PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798143}

Parasite

Gi-saeng-chung
8,1 176 010
ocen
8,1 10 1 176010
8,3 63
oceny krytyków
Parasite
powrót do forum filmu Parasite

9/10

ocenił(a) film na 9

Ki-woo zostaje zatrudniony przez bogatą rodzinę jako korepetytor ich córki. Wspólnie z własną rodziną obmyśla plan mający na celu załatwienie pracy dla siostry, matki i ojca u tych samych pracodawców.

Choć czuć powiew zachodniej inspiracji, jest to film, którego nie mogli nakręcić amerykanie, tym bardziej europejczycy. Nie mogłem odpędzić się od wrażenia, że nigdy nie oglądałem czegoś tak pokręconego. Nie ma tu praktycznie żadnych powielanych schematów, niepotrzebnych scen, ujęć, dialogów czy nawet przedmiotów. Wszystko okazuje się na swoim miejscu i odgrywa ważną rolę w fabule. Daję gwarancję oryginalności, bo zaskakiwany byłem na każdym kroku - wciąż nie miałem bladego pojęcia co za chwilę się wydarzy. Normalnie coś niepowtarzalnego i nieprzeciętny sposób na ukazanie i zderzenie klasowości społeczeństwa. Po prostu mistrzostwo! Btw, mówią, że to dramat, ale ja tu widzę też elementy czarnej komedii. Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones