PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3793}

Piętno wspomnień

Almost Blue
4,5 14
ocen
4,5 10 1 14
Piętno wspomnień
powrót do forum filmu Piętno wspomnień

To trochę tak jakby jakiś niezależny twórca chciał nakręcić film pokroju „Mo better blues” pomijając całą czarną otoczkę. Więc mamy młodego saksofonistę (Madsen), któremu w dość kuriozalnych okolicznościach żona wypadła przez okno (wszystkie retrospekcje tego wydarzenia budzą śmiech i politowanie). Oczywiście zmaga się ze swoimi demonami, pije, a jak już gra, to samotnie przy oknie. Poznaje laskę, ma znajomego menadżera, który namawia go do powrotu na scenę i takie tam. Wlecze się to bez specjalnej charyzmy, a thrillera to ja w tym nie znalazłem. Nie jest to jakieś specjalnie złe, większość aspektów jest w gruncie rzeczy poprawna, ale pomijając klimat kina klasy b lat 90-tych (uwielbiam), to nie udało mi się w tym odnaleźć żadnego punktu zaczepiania. Muzyka była dla mnie po prostu ok, ale fani jazzu mogą w tym znaleźć albo coś więcej, albo jeszcze bardziej film skrytykować. Pozostali mogą rzucić okiem chyba tylko z uwagi na Madsena i Kotto.

ocenił(a) film na 6
kangur_msc_CM

Dorzucę scenę, w której Madsen rozmawia zza okna z dziewczynami na dole, stojącymi przed kamienicą. Ta scena naprawdę mi się podobała, pewnie gdzieś to już było, ale ja tego nie widziałem, a w połączeniu z cudowną B-klasową atmosferą wytworzyło się tu coś super.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones