PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1298}
7,1 14 731
ocen
7,1 10 1 14731
7,1 9
ocen krytyków
Patton
powrót do forum filmu Patton

świetny

użytkownik usunięty

Najlepszy spośród amerykańskich filmów o II wojnie światowej, choć fabuła jest obudowana tylko o Pattona. Świetna rola Scotta- udało mu się ukazać człowieka genialnego i zarazem szalonego. Pokazano też konflikt, właściwie rywalizacje jaka toczyła się między Pattonem a Montgomerym. Widzimy jak Monthy właził w dupę innym generałom byleby tylko przepchnąc swoje plany (plan ataku na Sycylię w łazience).
W czasie wojny Patton miał opinię nieokrzesanego generała który szafuje życiem swoich podwładnych. Jednak historia pokazuje, że to Patton miał racje. Za nierealistyczne koncepcje strategiczne Monthy'ego tysiące żołnierzy alianckich przypłaciło życiem. Patton wymagał dużo ale był skuteczny. Byćmoże gdyby w pewnym momencie go nie zmarginalizowano w skończyłaby się jeszcze w 1944.

ocenił(a) film na 10

Też tak uwazam. Patton był ze strony aliancioekij najwybitniejszym dowwódca II WŚ. szkoda, ze go odsunięto, bo wojna skonczylaby się wtedy juz w 1944 roku, a Posla być może nie wpadłaby pod panowanie sowieckie.

ocenił(a) film na 7
fidelio

Odgrzebałam stary wątek, ale właśnie obejrzałam "Pattona" i muszę powiedzieć, że dokładnie takie same myśli chodziły mi po głowie w czasie seansu. :) Kiedy Patton aż wyrywał się, by iść dalej ze swoją armią, ale go powstrzymano, myślałam, jak ogromny wpływ na losy całych narodów mają takie rozkazy. Do Paryża triumfalnie wjechać musiał Leclerc, a Pragę wyzwolić mieli Rosjanie... Szkoda, że nie dano Pattonowi kontynuować jego kampanii zwycięstw; może to i nie najlepiej, gdy ktoś, jak Patton, kocha wojnę, ale w czasach wojny... czego chcieć więcej niż człowieka, całym sobą zaangażowanego w walkę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones