PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492188}

Pieśń weselna

Le Chant des mariées
6,9 408
ocen
6,9 10 1 408
Pieśń weselna
powrót do forum filmu Pieśń weselna

ocenić ten film jako rewelacyjny skoro na tego typu ocenę składają się pewne czynniki. Nie tylko fabuła ale też efekty specjalne, pejzaże, muzyka itd. Kino alternatywne ma swój klimat. Film interesujący. Pewne sceny intrygujące i taki prawdziwy, bo dramat historyczny ma w swojej fabule wątki historyczne, więc to się działo na prawdę, nie wszystko rzecz jasna ale widz, który obejrzy ten film do końca będzie wiedział co mam na myśli. Film wzrusza. Polecam

ocenił(a) film na 8
Eywa

Jak oceniasz to patrz na punkty: 1-10 - nie zwracaj uwagi na te dodatkowe "określniki". One razem z punktacją nie pasują. Powinny w ogóle (wg mnie zniknąć).
Sprawiały mi wiele kłopotu - podobnie jak Tobie i wreszcie je olałem. To co napisałaś - składa się na wartość filmu - ale czasem do filmu nie pasuje - efekty specjalne. Czasem cisza jest wymowniejsza od najwspanialszej muzyki i czasem właśnie ona - cisza jest w jakimś filmie potrzebna - nie muzyka. Poza tym patrz jak Tobie samej się film podoba - czym jest dla Ciebie po oglądnięciu. Dla mnie najważniejsze są wrażenia, które film na mnie wywiera, a użyte środki typu efekty specjalne, muzyka, stroje scenografia - są ważne - ale nie najważniejsze. Jest mnóstwo filmów uważanych za arcydzieła kinematografii, które są w takie elementy "ubogie".
Zastanawiałem się podobnie jak Ty (dlatego napisałem) czy dać 8 czy 9 - dałem 8. Film świetny - i szczególnie teraz gdy wciąż się nas straszy inwazją muzułmanów. Tego co pokazał Nour jej ojciec w Koranie nie znałem. To całkowicie podważa nienawiść islamistów do wszystkich innych. A słowa o jednym Bogu w Islamie są identyczne ze słowami o jednym Bogu w Judaizmie... Tym bardziej jest to gorzkie gdy się popatrzy na ich nienawiść wzajemną. Dla Niemców - Arabowie i inni wyznawcy Islamu byli tak samo podludźmi jak Żydzi czy Słowianie - ale doraźnie ich potrzebowali przeciwko wspólnym wrogom - Brytyjczykom czy Francuzom. Gdyby się rozprawili z aliantami to po Żydach przyszłaby kolej na Arabów, a nie żadna "wolna Tunezja". Tak było w Hiszpanii na przełomie XV/XVI wieku: najpierw Hiszpanie wypędzili Żydów a potem Arabów... Pozdrawiam kkk -:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones