5,6 30
ocen
5,6 10 1 30
4
chce zobaczyć
{"type":"film","id":274680,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Pielgrzymka+za+Euro-2005-274680/tv","text":"W TV"}]}
Pielgrzymka za Euro
  • Player - https://www.player.pl

    abonament
    Sprawdź szczegóły


Film opowiada historię trzech byłych polskich górników. Dwóch z nich pochodzi z Górnego Śląska - regionu, który po transformacji ustrojowej przeżywa kryzys - kopalnie i huty bankrutują, ludzie - masowo zwalniani z pracy - emigrują do pracy za granicę. Historia rozpoczyna się w Gliwicach - rodzinnym mieście Piotra i Zdzisia, którzyFilm opowiada historię trzech byłych polskich górników. Dwóch z nich pochodzi z Górnego Śląska - regionu, który po transformacji ustrojowej przeżywa kryzys - kopalnie i huty bankrutują, ludzie - masowo zwalniani z pracy - emigrują do pracy za granicę. Historia rozpoczyna się w Gliwicach - rodzinnym mieście Piotra i Zdzisia, którzy podejmują decyzję o wyjeździe. Jednak już pierwszy kontakt z nowym językiem i kulturą powoduje masę komplikacji i nieoczekiwanych zabawnych sytuacji. Mężczyźni nie mogą odnaleźć ani kempingu, ani fabryki, w której mieli się zatrudnić. Dalej jest już tylko gorzej, aż do momentu, kiedy dołącza do nich trzeci kompan, ojciec piątki dzieci - góral Antoni. On także jest w kiepskiej sytuacji finansowej, do tego stopnia, że pieniądze na wyjazd pożycza od matki.... Jak potoczą się ich losy na obczyźnie?

Pielgrzymka za Euro zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.