akapit kieruje tylko bezposrednio do Ciebie? Widac to przeciez wyraznie, ze chodzilo mi ogolnie o ludzi, ktorzy filmu jeszcze nie widzieli, a ktorzy wchodza w komentarze, w ktorych prowadzone sa dyskusje o roznych aspektach wlasnie juz przeciez obejrzanego filmu.... Tu raczej na prozno jest szukanie neutralnego opisu filmu - to mozna znalezc - ale nie w komentarzach... Ja to napisalem wlasnie tak ogolnie - bo wlasnie jak moglem to przewidziec, ze akurat Ty go jeszcze nie widziales?

ocenił(a) film na 7

4. Mutanty to po prostu potomkowie odhibernowanej załogi statku. Przez kilkanaście tysięcy lat rozmnażali się i ewoluowali przystosowując się do środowiska ciemnych zakamarków statku kosmicznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones