PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8576}

Pat Garrett i Billy Kid

Pat Garrett & Billy the Kid
7,6 9 505
ocen
7,6 10 1 9505
7,7 15
ocen krytyków
Pat Garrett i Billy Kid
powrót do forum filmu Pat Garrett i Billy Kid

najpiękniejszy western jaki kiedykolwiek widział. nie przeszkadzało mi nawet to, że od razu
wiedziałam jak się zakończy. w życiu chyba nie widziałam lepiej ukazanej (bardzo trudnej
zresztą) relacji między mężczyznami.

ocenił(a) film na 10
gtagirl

właśnie leciał na TCM, nie do oglądania przez te pasy i góry i dołu ekranu, wyciagnąłem stare DVD i obejrzałem jeszcze raz - chyba zrobię z niego ISO i wstawię na chomika, mam wersję oryginalną z polskimi lub angielskimi napisami, a nie z Maciejem Orłowskim czytającym teksty Róży Torn...

kmilewe

Zgadzam się, oglądałem, bo jednak nie miałem możliwości ściągnięcia ostatnio i reklamy + lektor = zabicie klimatu filmu.

ocenił(a) film na 10
kmilewe

Ja mam wersje z TVN7, ale nie pamiętam czy sam nagrałem, czy ściągnąłem z sieci. Reklam chyba nie było bo nawet po wycięciu w nagrywarce zawsze zostają jakieś drobne ślady po wycinaniu, a u mnie nie ma. Lektorem nie jest Orłoś, ale Borowiec i według mnie jest b.dobry. A pasy u góry i u dołu mam tylko na początku kiedy są napisy (około 6 do 7 minuty) i na końcu, kadr filmu zmienia się wtedy w coś w rodzaju malowanego obrazu. Reszta jest w starym dobrym formacie 3/4. Nie wiem czy lektor zabija klimat, jeśli chodzi o ten film to dla mnie raczej nie, ale już "Ojca chrzestnego" wolałem z napisami. Może dlatego, że pierwszy raz obejrzałem go w kinie i z napisami. Jest też kwestia tłumaczenia, niekiedy jest denne. Np. wkurza mnie kiedy w westernach rewolwer nazywany jest pistoletem, a strzelba gładkolufowa (tzw. "dubeltówka") karabinem.

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Orłowskiego zamieniłem na Orłosia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones