PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 333 953
oceny
7,0 10 1 333953
7,5 36
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

6,9?

użytkownik usunięty

Dlaczego?

ocenił(a) film na 10
zarptak

^this

zarptak

Nie stawiaj "Zielonej Mili" obok "Nietykalnych". "Zielona Mila" świetnie przedstawia treść swojego literackiego pierwowzoru, silnie oddziałuje na emocje (chyba, że ktoś jest kompletnie cyniczny lub skrajnie wybredny) i przede wszystkim zachwyca fenomenalną grą aktorską - jak dla mnie to film rewelacyjny, ale zgodzę się, że doszukiwanie się w nim głębi, drugiego i trzeciego dna to duża przesada. Nie miałem też wrażenia, że ten film kreuje się na bardziej ambitny niż jest w rzeczywistości. Zgodzę się jednak z ostatnim - "Nietykalni" to historyjka jakich wiele, całkiem fajnie ukazana, ale w niczym się nie wyróżniająca. Aktorzy nieźli, ale do pięt nie dorastają Hanksowi czy Duncanowi. Cały czas próbuję zrozumieć wystawiane 9tki i 10tki.

Nie rozumiem za to przytyku do Tarantino. Nie poznałem zbyt wielu ludzi którzy bezmyślnie zachwycają się każdym jego filmem "bo to Tarantino", raczej takich, którzy na każdym kroku muszą pokazywać, że są "ponad to", kino Tarantino jest przecież bezwartościowe i przereklamowane, a jego fani to mentalny plebs. Byli jeszcze tacy, dla których jego filmy są po prostu dziwne - tu nie ma co się rozwodzić, zwykle były to dziewczyny wielbiące filmy pokroju "Dumy i Uprzedzenia" czy "The Notebook". Osobiście uważam jednak, że trzeba być naprawdę ociężałym umysłowo, by upierać się, że sposób w jaki "bawi się kinem" nie zasługuje na odrobinę uwagi.

zarptak

"Aspirujące tanimi zagrywkami do bycie ambitnymi"
Twoim zdaniem które pozycje zasługują na miano kina ambitnego, które można ocenić na wyżej niż 8?
W kwestii przytoczonych przez Ciebie przykładów w punkcie b, to po prostu są to dobre filmy, nakręcone w dobry sposób. Dziwna jest ta "gimbusiarska" maniera przy krytykowaniu, określająca innych "gimbusami".
Zapewne są ludzie kierujący się logiką "film dostał 8, więc i ja wstawię 8, żeby widzieli, że jestem koneserem", ale większość sugeruje się raczej tym w jakim stopniu mu się film podobał i spełniał jego oczekiwania.

"Zielona mila" - jak już wspomniał Resvain, silnie oddziałuje na emocje.
/Pierwszy raz obejrzałem w TV i nigdy wcześniej nie słyszałem o nim.

"Skazani na Shawshank" - druga już w tym zestawieniu ekranizacja powieści Kinga; mnie osobiście zachwycił główny bohater swym uporem, optymizmem i geniuszem.
/Top 100 na liście filmweb, nie czułem potrzeby, aby obejrzeć i nic mnie nie zachęcało, ale po czyjejś namowie przysiadłem i nie żałuję.

"Nietykalni" - świetna komedia, która nie próbuje śmieszyć na siłę, jak większość komedii, nie ma wymuszonych tekstów czy scen. Może historia jakich wiele, ale mi się podobała.
/Akurat leciało w kinie.

ocenił(a) film na 10

Dlaczego? Bo na IMDb ma średnią 8.0 a tu jest POLSKA, tu "Transformers: Zemsta Upadłych" ma średnią 7,2 !!! Więc czego się spodziewałeś?

matysek150

Transformers 3 to jeszcze większy gniot którego nie zdołałem obejrzeć do końca a ma i tak ocenę 7,1 czyli wyższą niż Park. Bez komentarza. Nie wiem co filmwebowicze widzą w tym kiczu jakim jest ekranizacja tranformers.

ocenił(a) film na 10
Anakin_Skywalker

Dlatego ja zawsze przed obejrzeniem jakiegoś filmu zaglądam na portal IMDb, gdzie podejmuje decyzje czy warto obejrzeć film. Kiedyś sugerowałem się Filmwebem ale po wysokich ocenach niektórych gniotów spasowałem.

ocenił(a) film na 10
matysek150

6.9 to jakiś żałosny żart.Wstyd

ocenił(a) film na 10
mackal83

Zgadzam się!

ocenił(a) film na 10

dlaczego ?.Kosmos normalnie.

ocenił(a) film na 7

A dlaczego nie ?

użytkownik usunięty
chemas

Złota łopata w nagrodę?

ocenił(a) film na 8

pewnie dlatego ze to film bardzo popularny ktory czesto leci w tv , a nowi ludzie zakladajacy filmweba oceniaja go niskimi ocenami bo ogladali go dawno temu i pamietaja z niego tylko tyle ze byly dinuzaury . takie jest moje zdanie
zreszta podobna sytuacja jest przy titaniku jamesa camerona .

ocenił(a) film na 9

Też zadaję sobie, to pytanie.

ocenił(a) film na 9

Dziewczyny nie lubią dinozaurów i wystawiają niskie oceny ;p

ocenił(a) film na 9
Ryloth

Wypraszam sobie!
:P

ocenił(a) film na 9
Julia_20

No wiesz, może są wyjątki, ale ogólnie to raczej prawda :)

użytkownik usunięty

Ta ocena to największa kompromitacja Filmwebu.

Ja dałam 7 choć ubóstwiam tego typu filmy to jednak Park Jurajski, jak to się mówi "du*y nie urywa". Niby film opisuje coś niesamowitego, egzotycznego, nieprawdopodobnego a jednak mnie nie powala. Oglądałam w IMAX nową część z 2015 a i tak dałam 7. Naprawdę chciałabym dać więcej ale nie ma za co.

AlexabezKeksa

Jeśli "Zmierzch" to film 9/10, to faktycznie nie ma za co :D

nevler

Lepiej nie pokazywać swoich głosów, prawda? :) Pewnie Dragon Ball i Transformers 10/10? Tak oceniłam Zmierzch wiele lat temu bo wtedy film mi się podobał i taką ocenę zostawiam. Masz problem z odmiennym gustem czy każdy musi lubić to co ty? To się leczy a nazywane jest problemami z ego.

AlexabezKeksa

Nie pokazuje swoich głosów bo ich nie mam (nie dokładam swojej cegiełki do i tak zniekształconych ocen).

Gdybym lubił Transformers, to chyba bym nie najeżdżał na nich w tym drugim temacie. Ale wyjaśnię - to jedna z największych filmowych chał jakie widziałem. Dragon Ball? Ledwo wiem co to jest, kojarzy mi się z jakimiś bijatykami, więcej nie wiem bo nie oglądałem.

nevler

No dobrze, tylko co mnie to obchodzi? Pytania były sarkastyczno-retoryczne i jakbyś miał resztki oleju w głowie to byś się domyślił.

AlexabezKeksa

Hahaha, w którym miejscu pytanie o moje oceny czy Transformers były retoryczne? To nie była żadna ironia, tylko głupia próba ataku na moją uwagę odnośnie Twojej oceny Zmierzchu. Zwykła prowokacja, sorry.

Uwielbiam jak ktoś zadaje konkretne pytania a po otrzymaniu odpowiedzi mówi że "to było pytanie retoryczne" i koniec dyskusji.

nevler

Moja ocena Zmierzchu jest jawna i możesz sobie równie dobrze pooglądać inne oceny - po to je udostępniam a jakie są twoje odczucia odnośnie ich to już jest twoja sprawa bo mnie twoja opinia nie interesuje.
I kto tu kogo atakuje? To ty grzebiesz w moim profilu tylko po to żeby znaleźć coś aby się doczepić a teraz kretyńsko odwracasz kota ogonem i udajesz poszkodowanego. Na portalu służącym do OCENIANIA FILMÓW ty czepiasz się mnie za to, że OCENIŁAM FILM. Poważnie wciąż się chcesz ośmieszać i dalej ciągnąć tę dyskusję? Spłoń rumieńcem i zanim następnym razem będziesz się ośmieszał to zapamiętaj - lepiej cicho siedzieć i sprawiać wrażenie idioty niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

AlexabezKeksa

"lepiej cicho siedzieć i sprawiać wrażenie idioty niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Takie zabawne i oryginalne :) I bardzo dojrzałe, wyzywać rozmówcę od idiotów. Wymagasz ode mnie szacunku do cudzej oceny, ale sama do drugiego człowieka nie masz za grosz.

Nigdzie nie udaję poszkodowanego, mówię jaka jest sytuacja, chyba że żyjesz w jakimś innym świecie i nie wiesz co się dzieje dookoła. Zaprzeczasz sama sobie, niby udostępniasz oceny żeby wszyscy je widzieli, ale jak ktoś się do nich odniesie to piekło. Zupełnie jak na facebooku, gdzie pachołki udostępniają zdjęcie milionom znajomych, ale jak pojawi się jakiś negatywny komentarz to gównoburza.

Zapytaj kogoś z zewnątrz co sądzi o tej rozmowie i kto tu się ośmiesza. Ja tego nie mam zamiaru dalej ciągnąć, nie z racji tego że się "ośmieszam" (lol) tylko że niestety nie potrafisz rozmawiać na poziomie.

AlexabezKeksa

Co? To najgłupsza puenta, jaką słyszałem.

użytkownik usunięty
nevler

Dajcie już spokój z tym Zmierzchem. Wcale nie jest taki tragiczny. Muzyka i krajobrazy w nim są piękne tylko fabuła płytka i naiwna. Zwykły średniak do obejrzenia na jeden raz i nie ma co z niego robić takiego chłamu. Polecam takie hity jak Titanic 2.

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

Oculus tylko 6/10?

Eplay

Film o lustrze ;) Jak dla mnie średniawka - nudziłam się na nim, stąd 6/10.

ocenił(a) film na 10
AlexabezKeksa

Zauważam pewną prawidłowość, że to, co w filmach u jednych buduje nastrój tajemniczości i buduje napięcie, innych nudzi. :P

ocenił(a) film na 8

też się zastanawiam............., ale jestem z tamtego pokolenia wiec pewnie odbieram to bardziej emocjonalnie.

ocenił(a) film na 9
kamarza

Niestety ocena tutaj to jakaś pomyłka. Na imdb ma 8,1

ocenił(a) film na 10

Dałem 10 punktów. Dla mnie JP to przykład idealnie zrobionego filmu. Fabuła, zdjęcia, dzwięk, muzyka, ... wszystko sie zgadza. Nawet B aktorzy jak Sam Neil czy Laura Dern są dobrzy w swych rolach.

ocenił(a) film na 10
mr915764

Polscy ignoranci - ja dałem PJ 10/10 z serduszkiem! Arcydzieło - fabuła, piorunujące zdjęcia, świetna grafika nawet dziś, muzyka Johna Williamsa, fragment jak lecą helikopterem na wyspę przepiękny. Myślę, że i film też ma przesłanie - życie zawsze znajdzie drogę ;)

ocenił(a) film na 8

Albowiem gdyż na pewno dorwała się gimbaza do ocen
Co stanowi paradygmat rzeczonej sytuacji

ocenił(a) film na 9

Widzę, że po długim czasie wskoczył na 7,0, zaskoczenie, aczkolwiek miłe!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones