1 godz. 21 min.
7,9 15 159
ocen
7,9 10 15159
10 324
chce zobaczyć
7,4 5
ocen krytyków
{"rate":7.4,"count":5}
{"type":"film","id":98249,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Perfect+Blue-1997-98249/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Perfect Blue
  • lukaspr ocenił(a) ten film na: 9

Ja zupełnie inaczej zrozumiałem ten film. Ta starsza kobieta (otyła z lekka) to tak naprawdę główna
    bohaterka, która w zakładzie psychiatrycznym odtwarza swoje życie, swoją udaną karierę piosenkarki, w
    której mogła dojść naprawdę daleko, lecz postanawia porzucić to na rzecz aktorstwa. Dlatego ta starsza
    jest krytyczna do tego pomysłu, by zaistnieć musiała oddać się jakimś wysoko postawionym notablom w
    filmowym show-biznesie, imaginowała sobie jednak, że to tylko taka rola, że odgrywa gwałconą osobę, w
    rzeczywistości jej upór w dążeniu do aktorstwa, gdy widziała, że piosenkarstwo jej wychodziło lepiej, a jej
    koleżanki z zespołu odnoszą sukcesy, gdy ona zmuszona jest do uwłaczających działań, sprawiły, że
    zapadła na chorobę psychiczną, rozdwojenie jaźni. Stąd pojawiała się druga ona, która w niektórych
    momentach przybierała twarz starszej jej, która przestrzegała ją przez aktorstwem. Wykreowała również
    psycho - fana, który miał ją odwieść od aktorstwa, te wszystkie zabiegi jednak były już daremne, bowiem
    wszystko to odgrywało się w myślach chorej starszej (i trochę otyłej) głównej bohaterki, która była w
    zakładzie psychiatrycznym. Mocne kino, zrobiło na mnie niezłe wrażenie.

• Meloren ocenił(a) ten film na: 8

lukaspr I właśnie taka interpretacja wydaje mi się bardziej prawdopodobna niż ta, o której mówią w poprzednich tematach na forum. W końcu to twór pana Satoshi Kon, którego bardziej podejrzewałabym o ukryty sens ujawniony dopiero w ostatnich scenach anime, niż prosty, bezpośredni przekaz. Jestem pewna, że Mima i Rumi to jedna i ta sama osoba. Ale wydaje mi się, że psycho-fan mógł rzeczywiście istnieć (a nie został wyimaginowany) i to on również w jakimś stopniu przyczynił się do upadku i choroby psychicznej gwiazdy.

• Kammilerro ocenił(a) ten film na: 8

Meloren Nie rozumiem do końca sytuacji ze śmiercią psychofana

• robert163 ocenił(a) ten film na: 9

lukaspr Nie mogła być ta samą. Przecież w ostatniej scenie jest i młoda Mima i ta gruba. Ta gruba chodzi ja potłuczona, a Mima normalnie rozmawia z personelem. Potem dwie pielęgniarki rozmawiają o niej. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć napisów do ostatniego zdania w samochodzie. Może jedno zdanie wyjaśnia wszystko. Ogólnie film bardzo dobry.

• Cadavera ocenił(a) ten film na: 8

robert163 na końcu po spekulacjach pielęgniarek czy to słynna Mima
    Mima mówi do siebie w samochodzie: 'Nie. To naprawdę ja'
    Ja myślę tak jak Ty - że stwierdzenie ze Mima i Rumi to jedna i ta sama osoba to gruba nadinterpretacja.
    Zwłaszcza że Rumi miała swoje mieszkanie stylizowane na mieszkanie Mimy ale jednak zupełnie inaczej ulokowane-niedaleko kolei co w połączeni z całą resztą fabuły układa sie w bardziej bezpośrednią wersję - zazdrosna manager rozwija u siebie chorobę psychiczną i jej druga jaźń pragnie zniszczyć Mimę by zająć jej miejsce. Sama prawdopodobnie marzyła o aktorstwie ale jej 'warunki' na to nigdy nie pozwalały. Druga osobowość Rumi wpadła w odmęty szaleństwa przyciągając innych szaleńców <mima-fan>. Sama Rumi dodatkowo znała się na komputerach i prawdopodobnie na tworzeniu stron internetowych i mogła prowadzic pamiętnik oraz korespondencje z tym psychopatą. Mima umiała ledwie otworzyć stronę Internetową <można spekulować że obie jaźnie moga mieć rózne umiejętności i charaktery ale Mima nie miala żadnego doświadczenia z pecetami>

• rascal0pl ocenił(a) ten film na: 8

Cadavera Oczywiście, że nie są to te same osoby. Inaczej scena z mieszkaniem by nie miała sensu (i te żywe ryby [!] nie bez powodu były podkreślone), do tego scena w aucie przed tym, gdzie pada tekst "I'm taking you to Mima's room" a ten pokój był w rzeczywistości kopią pokoju prawdziwej Mimy, urządzoną przez Rumi. To ona prowadziła ten kanał w internecie, do tego przyciągnęła innego szaleńca, który oczywiście był prawdziwy.

• Cadavera ocenił(a) ten film na: 8

rascal0pl przecież mówiłam dokładnie to samo xD

• rascal0pl ocenił(a) ten film na: 8

Cadavera Wiem, chciałem tylko potwierdzić, że masz rację ;)

• anchewk ocenił(a) ten film na: 6

lukaspr Chyba lekka nadinterpretacja :)

• staluuus_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

anchewk Nie lekka, a spora