PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7143}

Piekielny Brooklyn

Last Exit to Brooklyn
7,2 682
oceny
7,2 10 1 682
Piekielny Brooklyn
powrót do forum filmu Piekielny Brooklyn

Czas pogardy

ocenił(a) film na 7

Przygodny seks, transwestyci, homoseksualizm, bezrobocie, przemoc, skorumpowanie. Brooklyn to paskudne miejsce, w którym paskudni ludzie walczą o każdy haust powietrza, szklankę alkoholu i stosunek. Parada zdegenerowanych postaci przechodzi miastem dzień w dzień. Jednak to raczej pocztówka z upodlonego Brooklynu, notka z minionej historii o zezwierzęceniu człowieka. Nie daje tak po mordzie jak współczesne i bliskie mi filmy, które rzeczywiście przekraczają pewne granice, a przy tym pokazują brutalną prawdę - Gruz 200 czy filmy Smarzowskiego. Są one o tyle bliżej, że opowiadają o rzeczach z naszego słowiańskiego podwórka. Zachodni świat to jednak nie mój problem. Co więcej, wielokrotnie pokazywano tego typu miasta przeklętych i zniszczonych.
Niemniej doceniam za namacalną pogardę człowieka . świetny rys społeczny. Mógł być czymś więcej, ale chyba za dużo bym chciał.

PS: J.J. Leigh to nie mój typ urody, ale zrobiła w tym filmie genialną robotę jako blachara. Jakkolwiek to brzmi :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones