PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472887}

Piękność

A-leum-dab-da
6,4 302  oceny
6,4 10 1 302
Piękność
powrót do forum filmu Piękność

dałem tylko 4/10

ocenił(a) film na 4

Im bliżej końca tym bardziej poj***bany ;)
Mam wrażenie, że Kim Ki Duk tym razem zabrnął w ślepą uliczke - początek bardzo dobry, tylko później coraz bardziej 'zaproblemowił' głównych bohaterów, za dużo tego wszystkiego i chyba nie potrafił z tego wyjść
Końcówka i zakończenie - kiepskie, nie tak taki film powinien się skończyć

ixxert

!!! spoilery
!!!! spoilery
zakończenie nie było takie złe... on chciał jej pomóc, jednak to nic nie dało... co było do przewidzenia... (przynajmniej ja tak odebrałem ten jego akt)
końcówka stawia na mocne zakończenie... nie powiedziałbym, że była najgorsza....
Gorsze było napychanie ust żarciem -> tak nie wygląda objadanie się. Albo łażenie do sklepu po nowy "prowiant", podczas gdy lodówka pękała w szwach od żarcia.
Zresztą, ona wygląda na naturalnie szczupłą osobę, a takiemu człowiekowi nie łatwo jest przytyć. Miesiąc to byłoby nic, potrzebowałaby co najmniej paru, by uzyskać satysfakcjonujące ją efekty. Głodówka? też marny sposób. Od razu skończyło by się bólami żołądka, co się zresztą zaczęło dziać, a jeść coś trzeba, by żyć.
Dalej... zakończenie jest poważne i w ogóle, podczas gdy reszta, niespecjalnie. Wszyscy, ale to absolutnie wszyscy, mężczyźni wokół niej byli jak hieny i ślinili się na jej widok. Sorry, ale to jest niepoważne, podczas gdy końcówkę serwują nam na poważnie :P
!!!! koniec spoilerów
!!koniec

Film jak najbardziej OK, ogląda się dość przyjemnie, nie ma większego uczucia znużenia - film i tak trwa niecałe półtorej godziny. Końcówka nie taka zła, gorsze są inne momenty... muzyki niewiele, ale pasowała i była niezła.. zdjęcia też niezłe...

ocenił(a) film na 6
matix87

!!!SPOILER!!!
Zgadzam sie z przedmowca co do zakonczenia. Uwazam jednak, ze nie jest ono do konca jasne -mozna interpretowac je na wiele sposobow.. Moze on chcial jej pomoc, jednak to nic nie dalo i jego posuniecie bylo beznadziejnym aktem rozpaczy.. Moze tak bardzo ja kochal, ze chcial spelnic jej pragnienie -dal jej mozliwosc zemszczenia sie na oprawcy.. A moze poprostu i on kolejny w obliczu jej urody nie wytrzymal i zatracil swoje czlowieczenstwo? A moze ktos jeszcze interpretuje to zupelnie inaczej... ;) Czekam na pomysly!