PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31864}

Piękny umysł

A Beautiful Mind
8,3 504 988
ocen
8,3 10 1 504988
7,2 40
ocen krytyków
Piękny umysł
powrót do forum filmu Piękny umysł

spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler

Mam takie pytanie o scenę która następuje po tym jak John babrze sobie w łapie szukając tego nadajnika. Biorą go wtedy do sali gdzie kładzie się na łóżko dobrowolnie i daje się zapiąć w pasy. Potem widzimy sonde w nosie i John dostaje drgawek, lekarz mówi żonie, że będzie to trwać 5 dni w tygodniu przez 2,5 miesiąca, ale od czego on dostał drgawek, nie widziałam, żeby dostawał ECT więc dlaczego miał drgawki? Co miało trwać 2,5 miecha? Coś mu tam podawali? Trochę nie czaję tego momentu, bo sam lekarz też nie wyjaśnił o co chodzi. Trochę niejasna ta scena.
Będę wdzięczna za wytłumaczenie.

ocenił(a) film na 10
metaxxa

Moim zdaniem to pewnie właśnie taka terapia miała się odbywać pięć dni w tygodniu przez dwa i pół miesiąca. A drgawki mogły zostać wywołane przez lek. Przecież później Nash wrócił do domu czyli musiała przynieść jakąś poprawę. Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 10
Znakomajkowity

Wyglądało, jakby go do prądu podłączyli...

ocenił(a) film na 8
koziro88

No dokładnie! To mnie właśnie zastanawia, a nie było żadnych elektrod widać czy czegokolwiek co wskazywaloby na ECT...

ocenił(a) film na 8
metaxxa

To była terapia elektrowstrząsowa. Nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba w tamtych czasach była ona bardzo mało skuteczna i wręcz wyniszczała człowieka.

ocenił(a) film na 8
Maze1

Tyle, że nie było widać żadnych elektrod. Dlatego sie zastanawiałam, jeśli to ECT to w jaki sposób oni to robili.

ocenił(a) film na 8
metaxxa

Może go od dołu podłączyli... W każdym razie masz rację ;)

metaxxa

podali mu po prostu insulinę

ocenił(a) film na 8
metaxxa

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_wstrz%C4%85sami_insulinowymi

ocenił(a) film na 8
lelouch90

No to teraz wszystko jasne. Dzięki lelouch! :) Rzeczywiście, coś mu tam wstrzykiwali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones