PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 109
ocen
7,4 10 1 238109
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Bardzo dobrze zrobiona ekranizacja, ale...

Ja rozumiem, że ta historia ma swoją popularność, ale czy nie lepiej byłoby poświęcić tyle wysiłku i pieniędzy na ekranizację lepszych historii fantasy? Tych, których książki je opisjące nie są jednocześnie najlepszym dowodem na ich nieprawdziwość?
Wszyscy lubimy od czasu do czasu posłuchać bajki, ale jaka inna bajka we własnym tekście zaprzecza samej sobie?

Trzeba jednak przyznać, że Biblia wyprzedziła swoje czasy i produkcje typu Dexter, czy Jim Profit o tysiąclecia. Jako chyba pierwsza książka przyjęła za głównego bohatera psychopatę, ludobujcę, propagatora masowych gwałtów i infantylnego megalomana.

Tak więc plus za odwagę i nowatorskość, ale wykonanie bardzo, bardzo słabe.

ocenił(a) film na 8
Aquo

Wg mnie bardzo dobrze jeśli wyznawcy jakichkolwiek religii chcą się uczyć, bo jak nawet próbują podpierać się faktami naukowymi to się tylko ośmieszają i jest to niegroźne

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

A w przypadku bardziej rozgarniętych osób, taka nauka często kończy się porzuceniem nonsensów takich jak religia, bądź co gorsza kr-k.
Nie zawsze się ośmieszają. Przeważnie^^

ocenił(a) film na 8
Aquo

Wiesz że twój post był 666ty? Zaraz ktoś to odpowiednio zinterpretuje xD

A z czy się np. nie ośmieszyli?

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Już wiem^^ O jak miło. Być może Jan wiedział coś czego ja nie wiem. Być może tylko ja jestem człowiekiem bo to mi przypadła ta liczba ;o
Nie rozumiem pytania.

ocenił(a) film na 8
Aquo

Zgubiłem m

"Nie zawsze się ośmieszają. Przeważnie^^"

A teraz?

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Teraz. Teraz to znaczy co?
Wybacz nie wiem co jest, że do tego stopnia nie ogarniam.

ocenił(a) film na 8
Aquo

No powiedziałeś że nie zawsze wyznawcy jakiejś religii ośmieszają się próbując podpierać swoje poglądy faktami naukowymi. Więc kiedy się nie ośmieszyli?

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

W sytuacjach prostych, oczywistych, dla ateistów nic nie znaczących, dla wierzących stanowiących koło ratunkowe. Np:
"Biblia zawiera w sobie wiele faktów. Jednym z nich może być to, że Piłat rzeczywiście był poncjuszem w owych czasach" Same w sobie nie są błędne, więc nie są również śmieszne.
Sposób ich wykorzystania... To już inna bajka:d

ocenił(a) film na 8
Aquo

Ja miałem na myśli raczej nauki ścisłe, ale jak dla mnie to właśnie jeden z wielu sposobów w jaki się ośmieszają, wykorzystywanie niczego niedowodzących i nawet niepewnych (jak słyszałem) faktów historycznych

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Sam fakt (bo na razie za fakt się go w każdym bądź razie uznaje) nie jest śmieszny, czy ośmieszający. W sumie to na jedno wychodzi, oni nawet nie ośmieszające fakty, użyją w taki sposób, że się można uśmiać. Poddaję się.
Nauki ścisłe? Sam papież jak mniemam nie byłby zdolny podać czegoś co by popierało religie, a wywodzi się z nauk ścisłych;d

ocenił(a) film na 8
Aquo

Żaden fakt nie jest śmieszny, o czym ty w ogóle mówisz? Tak jak napisałeś na początku, to sposób ich użycia jest ośmieszający, jest to po prostu robienie z siebie durnia. Lol, a jakie twoim zdaniem papież ma pojęcie o naukach ścisłych? Niektórzy np. myślą w taki infantylny sposób że skoro istnieją prawa fizyki, ktoś musiał je zaprojektować - nie mówiąc nic na temat tego skąd wzięły się w zamyśle projektanta który Bogiem być nie może, bo co najwyżej bożkiem. Taki mały przykładzik

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Mnie na przykład bawi fakt, że 90% chrześcijan nie czyta biblii^^ Jakieś na pewno.
UWAGA-UWAGA-NIEPOPRAWNOŚC POLITYCZNA-UWAGA
Np, papież jako były SSman prawdopodobnie ma pewne pojęcie o chemi...;d A tak na serio - to nie są aż tak głupi ludzie jak mogłoby się wydawać, że są. Bez przesad.

ocenił(a) film na 8
Aquo

Są są

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

A na jakiej podstawie wnosisz?

ocenił(a) film na 8
Aquo

Gardzisz ich poglądami ale boisz się to przyznać :D

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Gardzę nimi otwarcie, niezaprzeczalnie i od wielu lat tego nie ukrywam. Co nie zmienia faktu, że to, że ktoś jest imbecylem, takim jak wierzący katolik, nie oznacza, że nie może, być np: matematykiem, czy anglicysta. Czyli nie kompletnym kretynem.

ocenił(a) film na 8
Aquo

Nie o braku uzdolnień tutaj mówimy tylko o wypranym berecie który nie potrafi samodzielnie myśleć swoimi zdrowymi myślami

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Urzędnicy(chyba mogę w ten sposób nazywać osoby >biskupów?) kościelni, szczególnie ci wyżsi mają niewyprane umysły (zajmują się ich praniem), i potrafią samodzielnie myśleć (oscyluje to między: "jak mieć więcej pieniędzy" a "dlaczego by tu nie ukraść więcej pieniędzy).

ocenił(a) film na 8
Aquo

W takim razie masz na myśli naprawdę nie-katolików

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Co masz na myśli mówiąc nie-katolików?

ocenił(a) film na 8
Aquo

Tych którzy używają religii do swoich własnych celów nadal będąc katolikami

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Przepraszam za tempo, miałem problemy natury technicznej

Jestem skłonny stwierdzić, że to jakieś 70-80% duchowieństwa. Im wyższa pozycja tym to bardziej prawdopodobne.

ocenił(a) film na 8
Aquo

Wiadomo nie od dziś że ksiądz to opłacalny zawód, nawet jeżeli nie ma możliwości awansu

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Ja na przykład nie dałbym rady wciskać ludziom takiego kitu, i jeszcze mówić, że to prawda. Nie byłbym w stanie, nie potrafiłbym uzasadnić czegoś takiego jak kr-k.

ocenił(a) film na 8
Aquo

Siedzi na mszy taki tłum baranów i powtarzają formułki wychwalające Boga nawet o nim nie myśląc w tym momencie

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

E tam Boga. To jeszcze OK. Ale jak słyszę teksty typu "zdrowaś Mario, łaski pełna..."to czuję drgania Jezusa przewracającego się w grobie;o

ocenił(a) film na 8
Aquo

Nie przejmuj się, ta religia i tak już długo nie pociągnie

ocenił(a) film na 7
Andrewx51

Och, jak milo by było!

ocenił(a) film na 8
Andrewx51

Chłopaki, fajnie, że się ze sobą zgadzacie, ale taka dyskusja nie wnosi wiele do wątku, czyniąc go tylko jeszcze dłuższym i mogłaby być z powodzeniem prowadzona na privie. Już teraz wątek jest bardzo długi, co czyni zapoznanie się przez nowych czytelników z wartościowymi postami w jego środku mało prawdopodobnym.

W dodatku nie przebieracie w słowach i większość wiernych poczuje się tym urażona, hurtem zbywając na tej podstawie wszystkie argumenty nie-teistów, niezależnie od ich merytorycznej wartości i autorstwa.

ocenił(a) film na 8
impactor

Ta dyskusja rzeczywiście nie wnosi wiele do tego wątku, ale to że raz nazwałem uczestników mszy baranami z małym uzasadnieniem nie znaczy że "nie przebieram w słowach"

ocenił(a) film na 7
impactor

Fakt, troszkę się rozciągnęliśmy.
Nie znam lepszej nazwy, dla wiernych wyznawców kr-k.
Swoją drogą, nie zaszkodziłoby wyciągnąć najważniejsze dialogi z tego wątku, wrzucić na jakąś stronkę, i dać tu do niej link.

ocenił(a) film na 8
Aquo

Ciekawy pomysł. Może zechcesz go zrealizować.

ocenił(a) film na 7
impactor

Jestem skłonny. Ale musiałbyś mimo wszystko pomóc przefiltrować to co ważne a co nie, moja ocena może się od twojej różnić.
No i pozostaje kwestia tego, gdzie to wrzucić.

impactor

Nawróćcie się, póki czas. Nie wiesz impactorze co jeszcze Szatan chce Tobie uczynić (w końcu nawrócił na swoją stronę byłego lektora). Zważ na te słowa !!!

ocenił(a) film na 7
pio387

Hahahahahahaahahahahahhah. Wymiękam ^^

Aquo

Żyj w zaślepieniu, to widać nie mój problem. Ciekawe ateiści nadludźmi, myślący, że kiedyś człowiek będzie idealny. Może czas odświeżyć wiedzę na temat błędu paralaksy.

ocenił(a) film na 7
pio387

Może czas opuścić to miejsce, i iść bronić krzyża?

Aquo

Może czas, aby ateiści zauważyli, że byt transcendentny jest potężniejszy niż ludzka próżność i powierzchowność.

Aquo

Jeszcze jeden katolik się trzyma na wierze.

ocenił(a) film na 7
pio387

Nie chrześcijańskiej jak mniemam?

Aquo

Chrześcijańskiej jak mniemam.

ocenił(a) film na 7
pio387

Religia katolicka ma z chrześcijanizmem mało wspólnego. Tyle co islam, jak mniemam.

Andrewx51

Ślepy ateista też nie wygra z Bogiem, bytem transcendentny.
Coś ostatnio za dużo się sprawdza w Apokalipsie św. Jana.

ocenił(a) film na 7
pio387

Jeśli mamy na myśli chrześcijańskiego, to nawet ślepy wygra.

ocenił(a) film na 8
pio387

Nie ma takiego bytu jak Bóg opisywany przez chrześcijan

ocenił(a) film na 8
pio387

Eee tam, gadanie... Najwyżej sprawię sobie żelazny rydwan, bo jak uczy nas Biblia - jeszcze się taki Jahwe nie urodził na którego nie pomógłby żelazny rydwan:

"A Pan był z Judą i wypędził mieszkańców gór, lecz nie mógł wypędzić mieszkańców doliny ponieważ mieli żelazne rydwany."

- Księga Sędziów 1:19

impactor

Nie widzisz w tym metafory ? Chodzi o dobrze uzbrojonych ludzi.

ocenił(a) film na 8
pio387

Ahaaaa...
Skoro więc wymiękł przed rydwanem, to AK-47 "Kałasznikow" powinien rozwiązać problem tego natarczywego psychopaty raz na zawsze.

Świetnie się składa, bo rydwany są troche nieporęczne. Dziękuję za oszczędzenie mi zachodu, drogi interpretatorze Słowa Bożego.

impactor

Bóg nie jest dostępny dla zła. Apokalipsa św. Jana mówi sama za siebie. Nie obchodzą mnie księgi apokryficzne. Szkoda, że ateizm zaślepił Twoje pojęcie, co to jest wiara. BÓG jest tajemnicą, której nie pojmiemy. Jeśli mam być szczery, to w Biblii Tysiąclecia przydałoby się więcej przypisów.

ocenił(a) film na 8
pio387

:D
Rozbrajasz mnie (na szczęście nie dosłownie, bo potrzebuję tego kałasza)...

Jakie księgi apokryficzne?
Nie dość, że nie masz pojęcia co to są apokryfy, to nie wiesz nawet, że Księga Sędziów jest podstawową ksiągą Biblii, także tej, którą masz w domu, i z której co niedziele czytają Ci starannie wyselekcjonowane fragmenty.


"Nie każdy katolik to imbecyl !!!"

Jestem pewien, że nie każdy - więc jeśli znasz jakiegoś, to oddaj mu klawiaturę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones