PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115164}

Peter Sellers - Życie & Śmierć

The Life and Death of Peter Sellers
7,2 3 139
ocen
7,2 10 1 3139
Peter Sellers Życie & Śmierć
powrót do forum filmu Peter Sellers - Życie & Śmierć

Genialny aktor i człowiek absolutnie nie nadający się do życia. Zero jakiegokolwiek współczucia
dla innych. Po prostu potwór potrafiący manipulować innymi, ewentualnie się użalać nad sobą.
Ale najwyraźniej nie można być tak genialnym aktorem i człowiekiem zrównoważonym
jednocześnie.
Po obejrzeniu tego filmu trochę go przestałem lubić, ale niestety tylko trochę bo wychowałem się
na jego filmach i przestać lubić Sellersa to jak przestać lubić Św. Mikołaja.

2222

"Ale najwyraźniej nie można być tak genialnym aktorem i człowiekiem zrównoważonym jednocześnie. "
Można, ale jest to o wiele trudniejsze, dlatego rzadsze.
Są tego przykłady w aktorskiej czołówce, oczywiście tych drugich jest więcej, zgodnie ze zdaniem powyżej.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Rajwant

Po tych przeszło dwóch latach od tamtej wypowiedzi też myślę że można i zdaję sobie sprawę jakie to potwornie trudne wejść w graną postać i jednocześnie pozostać sobą. Zwłaszcza u aktorów wcielających się w skrajnie różne od siebie postacie. Sellers potrafił tego dokonać w jednym filmie, ale jak widać z uszczerbkiem na psychice (o ile film o nim pokazuje prawdę).
Podziwiam też niektórych reżyserów jak bezbłędnie potrafią dobrać aktora do roli. Trzeba mieć do tego ogromną intuicję graniczącą niemal z jasnowidzeniem.

2222

:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones