PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111025}

Pieniądz

L'argent
6,7 1 547
ocen
6,7 10 1 1547
7,8 5
ocen krytyków
Pieniądz
powrót do forum filmu Pieniądz

Od strony czysto technicznej jest to film niemalże idealny. Zero zbędnej otoczki. Chyba jeszcze nigdy nie oglądałem tak surowego a zarazem treściwego filmu. Każdy kadr niesie coś nowego, jest w akurat tam w jakimś konkretnym celu.

Wydaje się jednak, że Bresson nie serwuje nic nowego ani odkrywczego. Przynajmniej dla mnie opowieści o przypadku rządzącym rzeczywistością oraz pieniądzu jako przyczynie wszelkiego zła są mdławe, ckliwe i absurdalne. O ile początek jest bardzo dobry, bo pokazuje klasyczną hipokryzje i relatywizm plus zwykłą codzienną podłość od jakiej się roi, to późniejsza podróż na dno, oczywiście tych najsłabszych i najbardziej niewinnych, którzy zawsze stoją na straconej pozycji, mnie zniechęca i irytuje.

Osobiście nie wierzę w niekończący się determinizm, przypadek etc. pomimo, iż naszymi decyzjami do pewnego stopnia wpływamy na bieg wypadków lub też możemy jakoś inspirować inne jednostki, jednak taka kreacja rzeczywistości to jedna wielka pomyłka, błędne koło, woda na młyn dla poszukiwaczy przyczyn nieszczęść naszego świata.

Mimo wszystko polecam. Warto !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones