Panna Nikt

1996 1 godz. 38 min.
6,4 20 273
oceny
6,4 10 20273
9 848
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":3}
powrót do forum filmu Panna Nikt
 • Maciej_Vos ocenił(a) ten film na: 5

  Dość mocny zawód, moim zdaniem jest to jeden z najsłabszych filmów Wajdy. Przede wszystkim - mam wrażenie, że reżysera przytłoczył sam temat. Obraz ten powinien być nakręcony przez twórcę przynajmniej dwa, trzy pokolenia młodszego. Występuje tutaj wiele dość archaicznych zastosowań (sztucznie przedłużane ujęcia, zbędne, czasami wręcz odrealnione dialogi), które sprawdzają się w dziełach o tematyce historycznej (jak w znakomitym Korczaku), ale nie w ekranizacji opowiadania dotyczącego młodych ludzi. Gra aktorska stoi na przyzwoitym poziomie, irytowała mnie jedynie Ania Mucha, choć możliwe, że zwyczajnie nie przypasowała mi jej rola.

  Ogólnie 5/10, dla mnie jest to symbol obniżki formy Andrzeja Wajdy w latach '90.

 • Maciej_Vos Bardzo dobre podsumowanie tego filmu. Zgadzam się. Obniżka formy Wajdy leci równo w dół bez zmian od lat 90. 6/10

 • Maciej_Vos ocenił(a) ten film na: 5

  Franio Z wyjątkiem Tataraku, który uważam za film nieporównywalnie lepszy od "Panny Nikt", "Wałęsy", czy "Zemsty", jestem w stanie się z Tobą zgodzić.

 • Maciej_Vos "Tatarak" faktycznie jest o wiele lepszy, ale ten film jest zbyt zdominowany przez Jandę. Jest to faktycznie film o niej i z prozą Iwaszkiewicza ma bardzo niewiele wspólnego, dlatego w sumie też nie jest to film bardzo dobry. Myślę, że Wajda powinien spokojnie pójść na emeryturę i nie psuć opinii o sobie, bo faktycznie jest świetnym reżyserem, ale wiek niestety robi swoje.

 • Franio to tak jak u ciebie franiu... wiek robi swoje i trudno jest ci poszerzyc slownictwo.

 • diepole Nie pierdź DUPOLE bo smród robisz!

 • Ergath ocenił(a) ten film na: 10

  Maciej_Vos Jeżeli to jego najsłabszy film to w ciemno idę oglądać wszystkie filmy Wajdy bo dla mnie "Panna nikt" to arcydzieło. Nic bym nie zmienił w tym filmie.