film

Pieśń pozostaje ta sama

The Song Remains the Same
1976
2h 17m
8,1 2 146
ocen
8,1 10 1 2146
Film składa się z fragmentów legendarnych koncertów brytyjskiej supergrupy Led Zeppelin podczas tournee po Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. Wśród nich jeden z... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Pieśń pozostaje ta sama zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film składa się z fragmentów legendarnych koncertów brytyjskiej supergrupy Led Zeppelin podczas tournee po Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. Wśród nich jeden z najsłynniejszych, w doskonałej oprawie muzycznej - w nowojorskim Madison Square Garden. Utwory pochodzą głównie z dwupłytowego longplaya "The Song Remains the Same", film zaśFilm składa się z fragmentów legendarnych koncertów brytyjskiej supergrupy Led Zeppelin podczas tournee po Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. Wśród nich jeden z najsłynniejszych, w doskonałej oprawie muzycznej - w nowojorskim Madison Square Garden. Utwory pochodzą głównie z dwupłytowego longplaya "The Song Remains the Same", film zaś przeplatany jest luźnymi impresjami oraz scenkami rodzajowymi. Gotyckie katedry i szybkie samochody wymieszano ze strzelaniną i kąpiącymi się dziećmi.

studio
Swan Song
tytuł oryg.
The Song Remains the Same
inne tytuły
W scenie, w której menadżer zespołu, Peter Grant udaje gangstera z lat 30-tych użyto dwóch różnych pojazdów. Widać to po zdobieniach na maskach samochodów.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Loch Ness (Szkocja, Wielka Brytania), Podington (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Walii (Wielka Brytania).
Niektóre ujęcie nakręcone za kulisami w Baltimore i Pittsburghu później znalazły się w promocyjnym wideo do "Travelling Riverside Blues", zrealizowanym w 1990 roku.
Led Zeppelin to tytani rocka. Kropka. Rozwinięcie tego stwierdzenia wydaje się zbyteczne, bo każdy, kto ma choćby nikłe pojęcie na temat muzyki popularnej XX wieku, z nazwą grupy zetknąć się musiał i nawet jeśli nigdy nie zagłębiał się w ich twórczość, zna przynajmniej kilka nieśmiertelnych "szlagierów", pokroju "Stairway to heaven" albo "Whole... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

rock is dead

ocenił(a) film na 10

Pomijając fakt, iż wyp.....liło mnie w kosmos, zupełnie jakbym zjadł z Plantem muchomora, nasunęła mi się pewna refleksja. Mianowicie, dzisiejsza szeroko rozumiana scena rockowa, nijak ma się do tej z lat 70-tych. Zdaje się być jej mierną imitacją bez żadnej wyrazistości. Kiedyś muzyka miała duszę. Goście byli...

Jimmy.

ocenił(a) film na 9

Pomimo charyzmy, scenicznej ekspresji i oczywiście niesamowitemu głosowi Planta to ja osobiście nie mogłam odwrócić wzroku od Jimmy'ego. To co facet wyczynia z gitarą jest niewyobrażalne, niesamowity talent, nic dziwnego że figuruje jako 3 najlepszy gitarzysta wszechczasów!

Oczywiście zespół tworzą wszyscy artyści i...

więcej

Negatywne Opinie

ocenił(a) film na 9

Naprawdę nie rozumiem jak niektórzy mogą dawać negatywne oceny temu filmowi...
Rozumiem, dla większości osób, te scenki pomiędzy fragmentami z koncertów są
niezrozumiałe, ale skoro się czegoś nie rozumie, nie wypada oceniać.
A te własnie sceny obrazują prawdziwe oblicze Zeppelinów - choćby Jimmy wspinający się
na...

więcej

Przed seansem nie obiecywałem sobie zbyt wiele. Po seansie - wow, widziałem to już z 20 razy i pewnie jeszcze z 20 razy obejrzę.

Jestem zachwycona filmem. Jest tu wszystko: przepiękna muzyka, materiały koncertowe dobrane idealnie, uchwycona chemia jaka panowała między muzykami na scenie . Wiele osób czepia się inscenizowanych scenek między fragmentami koncertów, a ja się bardzo cieszę, że są w tym filmie i to w takiej a nie innej formie. Mogliby...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones