PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778566}

Papillon. Motylek

Papillon
7,1 12 007
ocen
7,1 10 1 12007
6,5 4
oceny krytyków
Papillon. Motylek
powrót do forum filmu Papillon. Motylek

Nie należy oczywiście szukać odniesień do pierwowzoru, z nieśmiertelnymi rolami McQueen'a i Hoffman'a, przy którym - mam wrażenie - każdy remake wypadłby blado. Zupełnie niepotrzebne, nazbyt eksponowane nawiązania do "autentycznych" wydarzeń i autobiografii Henriego Charrière’a (notabene świetna książka, jeśli potraktować ją, jako powieść) - dziś powszechnie wiadomo, że Charrière wstawił niezły kit, który został bezkrytycznie połknięty przez rzesze czytelników. Nie rozumiem krytyki odnośnie zasadności remak'u - dobry pomysł warto wykorzystać kolejny raz, a ten jest znakomity; wtórne ekranizacje bywały lepsze od pierwowzorów. Myślę, że każdy prawdziwy miłośnik kina jest otwarty na takie pomysły i podchodzi do nich z pozytywnym nastawieniem, jeśli tylko trzymają poziom, a tak jest w przypadku tego filmu.

Daryavush_Meribbaal

Gdzie oglądałeś?

Sylan

W telewizorze.

Daryavush_Meribbaal

Bardzo pomocna odpowiedź, rozumiem że nie chcesz powiedzieć na jakiej platformie/w jakim serwisie jest film dostępny

Sylan

Pewnych rzeczy nie można promować. Jeśli na podstawie informacji, że film jest dostępny nie potrafisz go znaleźć, to już Twój problem.

ocenił(a) film na 7
Sylan

A skąd ma mieć? Ukradł z Internetu i nie chce sprowadzać Cię na złodziejską ścieżkę. Coś w stylu "sam morduję, ale ty tego nie rób". Taki "etyk", co poradzisz?

ocenił(a) film na 8
FILioza

Raczej egoista, albo fantasta. Do tej pory nie było polskiej premiery kinowej ;). W Polsce raczej niedostępny :(.

ocenił(a) film na 8
S_J_Wilk

W oryginale dostępny w wersji hd. Polecam, film bardzo dobry.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Prawda w oczy kole, co?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Sylan

Słyszałeś kiedyś o internecie? Świetna sprawa, polecam :V

Kamecha

Chciałam poznać legalne źródła

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Bardzo trafnie to ująłeś. Mam podobne odczucia. Klasyczna wersja z '73 roku to prawdziwa perełka, jeden z moich ulubionych filmów, ale ten też daje radę. Jest oczywiście słabszy od klasyka, inaczej by być nie mogło, ale można powiedzieć, że wytrzymuje presję oczekiwań. Nie ma sensu się burzyć, że to niepotrzebny remake, bo to po prostu kolejna (udana) próba adaptacji tej samej historii. Podobnie mam z Buntem na Bounty - bardzo lubię wszystkie 3 wersje tego filmu i chętnie obejrzałbym czwartą, toć od '84 roku minęło już trochę czasu. Pozdrawiam!

Dark_Wotisuwin

W zasadzie nie ma czego komentować, bo myślimy bardzo podobnie; w pełni się zgadzam. Pozdrawiam.

Daryavush_Meribbaal

Film dostępny w "wideo na życzenie" Orange. W środę jest za 1zł..Polecam
ps. Nie kłócita sie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones