Film

Madame Bovary

2000 3 godz.
6,4 1 561
ocen
6,4 10 1 1561
2 720
chce zobaczyć
{"id":"111642","linkUrl":"/film/Pani+Bovary-2000-111642","alt":"Pani Bovary","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/16/42/111642/7202036.2.jpg"}
Emma Bovary nie kocha męża i szuka miłości idealnej w kolejnych romansach.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Na podstawie słynnej powieści Gustave’a Flauberta, pionierskiej powieści realistycznej, za którą autor musiał odpowiedzieć przed sądem na zarzut obsceniczności. To historia Emmy Bovary - wiejskiej dziewczyny z klasztornym wychowaniem, która aspiruje do wielkiego życia. Bardzo młodo wychodzi za mąż za owdowiałego lekarza Karola Bovary.Na podstawie słynnej powieści Gustave’a Flauberta, pionierskiej powieści realistycznej, za którą autor musiał odpowiedzieć przed sądem na zarzut obsceniczności. To historia Emmy Bovary - wiejskiej dziewczyny z klasztornym wychowaniem, która aspiruje do wielkiego życia. Bardzo młodo wychodzi za mąż za owdowiałego lekarza Karola Bovary. Początkowo wydaje jej się, że jest szczęśliwa. Wolny czas upływa jej na czytaniu romantycznych książek i spacerach. Jednak niedługo po ślubie zaczyna się nudzić, a małżeństwo z lekarzem zaczyna być dla niej wielkim rozczarowaniem. Zwłaszcza, że odkąd poznała pełne przepychu salonowe życie marzy jej się wielka namiętność i miłość rodem z romansów. Na balach zostaje wprowadzona w arystokratyczne kręgi i zaczyna odczuwać ambicje, które ostatecznie doprowadzą ją do upadku moralnego i kryzysu psychicznego.

na podstawie
Gustave Flaubert "Pani Bovary" (powieść)
studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / WGBH (koprodukcja)
tytuł oryg.
Madame Bovary
inne tytuły
Pani Bovary Polska
Więcej...
Film kręcono we Francji, oraz w Ashridge Park mieszczącym się w hrabstwie Hertfordshire (Anglia).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pół na pół

  mibama ocenił(a) film na 6

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  1
  • Najlepsza wersja

   Ariella ocenił(a) film na 8

   Ta wersja Pani Bovary zdecydowanie najbardziej mi się podoba.Bardzo dobra gra aktorska głownej bohaterki i doskonale oddany klimat.Zdecydowanie polecam!

   1
   • To jest historia o mnie (niestety)

    SylviaBlack

    Bez różnicy, czy film, czy książka. Flaubert pisał idealnie trafnie, ekranizację (każdą) z chęcią obejrzę.

   • Pilnie muszę obejrzeć !

    Chojnis

    Jak w temacie , szukałem wszędzie . Na każdej stronie film niedostępny . Jeśli ktoś ma namiary na działający film proszę o pomoc : ) .

   • W stosunku do książki...

    jocrox3

    Witam. Uważam, że I część jest fantastyczna i całkowicie oddaje klimat książki. Oczywiście, biorę pod uwagę, że to adaptacja i nie wszystko bedzie takie samo. Jednak druga część nie przypadła mi do gustu, szczególnie kreacja Leona i sceny z jego udziałem. Było to dla mnie zbyt cukierkowe. ... więcej