PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656677}

Piękna i bestia

La Belle & la bête
6,5 18 694
oceny
6,5 10 1 18694
Piękna i bestia
powrót do forum filmu Piękna i bestia

Pokochaj bogatego brzydala, a czeka cię życie w szczęściu i luksusie. Moja starsza kuzynka w to uwierzyła i skończyło się na tym, że bogaty brzydal miał ją za zapchajdziurę, a jak się trochę zestarzała to wymienił ją na młodszą, która pewnie skończy tak samo. A że w Polsce prawa kobiet nie są chronione, to mojej kuzynce przypadły marne grosze z podziału majątku.
Takie historyjki wymyślają mężczyźni, by mamić głupie dziewczęta.

Boska_Atena

Bo życie to nie je bajka

ocenił(a) film na 6
Boska_Atena

bo myśli się głową, a nie D małżeństwo, to nie prostytucja, dawanie za utrzymanie, nieważne, jak obleśny byłby mąż, byle z kasą

Boska_Atena

Chciała żyć w bogactwie bez wysiłku i w lenistwie- to przekonała się, że to nie takie proste. Stary kupił sobie młodą d..., a potem wymienił na młodszą, typowe. Płaci to wymaga.

Boska_Atena

Tylko że tę baśń napisała kobieta. Po za tym patrzysz na tą bajkę pod zupełnie niewłaściwym kątem. Nie będę się rozpisywał, ale wydaje mi się że "Piękna i Bestia" plusuje kobietom. Bestia był kiedyś mężczyzną. Nie zaznając miłości, i nie potrafiąc ulitować się nad losem innych stał się potworem. Bella jest dla niego jedynym ratunkiem. Ale ona wcale nie musi go pokochać. Miłość to coś co działa w dwie strony. Ta wersja z 2014 jest słaba, najlepsza jest z 1991.

A co do twojej kuzynki: niech nie szuka bogatych, tylko takich którzy by ją naprawdę kochali.

adidos09

Z technicznego punktu widzenia jest to francuska baśń ludowa, trudno raczej wskazać jej autora. Jeanne-Marie była jedynie pierwszą osobą, która ją spisała, ale jej nie wymyśliła.

Boska_Atena

"A że w Polsce prawa kobiet nie są chronione, to mojej kuzynce przypadły marne grosze z podziału majątku."

hehe male masz pojecie o rzeczywistosci, ktora cie otacza. Wiesz co to intercyza, udajecie skrzywdzone biedne dziewczynki, a tak naprawde to kobiety sa pijawkami, ktore tylko licza na kase.

Poza tym dalas 3/10 Psom, wiec jednak masz male pojecie o dobrym kinie.

funkmachine

Wymyślą niedługo, że należy się parytet 50% za "pokochanie" (nawet w konkubinacie), bo jak nie, to będą darły japy, że dyskryminacja;)

ocenił(a) film na 6
Boska_Atena

To forum o filmie czy waszym bólu dupy? Nevermind, jest się z kogo pośmiać xD

IstarVanTassel

Na tej zasadzie to wszystkie bajki i baśnie są głupie i stronnicze. Proponuję zebrać je razem, z Kopciuszkami, Roszponkami i całą resztą i wyrzucić, a Andersena, Perrault, Grimm i ich podobnych, którzy bądź je wymyślili, bądź spisali wykopać i spalić na stosie...

Co do filmu: treść treścią, od setek lat znana, a od baśni oczekuję obrazków i dźwięku, to tu dostałam więc jestem zadowolona bardzo :)

ocenił(a) film na 6
Agaka

Bajka to bajka, legenda, podanie, ma inspirować a nie mówić ludziom co mają robić. Jak sobie czytam powyższe historyjki to się zastanawiam co mogłybyśmy zobaczyć pod Paranormal Activity: "moja siostra bla bla bla", serio ludzie? Lepszy tutaj seans niż na samym filmie, komedia100pro, jak sie nie wie po co są to się ich nie ogląda ^^ A film super, dokładnie taki jaki być powinien.

IstarVanTassel

Dokładnie o to mi chodziło. Mój wpis dotyczył tego, co napisała Boska Atena, przez gapiostwo wcisnęłam "odpowiedz" pod ostatnim wpisem (czyli Twoim) ;) .

ocenił(a) film na 8
Boska_Atena

mi sie bardzo film podobał ;]

Boska_Atena

No tak, chciała zapewne tylko leżeć, pachnieć i ładnie wyglądać. Nie udało się. Oj, jaka wielka szkoda.

Boska_Atena

Historyjka jest bardzo madra - sek w tym, ze głupie dziewczynki zobacza w niej tylko, to o czym ty napisałas, a madre cos zupełnie innego. Zawsze, ale to zawsze, to co widzimy w flmie uzalaznione jest od widza.

ocenił(a) film na 7
Boska_Atena

A miała może dostać 50 % majątku lub więcej? :P A tak na marginesie piękne panie się nie starzeją...

wmbco

50% majątku dorobkowego należy się byłej małżonce z ustawy, udział Sąd może mniejszy ale w bardzo wyjątkowych okolicznościach (hazard, narkomania, alkoholizm jednego z małżonków). Sęk w tym, że pazerne panie często nie pamiętają, że to co były małżonek miał przed ślubem nie wchodzi do majątku wspólnego małżonków, a potem biadolą, że ślub okazał się mało intratnym posunięciem - tylko o kim to utyskiwanie źle świadczy? :)

ocenił(a) film na 10
Boska_Atena

To tylko jest bajka a nie rzeczywistość, wyluzuj dziewczyno. Po za tym uwielbiam cały fantastyczny kostium i ich role. Jak chcesz coś poważnego napisać to więcej nie wchodź do kategorii bajek, bo chrzanisz wszystko.

Boska_Atena

heehe....nie obraź się, ale jesteś głupiutka że aż strach.... :)

Boska_Atena

Jak chciała tak miała. Wiek zamążpójścia jest już chyba wystarczający, żeby trochę rozumu mieć.
Poza tym publiczne wylewanie żali zwłaszcza w takiej formie jest dość nieeleganckie.

Boska_Atena

No toś laurkę kuzynce wystawiła nie ma co.... :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones