PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739524}

Pięć koszmarnych nocy

Five Nights at Freddy's
5,8 12 367
ocen
5,8 10 1 12367
4,2 10
ocen krytyków
Pięć koszmarnych nocy
powrót do forum filmu Pięć koszmarnych nocy

Naprawdę ciężko się oglądało. Ani nie bawiło, ani nie powiało grozom, gdzie pod tym względem wystarcza mi niewiele. Nie jestem zeznajomiona z fandomem,także nie wiem na ile fabuła faktycznie odzwierciedla grę. Działo się tam tyle niedorzeczności, że nie potrafiłam tego racjonalnie wytłumaczyć. Relacja z policjantką, gdzie w Polsce daliby Ci mandat i by się z Tobą nie pieprzyli, a tutaj mamy całkowicie odmienny koncept. Zupełnie dla mnie nienaturalne. Jak w ogóle przeprowadzone zostało śledztwo? Nikt naprawdę się nie zorientował, że w maszynach są zwłoki? Nie było czuć fetoru? Albo zostawienie na pastwę dusz tych dzieci pod koniec filmu, główny bohater nie zainteresował się co z nimi dalej? Tutaj przymykam oko, bo pewnie ma to jakieś większe wytłumaczenie w fandomie. Ciasteczko wyjadło twarz złodziejowi, a głównemu bohaterowi lekko poharatało nogę. Nikt nie zainteresował się zaginięciami? Żadna policja, nic? Nagle zniknęła niania dziecka, a główny bohater raz zadzwonił i tyle? Absurdalne.

Liliott

"Relacja z policjantką, gdzie w Polsce daliby Ci mandat i by się z Tobą nie pieprzyli,, XD? W filmie masz jasno wyjaśnione dlaczego tak było

ocenił(a) film na 4
Nonie0

No i dla mnie te wyjaśnienie jest irracjonalne.

ocenił(a) film na 4
Liliott

to*

Liliott

XD? Po za tym stwierdziłaś, że główny bohater nie pomaga tym duszom. Nie wiem jak ty, ale ja po takim zdarzeniu nigdy bym nie chciał wracać do miejsca z czterema morderczymi maszynami.

ocenił(a) film na 4
Nonie0

Tak i dlatego pod koniec filmu zrobił nadzieję siostrze, że być może kiedyś się jeszcze zobaczą z maszynami. XD Temat też nagle zamknięty.

ocenił(a) film na 4
Liliott

+ skąd dziewczynka wiedziała, że trzeba podmienić rysunek w restauracji . Rozumiem koncepcję, że trzeba było zmienić los wydarzeń, ale jak ona na to wpadła? Nagle mamy rozwiązanie problemu, które nie było jakoś szczególnie powiązane z tym co działo się wcześniej w filmie.

Liliott

A co do rysunku to zgadzam się w 100 %

ocenił(a) film na 8
Liliott

Na początku filmu głównemu bohaterowi zostało wytłumaczone, że dla dzieci obrazki mają bardzo duże znaczenie, jak nie większe niż mowa, i jeśli dobrze pamiętam, to mikę zasugerował siostrze, żeby zmieniła rysunek, być może właśnie przez tamtą rozmowę. Co do rysunków, to te motyw jest zaczerpnięty z trylogii książek fnaf Silver eves

ocenił(a) film na 7
Liliott

Jak to skąd? Sama tłumaczyła Mike'owi, że one bardzo lubią rysunki, we filmie wcześniej też padła kwestia, że rysunki są bardzo ważne dla dzieci, a w animatronikach bądź co bądź są dusze dzieci.

Film ma swoje wady i mógł być zrobiony lepiej, ale argumenty niektórych brzmią jakby przespali połowę filmu.

ocenił(a) film na 6
Liliott

Brat jej o tym powiedział chwilę wcześniej :)

Liliott

No to skoro daje do zrozumienia, że jeszcze zobaczy sie z maszynami to nie zostawia tych duszy na pastwe losu XD odpowiadasz sama sobie (+po prostu daje widzowi do zrozumienia, że bedzie 2 sezon)

ocenił(a) film na 4
Nonie0

Rozumiem, no na pewno powinna być jakaś kontynuacja.

Liliott

Najlepiej zrobić recenzje filmu jak się nie prześpi jego połowy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones